Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira szégyenlem, mindig...

Annyira szégyenlem, mindig elégedetlen vagyok, megbántom anyám. Hogyan lehetnék türelmesebb?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz az anyagi helyzetünk,de hozzáteszem hogy meleg lakásban élek,szeretetben,békességben,és egészségesen.Meleg és jó étel mindig kerül az asztalra,viszont sajnos alig kapok költőpénzt ruhára vagy szórakozásra.Mindig nemet kell mondanom még egy baráti kávéra is,vagy akár egy bulira,ruhára..

Itt nem azon van a hangsúly hogy 'NEKEM NINCS RUHÁM'

hanem inkább azon hogy keveset engedhetek meg magamnak ,a többi fiatalhoz képest.

Nem szeretnék elégedetlenkedni,de valahogy mindig elszólom magam hogy 'anya azt ígérted..' vagy 'én sose megyek sehova'.Nem akarom anyukámat folyton bántani,de nekem is fáj hogy ilyen a helyzetünk.


Hogyan legyek türelmesebb?Tudom hogy egyszer jobb lesz,de folyton elszomorít a pénztelenség.


2012. nov. 24. 16:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

"Mindig ez a "keress munkát" szöveg."


Miért mit írjuk munka nélkül senki sem fog neki pénzt adni ha a szüleik nem tudnak adni. Nyáron nincs iskola akkor 3. hónap alatt azért lehet egy kis pénzt félretenni.

2012. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

11-es válaszoló!


10-es vagyok. Persze, hogy munkával lehet pénzt szerezni, de ha dolgozott volna 2,5 hónapig a kérdező, akkor szerintem annak jó részét úgysem magára költötte volna, ha tényleg így állnak anyagilag... Én is próbáltam nyáron diákmunkát keresni, de semmi, egy rakás 18-as korhatáros meló volt... Szóval az érettségi előtt már nem tudom megtapasztalni, hogy milyen is lehet elmenni egy koncertre mondjuk, vagy elmenni a barátnőmmel valahova úgy, hogy én fizethessem a dolgokat...

2012. nov. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
86%

Velem is ez volt egy ideig a helyzet, épp hogy meg tudunk élni, bár néha van hogy direkt nem főzünk hanem hidegkaját eszünk szendvicseket..stb, mert még kajára is sajnáljuk már a pénzt..félretenni nem lenne rossz, de nem tudunk. Anyám rendszeresen dolgozik, apám ritkábban mert hiába vannak kapcsolatai az építőipar nehezen megy az utóbbi időben. Én már nem tanulok de munkát nehezen találok, van egy nővérem, neki egy 1 éves fia, a sógorom se talál munkát, nővéremnek talán most jön össze remélem..2 albérletet fenn kell tartani, aztán még egyél ésatöbbi..ez a helyzet nálunk. Bár én már úgymond "megszoktam", és mindig féltem kérni tőlük akár pénzt akár bármi mást, mert tudtam hogy nincs miből. Szóval ha pár havonta kértem egy ezrest mondjuk bulira az volt a max. De ha kellett valami úgy gyűjtöttem össze, hogy ha mindenki dolgozott kaptam pénzt kajára, vettem valami olcsót a többit félreraktam így tudtam egy keveset gyűjteni. Szerencsére nem elégedetlenkedtem, mert tudtam hogy nekem még így is jobb mert "ki van nyalva a seggem, nem csinálok semmit mégis van hol laknom, ennem", mint ők akik idegeskednek mindig a számlák miatt. Miután lett munkám apám örült is hogy tudok végre magamra is költeni, tudok szórakozni, vásárolgatni, mert neki is rossz hogy szülő "létére" nem tudott ebben segíteni. Ilyenkor tényleg alig mozdultam ki otthonról. De most megint rosszul áll a szénánk, de hát ez van, már tudunk alkalmazkodni hozzá. Én az összegyűjtött pénzemből tudtam segíteni nekik, aminek külön örültem, mert végre azt érezhettem hogy én is érek valamit a családban, nem csak naplopó vagyok.

19/l

2012. nov. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Gondolj arra, hogy másnak még rosszabb!

Én nagyon kevés figyelmet, szeretetet kaptam otthon, nem mintha pénz lett volna, apám meg még alkoholista is.

Valahogy gondolj ilyenekre, engem a kéz és láb nélküli ember vidít fel, youtubon keress rá.

Kitartást!

2012. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen,igazatok van,meg kell becsülnöm hogy szeretetben élhetek és egészségesen,mert én is megtapasztaltam hogy milyen amikor a család veszekszik,holott össze kéne tartson,és egymást segíteni.

Türelem kérdése az egész...

Addig meg próbálok félrerakni,munkát keresni :/


Köszönöm a válaszokat,jó volt olvasni idősebb és velem egykorú emberek válaszait,tapasztalatait.

2012. nov. 25. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!