Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám állandóan lenyúlja a...

Anyám állandóan lenyúlja a fizetésemet - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Na, ez amolyan panaszkodás is egy kicsit. Bankban dolgozom és a héten szabadságon vagyok egy kisebb műtét miatt.


25 éves leszek januárban és anyukámmal lakom egy lakásban muszájból. Közel 150 e Ft-ot keresek kezdőként, ez szerintem egész jó fizetés.


Anyám szerint nem tudom kezelni a pénzt...(!), nem tudom azt beosztani(!!), ezért - hogy kielégüljön a vágya és hogy ne legyen cirkusz - az ő bankszámlájára utaltatom a fizetésemet a felvételem óta (mondjuk nem ő tanult pénzügyet 2+4 évig).


Ő rokkantnyugdíjas, két éve százalékolták le a gyengénlátása miatt, közel 50 e Ft-ot kap. Így megegyeztünk, hogy támogatom (miért ne támogatnám, szeretem őt, ő az anyám, meg taníttatott is).


A havi income-unk így 195 ezer Ft. Ebből én kapok 20 ezer Ft zsebpénzt, a többi elmegy a lakás rezsijére, étkezésre, satöbbi. Anyu beosztja a pénzemet, és ami nagyon felháborít az az, hogy nem vehetek meg magamnak drágább ruhákat, pedig szerintem egy bankban meg kell jelenni, nem mehetek 3 e Ft-os felsőben. Mindenbe beleszól.


Például azt is nehezményezte, hogy 20 ezerért ezt a kisebb műtétet magánorvosnál végeztetem el, nem a TB által finanszírozott változatban. Idén nyáron nem mehettem el nyaralni sem a barátommal a saját pénzemből, pedig kb. 100 e-ből megúsztuk volna fejenként Horvátországot.


Nem ehetek meg egy gyrost, amikor szeretnék, vagy egy salátát, mert azt mondja anyu arra, hogy "nincs rá pénz".


Ha elmennék itthonról, nagyon kicsesznék vele, pedig fontolgattunk a barátommal, hogy egyelőre, amíg nem keresünk mindketten jobban, albérletben fogunk lakni. Ezt pedig nem szeretném megtenni.



Tényleg szeret(ett), taníttatott, megtett értem bármit, de megteheti ő azt velem, hogy ennyire megvámolja a jövedelmemet?


2012. nov. 19. 11:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én is otthon lakom és kb annyit keresek mint te. Anyu soha nem szólt bele a pénzügyeimbe ,ha akarok adok neki ,ha nem nem. Nálunk annyival kell beszálljak a költségvetésbe ,hogy amikor kér pénzt adok neki illetve ,ha megyek boltba megkérdezem mit hozzak...


Neked is meg kellene azt old ,hogy 150 ből csak 50et utalsz neki így te 100ból elég jól el tudsz éldegélni.

Anyukád pedig ne költse el a 175ezer forintot "a többi elmegy a lakás rezsijére, étkezésre, satöbbi" erre....

Nálunk kb 60 a rezsi pedig kertesházban lakunk...


Felnőttként kezelned kell ezt a helyzetet mert már elég nagy vagy ahhoz ,hogy ne nyúljanak ennyire le..:S

2012. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
96%

*Köszönöm, de akkor meg jönne a hisztéria,


Kérdező, most akkor meg akarod változtatni a helyzetet, vagy nem?

Ha igen, akkor MUSZÁJ konfrontálódni, ha nem, akkor meg ne rabold mások idejét. Ha anyukádnak magától nincs annyi esze, hogy belássa, hogy a 25 éves gyermeke FELNŐTT, akkor ez viták nélkül nem fog megtörténni, ezt tapasztalatból mondom.


Ha valóban megoldást keresel, akkor leülsz vele este, közlöd vele, hogy ezentúl saját bankszámlád lesz, és a rezsit, a kajapénzt és a neki szánt támogatást minden hónap 5. napjáig átutalod a számlájára, a többit pedig magad osztod be. Veszekedni fog, megsértődik majd, el fogja mondani, milyen hálátlan gyermek vagy, de ez pár nap, max. egy hét alatt elmúlik, ha látja, hogy elszánt vagy és véghez viszed a terveidet. Érvelhetsz azzal, hogy

1. ha mindig ő osztja be a pénzt, sose tanulod meg, pedig mások már 25 évesen gyerekeket nevelnek – ezzel hízelegsz neki, hogy tul.képpen igaza van, de te meg akarsz "javulni" az ő kedvéért :)

2. ha az 1. nem működik, meg lehet említeni, hogy a szeretet semmilyen formában nem vár hálát, hanem önzetlen.

De ha te nem mersz kiállni az igazadért, az azt jelenti, hogy nem nőttél még fel. Hogy várod el, hogy felnőttként kezeljenek, ha gyerekként viselkedsz?


Csak egy jó tanács: Nem olyan sok az a 150 ezer Ft. Nem tűnik soknak, de a fejenként 100 e Ft nyaralásra kezdő fizuból elég sok pénz. A bankba pedig nem X ezer Ft-os felső kell, hanem egyszerű és csinos. Nem az ár határozza meg a megjelenést. Ha magad osztod be a pénzedet, erre te magad is rá fogsz jönni. Igyanis nemcsak a gyrost kell kifizetni meg a nyaralást, hanem ha önállóan kezeled a pénzt, félre is kell tenni olyan dolgokra, amikre nem is gondolnál, pl. gyógyszer, orvos, tartalék munkanélküliség vagy betegség esetére (ezek mindenkivel előfordulhatnak, amikor egyáltalán nem számít rá).


A felnőtté válás nem egyenlő az elköltözéssel, se nem a szülő lesz*rásával, de van egészséges kompromisszum.

