Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy anyám így...

Normális, hogy anyám így reagált, mert kaptam egy ajándékot? Mit csináljak, hogy lenyugodjon?

Figyelt kérdés

Van egy fiú osztálytársam,akivel kicsit kezd több lenni a dolog köztünk,mint barátság.Mostanában sokat beszélgetünk meg 8 évig osztálytársak voltunk ált. suliban.Pár hete mondtam neki,hogy mennyire utálom a telefonomat,mert semmit nem lehet rajta csinálni és már akkor mondta,hogy vesz egyet nekem,olyat,amilyet szeretnék.Akkor közöltem vele,hogy meg ne próbálja.Oké,hogy gazdagok,de kicsit fura lenne...

Pénteken volt a 15. szülinapom és megkaptam tőle álmaim telefonját.Mikor anya meglátta,elkezdett balhézni,hogy azonnal adjam a srácnak vissza.Próbáltam neki visszaadni tegnap,de hajthatatlan volt,mondta,hogy neki nem kell és tudja,hogy ilyet akartam.


Anya alapból utálja a srácot,mert szerinte csak egy "elkényeztetett,csőgatyás szépfiú",akinek elintéznek mindent az életében.De anya elfogult,mert nem ismeri a srácnak azt az oldalát,amelyiket én.Nem olyan rossz ő,csak ha unatkozik.Ráadásul elég valószínű,hogy ma este tényleg összejövök a fiúval,akkor meg jobb lenne,ha elfogadná az anyám,hogy ő ilyen.


Azóta anya veszekszik velem,hogy ne merjek még egyszer találkozni a sráccal,a suliba is kerüljem el(ezt nem tudom,hogy gondolta,amikor minden óránk közös...),ne beszéljek vele.De hát Istenem,egész nap a sráccal vagyok,hajnalig beszélgetünk,az életem része.



2012. nov. 3. 12:06
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Először én is furcsáltam,de utána tényleg rájöttem,hogy ez neki nem akkor dolog.Már próbáltam neki visszaadni,de nem sikerült és mondta,hogy akkor anya előtt ne használjam és tudja,hogy örülök neki és szeret boldognak látni.

A szülei tudnak az ajándékról,de nem csinálnak ügyet abból,hogy a srác mire kér pénzt tőlük.Ők ilyenek,elég lazák nevelés terén...


De a srác bármit csinál,anya a rosszat látja benne.Pl. neki már van középfokúja angolból és én most készülök rá és mondta,hogy szívesen segít és odaadta azokat a kérdéseket kidolgozva,amik a nyelvvizsgás könyvben vannak,így nekem nem kell oldalakat írjak,rengeteg időt megspórolok vele.Anya ezen is balhézott,hogy ez nem tisztességes,ő nem azért fizeti a különórákat,hogy én megtanuljam a más füzetéből.

Bármit csinál és azt elmondom anyának,anya fent akad rajta.

2012. nov. 3. 12:27
 12/35 anonim ***** válasza:
21%
Anyád egy féltékeny szerencsétlen,hogy más megadja neked amit ő nem tudott és mérhetetlenül irígy is,mert fiatalok vagytok és még pénze is van.
2012. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
89%
Engem érdekelne am, hogy milyen telefont kaptál!
2012. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
94%

Hogy mit csinálj hogy megnyugodjon?


Add szépen vissza a srácnak a telefont. Többen írták feljebb, gyakorlatilag meg akart venni téged azzal a telefonnal.

Még ha tegyük fel, nem szándékosan... akkor is ezt csinálta. Ami azonnali képet ad a szemléletmódjáról, ergo: édesanyádnak van igaza.

Az meg hogy nem fogadja el, nem kifogás. Ha rólam lenne szó, odaraknám a telefont a padjára, majd én nem fogadnám el tőle. :))


Alternatív változat: megtartod a telefont, de nem dőlsz be a gyereknek. Ha tényleg annyira szerelmesek vagytok összejöhettek sok idő, sok randi után. Ne add már magad egy telefonért...

2012. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
63%

Most biztosan le leszek pontozva azért amit írok, de nem érdekel, semmi nem múlik rajta...


Van két kamasz, 15 évesek, és mindketten tetszenek a másiknak. A srác jó anyagi körülmények között él, ezért a lánynak születésnapjára megveszi azt a telefont, amire vágyik.

Végül is szülinapi ajándék, nem "csak úgy" vette meg. Egy ajándékot meg nem illik visszaadni.

És mi van akkor, ha nem akar szexet a fiú a Kérdezőnktől? Miért kell egyből erre gondolni?

Elmondom, hogy 16 éves koromban megismerkedtem egy sráccal, aki a névnapomra lepett meg egy akkor elég menőnek számító discmannel, az sem két fillér volt. Mégsem csináltak a szüleim nagy ügyet belőle, nem gondoltak arra, hogy esetleg ezért nekem cserébe tennem kéne valamit. Sőt örültek, hogy ilyen nagylelkű fiút találtam. Ezek után majdnem három évig együtt is voltunk. Mindezt azért írtam le, mert a Kérdezőnek is alakulhat komolyabban a fiúval való kapcsolata...ahogy nekünk is az volt.


Kérdező! Szerintem örülj az ajándékodnak, használd egészséggel, és ha a sráccal komolyan szeretitek egymást, akkor ne agyalj emiatt. Édesanyáddal pedig azt értesd meg, hogy ezért Neked nem kellett semmit tenned, a srác azért adta a telefont, mert születésnapod volt.


Most pedig lehet lepontozni, mert azzal aztán rendkívül kicsesztek velem.


27N

2012. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
67%
Te tényleg nem látsz messzire, pedig ennyi idősen nem ártana. Nem az a lényeg, hogy őt, a szüleit, vagy a bankszámlájukat mennyire terheli ez a telefon! Az senkit nem érdekel. A fontos az, hogy ezzel, ekkora összegű ajándékkal ennyi idősen udvarolni, sértő. És még csak észre sem veszed magad. A srác arra kér, hogy fogadj el egy ekkora összegű ajándékot, a probléma tisztázása helyett arra kér, hazudj anyádnak. Korrekt és gerinces, nem mondom... Nem csak olcsó vagy, de hülye is, ha nem nyitod ki a szemed és nézel a helyzetre reálisan!
2012. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
64%
16-os... 10 év alatt azért illet volna felnőni.
2012. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
43%

ma 12:34


Felnőttem, és tudok higgadt fejjel gondolkodni, ezért is írtam azt, amit. Nem kell egyből meghúzni a vészféket. Az én szüleim sem háborodtak fel.


27N

2012. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
27%
A legtöbb hozzászóló is irígy és azért mondják,hogy add vissza.Azér mer nektek nincs pénzetek még nem biztos,hogy gonosz szándékból költ az akinek vagy.Idióta prolik.
2012. nov. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
72%

Meg kell tanulni, hogy nem mindig van pénz mindenre, és ezt el kell fogadni. Különben azt tanulja meg a lány, hogy megkaphatod, amit akarsz, hogy ha szétteszed a lábad.


15 évesen ne akarja egy pelyhedző állú majom felülbírálni az anyai döntést.

2012. nov. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!