Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám állandóan lenyúlja a...

Anyám állandóan lenyúlja a fizetésemet - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Na, ez amolyan panaszkodás is egy kicsit. Bankban dolgozom és a héten szabadságon vagyok egy kisebb műtét miatt.


25 éves leszek januárban és anyukámmal lakom egy lakásban muszájból. Közel 150 e Ft-ot keresek kezdőként, ez szerintem egész jó fizetés.


Anyám szerint nem tudom kezelni a pénzt...(!), nem tudom azt beosztani(!!), ezért - hogy kielégüljön a vágya és hogy ne legyen cirkusz - az ő bankszámlájára utaltatom a fizetésemet a felvételem óta (mondjuk nem ő tanult pénzügyet 2+4 évig).


Ő rokkantnyugdíjas, két éve százalékolták le a gyengénlátása miatt, közel 50 e Ft-ot kap. Így megegyeztünk, hogy támogatom (miért ne támogatnám, szeretem őt, ő az anyám, meg taníttatott is).


A havi income-unk így 195 ezer Ft. Ebből én kapok 20 ezer Ft zsebpénzt, a többi elmegy a lakás rezsijére, étkezésre, satöbbi. Anyu beosztja a pénzemet, és ami nagyon felháborít az az, hogy nem vehetek meg magamnak drágább ruhákat, pedig szerintem egy bankban meg kell jelenni, nem mehetek 3 e Ft-os felsőben. Mindenbe beleszól.


Például azt is nehezményezte, hogy 20 ezerért ezt a kisebb műtétet magánorvosnál végeztetem el, nem a TB által finanszírozott változatban. Idén nyáron nem mehettem el nyaralni sem a barátommal a saját pénzemből, pedig kb. 100 e-ből megúsztuk volna fejenként Horvátországot.


Nem ehetek meg egy gyrost, amikor szeretnék, vagy egy salátát, mert azt mondja anyu arra, hogy "nincs rá pénz".


Ha elmennék itthonról, nagyon kicsesznék vele, pedig fontolgattunk a barátommal, hogy egyelőre, amíg nem keresünk mindketten jobban, albérletben fogunk lakni. Ezt pedig nem szeretném megtenni.



Tényleg szeret(ett), taníttatott, megtett értem bármit, de megteheti ő azt velem, hogy ennyire megvámolja a jövedelmemet?


2012. nov. 19. 11:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Vagy minden nap homárt esznek kaviárral és 70 fok van a lakásban:D
2012. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el, ennyi fizetéssel menni fog. Aztán mondj nemet. Egyszer fel kell nőni, ezt a szülőnek is meg kell érteni!
2012. nov. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
81%
Mivel panaskodásróé van szó, nem kérdésről, így teljesen felesleges minden jótanács. Kívánom, hogy élvezd az életet, szagoljad amit szakítottál.
2012. nov. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki, hogy adok havi 50 ezret, ha ez nem tetszik elköltözök.

Van egy nagyon bölcs mondás: abból csinálnak hülyét, akiből lehet.

2012. dec. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak igaza van abban, hogy nem tudod kezelni a pénzt, de ha ez így megy tovább, nem is fogod soha megtanulni! 25 éves vagy, itt lenne az ideje elvágni a köldökzsinórt!!!!!!!

Költözz el és vidd a fizetésed! Taníttatott, felnevelt? Ezeket az ember nem azért teszi, hogy egyszer majd valaki eltartsa. Aki meg igen, az nem anya, hanem egy számító dög!

2012. dec. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
én is válaszoltam a kérdésedre, és kiváncsi vagyok, hogy most mi a helyzet? minden maradt a régi?
2012. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne
2012. dec. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Joell válasza:
koltozz
2020. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!