2012. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy tudom a banki dolgozóknak bankon belül nyitnak saját számlát és arra utalják a fizut, nem ám más bankba...persze szép is lenne.


Nem tudom erre jogilag kötelezhetik-e a munkavállalót, de mindegy is, ha benyögöd, hogy nem oda kéred aztán próbaidőben meg megválnak tőled.


Csak azért nem értem a kérdést.


De egyébként anyukádnak előbb utóbb meg kell szoknia a gondolatot, hogy egyedül marad, vagy vele tervezed leélni az életedet? Nem várhatja, hogy 60 éves korodig ott lakjál nála, persze támogathatod, de nem úgy, hogy az egész fizetésedet neki adod.


Szerintem ezt nem teheti meg, ne legyen már lelkiismeret furdalásod, végül is nem Te kérted, hogy megszülessél. Segítsél neki, de azért mindennek van határa.

2012. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
95%

Van egy kérdésem.

Ha tegyük fel, nem fogtok jobban keresni a pároddal, mondjuk úgy 3-4 évig még és ezalatt még mindig nem mentetek szét, akkor addig te az anyáddal fogsz lakni és ő mint egy 15 éves tinédzsernek be fogja osztani a pénzed? Láthatást biztosít a pároddal?

A párod ezt meg fogja unni, mert gondolom felnőtt életet akar majd nem járást mint a tinik, és igaza lesz.

Az anyád nem képes felfogni , hogy nem ő segít neked hanem fordítva és még fel is hánytorgatja azt, amit nem is kértél, mivel szülni ő akart nem te kényszerítetted. Te meg hagyod.

Majd szépen beosztja a rezsijét, nyugodtan menjetek albérletbe, maximum besegítesz neki anyagilag, de ne ti menjetek tönkre a stressztől azért mert anyád hálátlan.

2012. nov. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
90%
Ha fele, FELE ennyit keresnék,mint Te úgy elhúznám onnan a csíkot a külön bankszámlámmal, h csak nosza! Nem Te akartál megszületni, ne így fogd fel, h mert taníttatott meg felnevelt, sablon, bla, bla. Lehet, h csak azért taníttatott, hogy ha majd dolgozol Neki ne kelljen. Erre nem gondoltál? Tényleg nem? Akkor gondolkodj el ezen is! Van egy ismerősöm aki ezért szülte meg a gyerekét és sosem vette észre, mert rendes volt a felé nézve, béke volt minden volt. De azért, ha majd 20-25 éves lesz okos ember lesz és majd Ő utána eltartja, nem kell dolgoznia.
2012. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
94%

Hogyan várja el tőled a mamád, hogy megtanuld beosztani a pénzt, ha nem enged "gyakorolni"?? :)))

Vedd csak saját kezedbe a dolgokat és gyakorold!

Miért, ő mennyit rak belőle havonta félre, ő hogyan osztja be?

Sehogy, ő költi el minden hónapban, ezek után majd te csinálod ugyanezt! Különbség?

2012. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
94%

Költözz el,anyádnak meg adjál havonta annyit amennyiből kijön. Egyébként két emberre nem tudom,hogy lehet 80 e ft az "egyéb költségek" ebbe mi tartozik bele? a kaja 30-40 ből kijön,+ még egy huszas mondjuk a telefon,internet ez durván 50 ezer forint . Szerintem muter kicsit elszórja a pénzt nálatok . De ha otthon maradsz akkor is ugyanezt a megoldást javaslom. Egyébként értem a problémád és nem sértésképp de nevetséges,hogy 25 évesen a SAJÁT PÉNZEDBŐL csak zsbepénzt kapsz és flenőtt ember létedre anyuci kezeli a fizetésed. Hát én ki is röhögtem volna anyámat ha ilyen ötletet vet fel. Pontosan azért csinálja,mert hagyod neki .

Majd hisztizik 1-2 napot aztán utána beleörődik,hogy mostantól EGYÜTT fizetiotek a költségeket,társként,és nem ő fog uralkodni feletted. Ezeket a függetlenedési harcokat tizenévesen szokták megvívni,de nem gond,nem vagy még elkésve bármikor meg lehet. Vagy beletörődsz ebbe,vagy elviseled a hisztit ami ezzel jár .

2012. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
95%

Ne az anyádat hibáztasd, te hagyod ezt, szóval ha nincs pénzed az a te hibád. Én a helyedben már ennyi pénzből rég elköltöztem volna és élném a saját életem az anyámtól külön.


Mondjuk ahogy írtad itt, nekem elég fura hogy kajára 80-90ezer kell, mi itt 3 nagy szobás, emeletes családi házban élünk 3-an +1 nagykutya + 2 macska, havi 90ezerből megvan minden mégis, nem csak a kaja. Még marad ruhákra is meg egyebekre. És a számlák is be vannak fizetve.

Ti valamit nagyon nem jól csináltok, vagy rossz helyen laktok, túl nagy lakásban ha ennyi pénz elmegy rá. Lehet költözni kisebbe is ha nincs rá elég pénz.

2012. nov. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
94%
Hagyod magad azért teszi meg. Állj a sarkadra! Saját bankszámla, és hagy hisztizzen, majd lenyugszik. Én is kiröhögtem volna, ha anyám ilyennel áll elő. Egyébként meg Ő az, aki nem jól osztja be a pénzt. Szórja kicsit szerintem.
2012. nov. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha ezentúl te kezelnéd a pénzügyeket?

Vagy havonta átutalsz a sajátodról valamennyi összeget édesanyád számlájára mint támogatás.


Állj a sarkadra , 25 éves vagy!

Ne hagyd ezt az érzelmi zsarolást!

2012. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!