Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekek közötti kivételezés?...

Gyerekek közötti kivételezés? Mi a tapasztalatod? A kicsit és a nagyot jobban szeretik a szülők? És a középsőő?

Figyelt kérdés

Általános tapasztalat, hogy a több gyerekes családokban (pl.3 gyerek esetén) A nagyobbat és a kissebbet jobban szeretik. A középsőről pedig úgy mond "elfeledkeznek".

Szerintetek igaz??? Miért lehet ez??? Van rá vmi értelmes magyarázat? Vn személyes tapasztalatod???

Nekem 2 testvérem van egy báttyám és egy húgom. És én többször is tapasztaltam, hogy ők több figyelmet, szeretetet kapnak, "rajongásból" több jut nekik.



2012. nov. 10. 17:30
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk lány testvérek én a legkisebb és a középső nővérem a szent, aztán a mégnagyobbik és végül én. Elég zavaró.
2013. jan. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működik 3gyerek(2 nagyobbik fiú,legkisebb lány)

Szerinted?

Tippelj!

Ki kap a legtöbbet?

Én a legnagyobb fiú vagyok,kitűnő tanuló,de én kaptam mindig a legkevesebbet,mert én nem voltam követelőző.

Nálunk az kapott a legtöbbet,aki a legjobban követelte:(

2014. aug. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

Ez egy közhely. Én a 3 gyerekes család legkisebb gyereke voltam és tény hogy "legkisebbként" többet figyeltek rám, de viszont gyerekként pont emiatt nem tudtam kijönni a korombeliekkel, mert rám hagytak mindent. Míg én ezt a két nővéremben mindig is irigyeltem hogy ők a társaság központja. A fiatalabb nővérem "elfeledettnek" érezte magát és anyám sajnos ezt a mai napig teszi.

A kivételezésről az a véleményem, hogy arról nem a kivételezett tesó tehet főleg gyerekként mert nem érti még ezeket a dolgokat, később igen. Én fiú vagyok és anyámnak a "szeme fénye" ami engem 26 évesen már zavar, mindenről tudni akar. A nagyobbik nővérem nem is volt igazán a nővérem, hanem ilyen "anyáskodó" volt, teljesen olyan mint apám, aki "tyúkanyó", magyarul mindenbe beleszól.

2017. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy már későn írok. A legkisebb a KEDVENC. Vannak kivételek, de ez van többnyire. A kozepsot elhanyagoljak. A legidősebb pedig megszivja. (A középső is csak másképp.) Sajnos tapasztalat.
2019. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!