Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség anyám paranoiás, és...

Segítség anyám paranoiás, és beleszól az életembe! Azt akarja hogy otthon örizzem mert fél egyedül irracionális dolgoktól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
34 éves felnött férfi vagyok. 3 éve elvált tölem a volt nejem. És a szüleimmel élek. Munkahelyem nincs jelenleg, de mindent meg teszek hogy állást találjak! A problémám az hogy anyám akarja megszabni az életem, és beleszól! Nem hagy élni. Én becsületes ember vagyok, nem vagyok link. Anyámnak 3 éves korában meghalt édesanyja. Az apja alkoholista volt, és nem törödött vele és öccseivel. Anyám 8 évig intézetben nevelkedett és tanult. Nem volt igazi gyerekszobája és kora. Nem tudja mi a szeretet. És ö elvárja másoktól hogy szeressék, de önmagát nem szereti igazán. Családon akar uralkodni, diktálni és beleszólni az életünkben. Túl sok az elvárása, és mindent ö akar irányitani. 1992 óta leszázalékolták anyámat a szeme miatt, azóta nem is dolgozik. 1996 óta agora fobiás. Mindent Én intézek helyette, pl. a számlák befizetése, hivatalos ügyeket, gyógyszerfeliratás, vásárlás. Anyám az utóbi idöben paranoiás, üldözési mániás lett. Az óta nem bir egyedül maradni. Elvárja hogy otthon "savanyodjak meg" melette. De Én nem vagyok otthon ülö tipus. Szeretek utazni, kerékpártúrázni, természetjárni...De ugy érzem anyám már betegsége miatt akarja a személyes, egyéni szabadságomat!!! Anyám érzelmileg zsarol, hogy akkor költözzek el. De nem vesszi figyelembe az Én jogaimat és érdekeimet! Föleg nem a szociális és pénzügyi helyzetemet! Megoldást szeretnék! Tud valaki szóljon, irja meg!? Elöre is köszönöm!
2012. nov. 13. 19:16
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Anyám a betegsége miatt igen csak megszegte a személyi szabadságomat! Ezért már nem csak orvos kell neki, hanem rendör is!
2012. nov. 24. 16:09
 32/46 anonim ***** válasza:
Miért? Bezárt a pincébe??
2012. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

Szerintem minden tévét és rádiót tüntess el a közeléből! Első sorban ez is okozhatja a képzelt dolgait, legalábbis nekem egy horrorfilm után napokig üldözöttségi érzésem van.

De ez halál komoly. Minden tévé rádió stb el, és nem lesz újabb rémforrása.

2012. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Nem zárt be, hanem nem szeret egyedül lenni és elvárja hogy vele legyek! Tv-t ritkán néz...rádiót sokat hallgat!
2012. nov. 28. 19:16
 35/46 anonim ***** válasza:

Nem szeret, meg elvárja? Nem enged ki az ajtón, vagy mi? :D

Ennyire nem lehetsz határozatlan!

2012. nov. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
nem csak érzelmileg zsarol,de azzal hogy akkor ö öngyilkos lesz, vagy költözzek el ha öt leszˇ%om!
2012. nov. 29. 10:34
 37/46 anonim ***** válasza:
Nem tenné meg, te is tudod. Ellenben adod alá a lovat, mert eléri a célját..
2012. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
Nem hisszem hogy ez igy lesz, mert már vannak terveim...és nem fogom hagyni magamat!
2012. nov. 29. 19:20
 39/46 anonim ***** válasza:

Az az érdekes, hogy miután már voltál házas és éltél távol, csinálja ezt.

A házasság alatt is ez volt?:-o

2012. nov. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
3 évvel ezelöt voltam nős..akkor anyám egyedül is elvolt otthon! Most 2012 október óta parázik!
2012. nov. 30. 10:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!