Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon a...

Hogy mondjam el otthon a rosszjegyeket?

Figyelt kérdés

7.-es vagyok

az van hogy németből kaptam egy 2-est,nyelvtanból pedig egy 3-ast.

meg lett 3 1-esem amiről tudnak csak az a baj hogy akármennire is tanulok nem megy a kémia se megy hiába tanulom a fizika ,matek ezek nem mennek. a biosz 1-est is kijavitom simán mert a tz-re meg a dolgozatokra mindig tanulok ha tudom hogy lesz. a németet is kitudom javitani . de a kémiát nem . és apa is mondta hogy ha mégegy rossz jegy lesz akk. elveszi a telóm a számitógépet lekódolja meg tv se lesz. de mindezt egyszerre . de igazábol én még sose kaptam büntetést . és csak 1 hetet ad arra hogy ne legyen több rosszjegyem . de ha elvenné a telomat akkor se tudnék jobban tanulni mert egyszerűen nem megy .. de nekem ez olyan rossz érzés . kb mindennap sirok .nem is tudom miért

12/l


2012. nov. 6. 19:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Meg kell érteni a szüleidnek, hogy nem lehet mindenki kitűnő tanuló. Írtad, hogy szereted a rajz órákat. Akkor nem kell ahhoz egyetemet végezni, hogy te kézműves munkában képzeled el a jövőd.
2012. nov. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 yuukicross válasza:
próbáld meg elmagyarázni a szüleidnek hoogy azzal hogy elveszik a cuccaidat azzal nem fogysz jobban tanulni, max csak fáj nked az hogy elveszik, és ha ezeket a tantárgyakat nem érted akkor próbálják úgy kezelni a dolgot hogy megértsd vagy pedig ha van rá leehetőség akk irassanak be magántanárhoz aki rendesen el tudja magyarázni . és egy hét alatt amugy sem lehet kijavítani, mert mi van akkor ha pont nem te felesz vagy nem irtok dolgozatot ?? vagy ha irtok is de nem osztályozza le csak később ?? ezeket kérdezted már? remélem tudtam segíteni :)
2012. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Hetes vagyok. " megtanulom az anyagokat . de tz-re mindent elfelejtek é ilyenkor előröl kell az egészet " Ezek szerint nem tanultad meg, csak bemagoltad. Tényleg gondold át, hogy miért nem megy a tanulás. Nem akarod, lusta vagy, nem koncentrálsz, vagy tényleg nem megy, akárhogy is tanulsz. Ha az utóbbi, akkor mondd el ezt a szüleidnek, a tanárodnak, vannak bizonyos tesztek, amivel megállapítható, hogy tényleg gondod van valamivel. Erről kaphatsz papírt, amit ha megmutatsz, nem fognak ugyanúgy feleltetni. Talán más feladatokat kapsz. Ezt most félre ne értsd, nem feltételezem, hogy bármi lenne veled, de pl. az egyik (volt) osztálytáramnak ezzel derült ki, hogy diszleksziás. Máshogy osztályozzák, van amit nem kell megcsinálnia.

Ha egyedül nem megy a tanulás, kérd meg a szüleid, hogy segítsenek. Biztos segítenének. Együtt tanuljatok, had kérdezzék ki.

A kérdésedre válaszolva, hogy hogy is mondd el a rossz jegyeid: amikor kapsz egyet, mondd el nekik őszintén egyből, ne húzd az időt, hogy majd ha ők megnézik az ellenőrződ, akkor meglátják. Az sokkal rosszabb. Jobban örülnének, ha őszintén elmondanád. Persze ne azt várd, hogy akkor nem szidnak le, a rossz jegy az rossz jegy, de értékelik, hogy elmondod.

2012. nov. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!