Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen családi...

Szerintetek milyen családi élet lehet otthon ha egy gyerek igy viselkedik?

Figyelt kérdés

Ha hangoskodást hall fülére tapasztja a kezét és elkezd sirni.Ha azt látja hogy két ember veszekszik,vitázik akkor is sir és megpróbál menekülni a helyzetből.

Bármilyen problémás helyzetet öleléssel akar megoldani(egyik gyerek bántja a másikat akkor ő megöleli)A gyerek 3éves.


2012. nov. 16. 11:24
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Áruljátok már el, miért baj az, hogy a gyerek a problémás helyzeteket öleléssel akarja megoldani?


Nem baj,dehogyis de ha elökik a gyerekedet az elég szivfájditó dolog.Ő nem tudja másként kezelni a helyzetet csak igy.Kisbarátját is szinte folyamatosan ölelgetné ha kell ha nem,az persze megunja és előki magától amin a lányom meg kiakad és nem érti mi van és megy oda megint ölelgetni hisz szereti.

2012. nov. 16. 12:19
 12/22 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon érzékeny a pici. Szerintem lehet, hogy szakember segítségét kellene kérni abban, hogy hogyan készítsd fel a közösségi életre, és hogy kicsit kevésbé legyen érzékeny.
2012. nov. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Senki nem írta hogy az gond, ha öleléssel akarja megoldani a gondot, mivel ezt látja otthon, 3 évesen teljesen normális. Majd 30 évesen már nem fogja ölelgetni a főnökét ha az beszól neki.

A gond az, hogy sír, megpróbál kimenekülni. Ezt végigviheti egész életére. Mármint a problémakerülést, nem megfelelő lereagálását. Megoldást nem tudok.

2012. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nagyon édes kislányod lehet.

Először is gratulálok hozzá.

Másodszor sajnos ez már nagyon a másik véglet. Én beszélnék szakemberrel, hogy mi a véleménye erről.

Valamint attól, hogy 3 éves, okos és értelmes kisember.

Mindig mondanám neki, hogy anya és apa szeretik egymást és őt is.

De az óvodában, iskolában nem minden gyerek szereti, ha ölelgeti, mert különbözőek vagyunk, de attól még szeretik őt odabent.

2012. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Tanár vagyok.

Tapasztalataim alapján mondom, hogy azok a gyerekek, akik azonnal szeptember 1-én, amint először meglátnak öleléssel nyitottak mindről kiderült, hogy valamilyen tanulási nehézséggel küzdenek vagy saját nevelési igényű besorolást kaptak.


Érdeklődj mihamarabb gyógypedagógusnál és kezdjétek meg a fejlesztését!!!!!

2012. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

15-ös tanár, ez az állítás megdöbbentő, és világos, hogy tapasztalat híján még kétségbe sem vonom, azonban ez megérne egy komoly felmérést és tanulmányt


ettől függetlenül egy három éves gyerek esetében nem hiszem, hogy annyira kellene szakember, merthogy túl érzékeny ... majd az ovi vége felé, ha látszik jobban, hogy nem bír az élettel

2012. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

15-ös! Ha tanár vagy, illene tudni, hogy nem szeptember 1-én, hanem szeptember 1-jén! :) Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni, remélem nem haragszol meg!


Kérdező! Tényleg aranyos lehet a kislányod, s nagy szíve van. Picit egyet kell, hogy értsek azokkal is, akik tanácsolják a szakember felkeresését. Igaz én először otthon próbálnám neki elmagyarázni.

S itt nem az ölelésről van szó, azzal nincs gond. Szomorú, hogy más gyereknek ez szokatlan viselkedés, otthon nem ezt tapasztalják.

Én amitől féltem a csöppséget az az, hogy nem tudja kezelni a külső ingereket, hangoskodásokat.

Kicsit várj vele, magyarázd el neki, hogy mi miért van. Majd ha ez nem segít, akkor fordulj segítségért.

2012. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Érzékeny lehet nagyon. Érdekes a mi kisfiunk is az ha a férjemmel épp nézeteltérünk. Egyik nap azt mondta, mi mindig veszekszünk, pedig erről szó sincs. A nézeteltérés is csak néhány percig tart, hallani, hogy nem édeskedünk, egyszer volt kiabálás.

Egyszerűen nincs összehasonlítási alapja, és ő ezt nem szereti. De nekem nagyon rosszul esett, hogy ő így éli ezt meg, így most még óvatosabbak vagyunk. Mert ha neki az a kép, akkor az és arra vigyáznunk kell.

Az viszont nem zavarja, mikor ő vitatkozik a tesójával ;-)

2012. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem nem az jutott eszembe hogy rossz a családi légkör otthon.Igazat adnék a tanárnak nézesd meg .Ha nem érti az emberek reakcióit,szándékát és nagyon zavarja a hangos beszéd más is lehet a háttérben.
2012. nov. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem minden helyzetre a megfelelő reakció az ölelés.
2012. nov. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!