Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy anyám így...

Normális, hogy anyám így reagált, mert kaptam egy ajándékot? Mit csináljak, hogy lenyugodjon?

Figyelt kérdés

Van egy fiú osztálytársam,akivel kicsit kezd több lenni a dolog köztünk,mint barátság.Mostanában sokat beszélgetünk meg 8 évig osztálytársak voltunk ált. suliban.Pár hete mondtam neki,hogy mennyire utálom a telefonomat,mert semmit nem lehet rajta csinálni és már akkor mondta,hogy vesz egyet nekem,olyat,amilyet szeretnék.Akkor közöltem vele,hogy meg ne próbálja.Oké,hogy gazdagok,de kicsit fura lenne...

Pénteken volt a 15. szülinapom és megkaptam tőle álmaim telefonját.Mikor anya meglátta,elkezdett balhézni,hogy azonnal adjam a srácnak vissza.Próbáltam neki visszaadni tegnap,de hajthatatlan volt,mondta,hogy neki nem kell és tudja,hogy ilyet akartam.


Anya alapból utálja a srácot,mert szerinte csak egy "elkényeztetett,csőgatyás szépfiú",akinek elintéznek mindent az életében.De anya elfogult,mert nem ismeri a srácnak azt az oldalát,amelyiket én.Nem olyan rossz ő,csak ha unatkozik.Ráadásul elég valószínű,hogy ma este tényleg összejövök a fiúval,akkor meg jobb lenne,ha elfogadná az anyám,hogy ő ilyen.


Azóta anya veszekszik velem,hogy ne merjek még egyszer találkozni a sráccal,a suliba is kerüljem el(ezt nem tudom,hogy gondolta,amikor minden óránk közös...),ne beszéljek vele.De hát Istenem,egész nap a sráccal vagyok,hajnalig beszélgetünk,az életem része.



2012. nov. 3. 12:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
98%

Azért egy discman nem volt 100 ezres tétel sosem! Én elsők között voltam, aki a spórolt pénzéből anno mp3 lejátszót vett, emlékszem az osztályban még azt sem tudták miaz, akkoriban jött divatba. 22 ezer forint volt a kezdetek kezdetén egy 128 megás farab.

Én nem azt tartom alapvető problémának, hogy telefont kap a egy ilyen fiatal csaj, mert ám legyen. Sokkal inkább az értéke ami probléma szerintem. Ha kap egy 20 ezer forintos okos telefont az azért kicsit más, mint 220 ezerért egy ájfóón 5!!

Hozzátenném a gyerek szüleiről nekem is megvan a véleményem. Oké hogy nem számít egy családban a pénz, de azért nem engedném a gyerekemnek, hogy ennyi pénzt költsön egy olyan lányra, akivel tulajdonképpen még közük sincs egymáshoz... és egyáltalán SENKIRE ne szórja el a család vagyonát addig, amíg fel nem fogja, hogy mekkora értéke van a mai világban akár 10 ezer forintnak is.


A másik ami eszembe jut és mások is emlegették! Igen, bizony a pénzével akar maga mellett tartani és ha már rögtön ezzel indít, akkor karácsonyra mit kapsz? Mennyivel romantikusabb lett volna, ha egy rózsa bokorral (csokorral) állít oda, hogy boldog születésnapot kívánjon és esetleg vesz mellé valami apró ajándékot, aminek tudja, hogy örülni fogsz!? Azzal, hogy ekkora értéket nyomott a kezedbe, gyakorlatilag lekenyerezett, igen.

És te mit veszel majd neki a szülinapjára? Nem éreznéd kellemetlennek, hogy te kapsz egy vadiúj telefont, amit eszed ágában sincs visszaadni, te meg ajándékozol neki egy képkeretet a közös képetekkel, mert ennyire futja?

2012. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Nem vagyok olcsó k.Nem létesítek se pénzért,se drága ajándékokért kapcsolatot senkivel,ő lesz az első barátom,akit nem azért szeretek,mert a családjának van pénze.

Nem a telefon miatt akarok vele járni,hanem mert szerelmes vagyok bele évek óta...


Anya pedig nem azért nem vett jobb telefont,mert nincs rá pénzünk.Jó,nem tudott volna ilyet venni,de egy gagyibb okostelefont,amin legalább lehet netezni,tudott volna venni.Csak szerinte felesleges és hülyeség.

2012. nov. 3. 13:07
 23/35 anonim ***** válasza:
35%
Nyugi nem vagy semmilyen olcsó akármi.Örülj a telónak és legyél boldog és ne foglalkozz az irigy nyomorékokkal.
2012. nov. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
86%
Én sem engedném, hogy a 15 éves lányom megtartson egy ilyen ajándékot, függetlenül attól, hogy kedvelem-e a srácot vagy nem, illetve hogy milyen az anyagi helyzete.
2012. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
83%
Mert felesleges és hülyeség. 15 éves vagy, minek kell állandóan a net? Ha unatkozol, hallgass zenét, olvass könyvet.
2012. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
21%
Én ezt egyáltalán nem értem.Miért baj,ha drága ajándékot kapsz?Viszonzod,ahogy tudod.
2012. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
78%
A telefonnal kapcsolatban megértem anyukádat, a többi esettel kapcsolatban viszont nem.
2012. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem undorító dolog ilyet elfogadni, de gondolom a mai nők szemével ez tök rendben van, mert úton-útfélen ezt látom, hogy a pasik telefonokkal, ruhákkal halmozzák a nőjüket, sőt még a majdnem nőt is. Több ismerősöm így élősködik a férfiakon, hülyíti őket, elfogad mindent, aztán elküldi őket a búsba.
2012. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
80%

Húgom egyik barátnője is ezt művelte. Volt egy kis lökött gyerek, aki belezúgott, neki épp nem volt eltartója (17 éves kisribanc), így hagyta, hogy feltöltse a telefonját, vegyen ezt-azt, a srác nem gazdag, de tényleg szerelmes volt és mindenét ráköltötte. Aztán a ribi összejött egy gazdagabbal, őt meg durván ejtette. Attól Iphone 5-öt kapott, jobb parti...

Eddig minden pasija közel 30 éves volt, és havonta kapott új telefont, mindig 100ezres vagy drágább kategóriájút. ja meg a srácai fizették be a szülei csekkeit, nagy tételben nyomja, mindenkinek szétteszi a lábát már 14 éves kora óta. A szülei meg hagyják, mert ők is élvezik a hasznát.

2012. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
87%
Milyen telefont kaptál? xdd
2012. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!