Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Hogyan legyek...

Mit tehetnék? Hogyan legyek erős? A saját apám lelkileg összetör.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok....most ahogyan ezt írom ..nagyon nehéz,mert nem tudom abbahagyni a sírást.

Azzal kezdem,hogy fehér a bőrszínem,annyira fehér,hogy emiatt többször is megszoltak. De egyik sem volt olyan fájó,mint ahogyan az az ember ,akit nem tudok leírni azzal a szóval,h apa.... Vékony is vagyok,de ilyen az alkatom,nem tehetek róla.Egy átlagos lány vagyok.

A családban bátyámon kivül én tudok angolul. Ennek az embernek gyakran van szüksége a segítségemre.. Ilyenkor persze szólít,hogy lányom,gyere. Eddig mentem is ,de úgy döntöttem legutóbb,hogy nem megyek segíteni. Erre reagálva olyan dolgokat vágott a fejemhez,amik borzasztóan fájnak. Táposnak nevezett,mert vékony vagyok. Fehérségemre azt mondta,hogy vesz barnítókrémet....... És jött felêm ököllel,hogy egyszer ő nagyon megver engem,ígéri.

Ez most csak egy eset volt a sok közül.

A napjaim úgy telnek,hogy ahogyan hazaérek a suliból,eszek és megyek fel a szobámba tanulni. Ezt lelkiismeretesen teszem,,jó a tanulmányi eredményem. Így ,hogy minden nap eleve 4 után érek haza és még tanulok,nem jut időm ,h segítsek anyunak.

Ez az ember még ezt is a fejemhez vágja,hogy egész nap csak fent vagyok,depressziós vagyok és hogy hogyan lettem én ilyen?!....

Egyszerűen elegem van !!! Gyűlölöm ezt az embert,tõnktetesz engem lelkileg . Próbálok inkább fent lenni a szobámban,és kevesebb időt tölteni lent ,hogy minél kevesebb alkalom adódjon,hogy belémkössön.

Mit tehetnék??? Kétségbe vagyok esve..


2012. nov. 16. 20:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem tudtok anyuddal elköltözni?
2012. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nem ilyen egyszeru. Tesomeknak is itt a suli es mondom,ez az ember eszre sem veszi ,hogy kicsinal. Ez csak szamomra nagy dolog....en erzem a sulyat.
2012. nov. 16. 22:30
 13/21 anonim ***** válasza:

Szegény :( Én is hasonló helyzetben vagyok, csak én pont hogy túlsúlyos vagyok. Szüleim elváltak, így apámat csak kéthetente vagy havonta látom, de amikor arra a 2 napra találkozunk csak b*szogatni tud. Ha éppen nem azért szól le hogy kövér vagyok, akkor azért hogy zsíros a hajam, hogy öltözök, milyen undorítóak a fogaim, meg hasonlók. Persze mikor nála vagyok, akkor megy a pizzázás, nem hogy valami egészséges kaját (pl saláta) összerakna, hogy segítsen abban hogy lefogyjak, és arra sem lenne képes, hogy egy fogszabályzót kifizessen.

16/L

2012. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Anyukam pont azt teszi,amit nem kellene,ved engem,emiatt osszeveszik ezzel az emberrel. En nagyon sajnalom ot,nem akarom,hogy miattam legyen vita"

miért baj, ha megvéd?

szerintem az lenne a rossz, ha ő is ellened menne.

nem miattad megy a vita, hanem apád miatt.

csak azt nem értem, hogy ha ilyen, miért nem válik el tőle (ha vele marad, az is egy asszisztálás ahhoz, hogy bántson)

2012. dec. 29. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem az a baj ,h ved engem,hanem h emiatt vele veszekszik ez az ember.... Es ezt nem akarom,h miattam legyen. Alapjaraton van gond a fejevel ennek az embernek ,mert ha nem belem kot bele.,akkor anyuba vagy tesomekba. Mondjuk is neki,h valtozzon meg,mert ez igy nem lesz jo,de....semmi valtozas.

Osszeveszes,bekules,igy tovabb...ez megy.

Nem erzi,fogalms

2012. dec. 29. 09:49
 16/21 A kérdező kommentje:

*fogalma sincs,h ezt mi hogyan eljuk meg.

