Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség anyám paranoiás, és...

Segítség anyám paranoiás, és beleszól az életembe! Azt akarja hogy otthon örizzem mert fél egyedül irracionális dolgoktól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
34 éves felnött férfi vagyok. 3 éve elvált tölem a volt nejem. És a szüleimmel élek. Munkahelyem nincs jelenleg, de mindent meg teszek hogy állást találjak! A problémám az hogy anyám akarja megszabni az életem, és beleszól! Nem hagy élni. Én becsületes ember vagyok, nem vagyok link. Anyámnak 3 éves korában meghalt édesanyja. Az apja alkoholista volt, és nem törödött vele és öccseivel. Anyám 8 évig intézetben nevelkedett és tanult. Nem volt igazi gyerekszobája és kora. Nem tudja mi a szeretet. És ö elvárja másoktól hogy szeressék, de önmagát nem szereti igazán. Családon akar uralkodni, diktálni és beleszólni az életünkben. Túl sok az elvárása, és mindent ö akar irányitani. 1992 óta leszázalékolták anyámat a szeme miatt, azóta nem is dolgozik. 1996 óta agora fobiás. Mindent Én intézek helyette, pl. a számlák befizetése, hivatalos ügyeket, gyógyszerfeliratás, vásárlás. Anyám az utóbi idöben paranoiás, üldözési mániás lett. Az óta nem bir egyedül maradni. Elvárja hogy otthon "savanyodjak meg" melette. De Én nem vagyok otthon ülö tipus. Szeretek utazni, kerékpártúrázni, természetjárni...De ugy érzem anyám már betegsége miatt akarja a személyes, egyéni szabadságomat!!! Anyám érzelmileg zsarol, hogy akkor költözzek el. De nem vesszi figyelembe az Én jogaimat és érdekeimet! Föleg nem a szociális és pénzügyi helyzetemet! Megoldást szeretnék! Tud valaki szóljon, irja meg!? Elöre is köszönöm!
2012. nov. 13. 19:16
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra,felkiáltójel!!
2012. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Akkor beteg lett azóta. De ha van szülője és/vagy élettársa, akkor ők a kompetensek ebben, még a barátai, ismerősei, szomszédai is kompetensebbek a vele való foglalkozásban, mint Te. Bátyáddal találjatok már ki valamit, hogyan kerüljetek ki ebből a helyzetből, hogy magatokra veszitek a terhet!
2012. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim válasza:
No azota mi a szitu?
2013. ápr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

inkább a szomszéd gondozza, mint a fia ?

mi van ?

2013. ápr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:
Szerintem koltozzetek el mert ha nem tudjatok megbeszelni a dolgotokat sot beleszol az eletedbe akkor komoly a gond.... Pschihiatert is meg orvost is hivj ki hozza s ha ellentkezik beszeld ott hogy milyen allapotban van az anyukad stb... Ott leszel mellette vegigbstb... Allj a sarkadra o mar nem teljesen az aki volt... Szemszogebol probald meg nezni a vilagot s ugy vagd el a rossz hatasu gyokereit.... Ez mar nagyon komoly ugy de ennek a vege vagy egy komoly beszelgetes vagy veszekeees vagy elszokes vagy lelepes lesz... Kepes teged ijeszteni hogy ngyilkos lesz.. Nos beszeld meg vele nem ezt kell csinalni hanem normalisan viselkedni osszefogni szeretni a masikat... Tudpm most elsore ez mind furcsa es nehez lesz de ilyen azemszogekbol kell kozeliteni hozza ee a biztos a koltozes....
2017. jún. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
Kicsit későn írok, de mi lenne ha kimozdulnál vele? Ha nem vagy otthon ülős típus akk vidd el magaddal kerékpározni, túrázni. De ne hagyd egyedül!
2018. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!