Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség anyám paranoiás, és...

Segítség anyám paranoiás, és beleszól az életembe! Azt akarja hogy otthon örizzem mert fél egyedül irracionális dolgoktól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
34 éves felnött férfi vagyok. 3 éve elvált tölem a volt nejem. És a szüleimmel élek. Munkahelyem nincs jelenleg, de mindent meg teszek hogy állást találjak! A problémám az hogy anyám akarja megszabni az életem, és beleszól! Nem hagy élni. Én becsületes ember vagyok, nem vagyok link. Anyámnak 3 éves korában meghalt édesanyja. Az apja alkoholista volt, és nem törödött vele és öccseivel. Anyám 8 évig intézetben nevelkedett és tanult. Nem volt igazi gyerekszobája és kora. Nem tudja mi a szeretet. És ö elvárja másoktól hogy szeressék, de önmagát nem szereti igazán. Családon akar uralkodni, diktálni és beleszólni az életünkben. Túl sok az elvárása, és mindent ö akar irányitani. 1992 óta leszázalékolták anyámat a szeme miatt, azóta nem is dolgozik. 1996 óta agora fobiás. Mindent Én intézek helyette, pl. a számlák befizetése, hivatalos ügyeket, gyógyszerfeliratás, vásárlás. Anyám az utóbi idöben paranoiás, üldözési mániás lett. Az óta nem bir egyedül maradni. Elvárja hogy otthon "savanyodjak meg" melette. De Én nem vagyok otthon ülö tipus. Szeretek utazni, kerékpártúrázni, természetjárni...De ugy érzem anyám már betegsége miatt akarja a személyes, egyéni szabadságomat!!! Anyám érzelmileg zsarol, hogy akkor költözzek el. De nem vesszi figyelembe az Én jogaimat és érdekeimet! Föleg nem a szociális és pénzügyi helyzetemet! Megoldást szeretnék! Tud valaki szóljon, irja meg!? Elöre is köszönöm!
2012. nov. 13. 19:16
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy nem beszámítható, akarata ellenére bedugnám egy magánklinikára és kezeltetném.
2012. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

Nem kell gondnokság alá helyezni?

Ha gondoskodni kell róla, Ti nem vagytok kötelesek, ezért van a gondnok. Ha jól értem, csak átmenetileg laktok otthon. A bátyád is otthon lakik? Nem tudnál hozzá költözni?

A Családsegítőhöz is elmehetsz még tanácsot kérni, meg a kerületi pszichológiai rendelésre is.

2012. nov. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:

Anyukám hasonló csak ő nem volt intézetben. Neki paranoiája van szed rá gyógyszert. Ideg összeroppanást kapott és elkezdett szépen, lassan marhaságokat beképzelni magának, hogy figyelik, meg hogy a pasija csalja és jelezgetnek a pasi szeretőjének a haverjai, és nem vehetek fel piros meg kék dolgokat mert az jelzés és baj lesz belőle. Persze sose tudta megmagyarázni mi lesz csak baj lesz. Aztán mivel eleve az idegosztályra utalták kapásból a megfelelő gyógyszert kapta. Ezt leszámítva az elméje tiszta igaz közel a 70-hez kissé szenilis de tudja mi folyik körülötte nincs elveszve. A helyzet most már jobb de még mindig nem hajlandó tudomásul venni, hogy paranoiás, szentül meg van róla győződve, hogy, amit akkor úgy látott az úgy is van! Ráadásul ő is egy őrmester típus, mindenbe beleszól, mindent tudni akar, minden csak az ő elképzelése szerint lehet, mindenki hülye ő az okos, őt mindenki bántani akarja, mindenkiről rosszat feltételez,nyakas-makacs, erőszakos /nem fizikailag, másképp/ és iszonyat nagy mártír.

Még 26 éves koromba is beleturkált a táskámba. Nekem óriási üvöltözések és keménykedések árán sikerült függetlenednem, egyébként a mai napig hajlamos 6 éves hülye gyereknek nézni pedig már lassan a 40-et verem.

Ha addig elvolt magában, míg nős voltál és most is el akar zavarni akkor el lesz magában ezután is. A többit engedd el a füled mellett én is azt teszem. Minél jobban visszaszólsz, annál jobban kötekszik.

Te csak intézd el a fontos dolgokat, aztán csak magadra figyelj és folyamatosan állj ki magadért. Megérteni nem fogja de én annyit elértem, hogy már ritkán mer hisztizni mert tudja, nem érdemes. Ennyire még értelmes.

Mindenképp koncentrálj a munkakeresésre és tipli otthonról.

Amíg el tudja magát látni el lesz egyedül, ha már nem tudja el látni magát vagy veszélyes lesz magára és másokra akkor el lehet vitetni. Más megoldás nincs. Erősnek kell lenned nem szabad hagyni, hogy egy ember baja kettőt vágjon földhöz. Nálunk ez sajnos megtörtént. Amíg anyám cirkuszolt addig én is tönkre mentem, most én is szedem a bogyókat mert pánik beteg lettem annyira kikészített és sajnos nekem nem állt módomban elmenni.

Most, hogy tisztább az agya párszor a fejéhez vágtam, hogy miatta vagyok beteg. Persze ezt sem akarja tudomásul venni de már jól ismerem. Mindig rosszul hazudott látom rajta, hogy nyomja a dolog.

Sajnos a háziorvos nem tud felírni semmit mert az ő baja szakorvosra tartozik oda meg neki kell elmenni.

2012. nov. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

"... nem szabad hagyni, hogy egy ember baja kettőt vágjon földhöz. "


Ez nagyon bölcs gondolat!

2012. nov. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
A bátyának nincsen lakása, ahogy nekem sem (mi vagyunk a az generáció ami a kapitalizmus csapdájába eset!) Titokban azért megbeszélem vele a dolgokat! De anyám nem engedte házi orvosnak hogy bevigyék!!! A jogaival jött!!! Mindenkinek van joga! De ez nem azt jelenti hogy családtagokat magához "láncolja! Ehhez viszont nincs joga!
2012. nov. 15. 19:27
 16/46 anonim ***** válasza:
és a családsegítőben mit mondtak?
2012. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Családsegítőben azt mondták neki szakemberre és segitségre van szüksége!
2012. nov. 15. 19:36
 18/46 A kérdező kommentje:
És a legrosszabb hogy anyám még "zug" ivó is!!!!
2012. nov. 15. 19:38
 19/46 anonim ***** válasza:

És Neked nem tudtak segítséget adni? Pl. nem irányítottak el olyan tanácsadásra ami a mentális- és szenvedélybetegek hozzátartozóinak van?

Mert van ilyen!

És hány szobában laktok hányan?

Ki az ingatlantulajdonos? Ki a haszonélvező?

2012. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

Joga,joga!..

Anyukád beteg, nem beszámítható. A lakásból sem teszi ki a lábát, iszik és agorafóbiás. Igenis el kell vinni. Visíthat meg jöhet a jogaival- le kell szarni.

2012. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!