Peldanak okaert: ulok ,eszek ,o meg ul a gep elott es szol nekem segitsegert,en meg mondom,h mindjart,mert eszek.. Itt meg turelmes,majd egy masodperc mulva szol,h jossz mar..? En mondom,h eszek . Erre az jon ,hmilyen kis halatlan kis takony vagyok. Ide birsz mar jonni?

Osszrszedem batorsagom,odamegyek. Na,takarodj innen,te kis.....



Szoval ez van. Nincs turelme senkihez es semmihez...

2012. dec. 29. 09:53
 17/21 anonim ***** válasza:

anyád helyében már elváltam volna tőle.

a veszekedés nem miatta, hanem apád miatt van. csak ürügy, hogy épp min veszekszik.

2012. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

elírtam: a veszekedés nem miattad.


visszaszólni szoktál? (jó lenne sztem)

2012. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rossz valami akkor sírd ki magad és ezután kezdj el gondolkozni mik lehetnek a megoldások? A családban kire hasonlítasz a legjobban akár a bőröd színe akár az alkatod illetve a természeted szerint? Elképzelhető nem a saját lányát látja benned hanem azt a valakit,akit valamiért nem "kedvel".Esetleg az édesapád természetét örökölted és a két azonos karakter nehezen viseli el egymást. Mi volna ha nem bújnál el a szobádban hanem:elmégy otthonról a tesóddal vagy barátnőddel illetve valakivel sétálni abban az időpontban amikor szüksége lenne rád az édesapádnak. Akár idegen nyelvet is lehet abban az időpontban tanulni.Magyarul ne legyél szem előtt. A természet gondoskodik arról,ha valamit elvett akkor azt más módon pótolja és ez nálad az értelem magasabb része lesz. Bízzál magadban és ha bántanak akkor próbálj meg szórakoztató könyveket,filmeket nézni vagy olyan emberek társaságát keresni akik nyugtatólag hatnak rád.Keress olyan elfoglaltságokat amik örömet okoznak: "megszakad a szívem" amikor a testvéredről beszélsz és én azt kérdem miért nem nem teremted meg,hogy több időt tölts el vele?! Az édesanyád jó cinkos lenne ha akár a testvéreddel szerveznél közös programokat.Nagyszülők vannak-e és a közeletekben vagy máshol laknak,fel lehet-e keresni őket?Ha bezárkózol ami szerintem a legrosszabb megoldás akkor tényleg depressziós leszel! Amikor az édesapád csúnyán viselkedik veled nyugodtan a szemébe mondhatod a 100 kilónak,hogy nagyon durva,faragatlan veled szemben! Ha nem fogalmazod meg a véleményed akkor azt fogja gondolni,hogy te nem érzékelsz semmit! Esetleg kulturáltan célzol az elefánt termetére jelezve ő neked az ellentéted. Ne keseredj el mert a későbbiek folytán még előfordulhat hasonló probléma az életedben:későbbi tanulmányok,munkahelyen,idegen környezetben,hogy górcső alá vesznek valamiért,hasznosabb ha mielőbb megtanulod a helyzetedet kezelni azáltal ha humort csinálsz a szituációból bizonyosan megkönnyíti az életedet.
2013. szept. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Szia. :)



25


És ímé egy törvénytudó felkele, kísértvén őt, és mondván: Mester, mit cselekedjem, hogy az örök életet vehessem?


26


Ő pedig monda annak: A törvényben mi van megírva? mint olvasod?


27


Az pedig felelvén, monda: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből; és a te felebarátodat, mint magadat.


28


Monda pedig annak: Jól felelél; ezt cselekedd, és élsz. (Lukács 10:25-28)



A Tízparancsolat:



2


Én, az Úr, vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.


3


Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.


4


Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.


5


Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.


6


De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, akik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.


7


Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, aki az ő nevét hiába felveszi.


8


Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.


9


Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;


10


De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, aki a te kapuidon belől van;


11


Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.


12


Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr a te Istened ád te néked.


13


Ne ölj.


14


Ne paráználkodjál.


15


Ne lopj.


16


Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.


17


Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, ami a te felebarátodé. (II. Mózes 20:2-17)



Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. (János 13:34)

2020. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!