Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha a menyed így...

Mit szólnál ha a menyed így viselkedne?

Figyelt kérdés

A menyem elment itthonról, lemostam az ablakot, és egy szép függönyt is tettem fel az ablakra, hazaért mikor még bent takarítottam a szobában, és megkérdezte "hát ez?" és másnap már vissza is rakta a régi függönyét.

Nekem rosszul esett, egy gyönyörű függöny volt, nem egy divatja múlt sz@r.

Többet nem csinálok meglepetést az biztos, szóvá tenni sem fogom, csak rosszul esik.


2012. dec. 9. 18:26
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
80%
Jogosan volt mérges a menyed,ha nem tetszett,hogy koszos az ablak az még nem azt jelenti,hogy cseréld ki a függönyüket.
2012. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
85%

Mert biztos mindenki azt fogja nézni hogy az Ön ablaka mikor mennyire koszos.


Ilyet akkor sem illik

2012. dec. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem pedig erre az az egyszerű megoldás lenne, ha kommunikálnátok egymással. Te feltetted, ő meg leveszi egy szó nélkül :P


Miért nem kérdezed meg, hogy nem tetszett -e neki? Megmondhatod, hogy csak kedveskedni akartál. Nem kell mindjárt kiakadni ennyire. :P :)

2012. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
93%

figyelj,velem anyukám csinálta meg ugyanezt...Mi is rettentően összevesztünk utána...Nem azért,mert nem volt szép a függöny,vagy mert rosszul csinált bármit is...Egyszerűen az én lakásom/szobám..én/mi fogjuk nézni a függönyöket,stb.,akkor könyörgöm,legalább előtte kérdezzen meg,hogy tetszik-e,akarom-e,hogy segítsen,stb...

Ez most tudod milyen érzés volt a menyednek? Kb,hogy neki kuss a neve,mert "anyuka"majd jobban tudja,és ha így is van,felnőtt emberek ezt nem szeretik érezni...ilyen korban ennek más módja van...neked milyen érzés lenne,ha ő lecserélné a kedvenc étkészletedet egy modernebbre a megkérdezésed nélkül,mert neki az jobban tetszik?

2012. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
93%

Máskor mondd meg neki, hogy legyen szíves mossa le a szobájuk ablakát, mert neked égő.


A függönyét meg hagyd békén. Az eszem megáll. Minek engeded odaköltözni őket, ha ennyire rájuk mászol, hogy függönyt is cserélgetsz az ő lakrészükben?


Azért mert a te házad még mind felnőtt emberek vagytok és nem úgy kéne kezelni őket, mint a fogyatékos hülye gyerekeket, akik örüljenek, hogy élnek. Ha így állsz hozzá, akkor oda se kell engedni lakni őket.


Azt meg ne felejtse el senki, hogy nem csak egy vadidegen meny lakik ott, hanem az anyós saját fia is, úgyhogy azért normális szülő nem bánik úgy a saját gyerekével, meg annak a párjával mint egy értelmi fogyatékos rabszolgapárral, akiknek még saját privát szférához sincs joguk.

2012. dec. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
69%

Szóval akkor a te házad. Akkor nem értem a menyed egyáltalán miért szólt bele a függönykérdésbe? Vagy az ő szobájukba mentél be?

Tudni kéne az előzményeket is, mert tisztelet ide vagy oda, én egy 24 éves nő vagyok, de ha valaki az én házamban koszosan tart valamit, az akárki szobájában van, nekem is égés és igenis kitakarítanám. Aztán célzásképp mutogatnám neki.

2012. dec. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
85%

16-os, azért, mert a menye lakrészében cserélte le a függönyt, mert kiadta nekik.


Kérdező, szerintem is meg kellett volna kérdezni, hogy tetszik-e a menyedéknek a függöny, és ha igen, odaadni neki. Majd ha ő akarja, akkor felrakja.

2012. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
54%

Ha a fiatalok szobájában rendezkedtél, szégyellheted magad.

Ha én lennék a menyed, innen hét lakattal zárnám a saját részem, életem!

Mit kerestél te a szobájukban? Értem én, hogy puszta jóindulatból (haha) akartál segíteni, de minimum engedélyt kellett volna kérned, hogy egyáltalán bemehess, nemhogy nekiláss takarítani!!

Legközelebb mit csinálsz, lehúzod az ágyneműjüket? Az ész megáll, ebből születtek az anyósviccek.


Az, hogy a szobát, és ezzel együtt mindent, ami benne van, a saját tulajdonodnak tekinted, csodás egy anyós-meny viszony megalapozásnak, gratulálok!


Most már mindegy, beszéld meg vele, kérj elnézést, és többet ne buzgólkodj, mert elveszíted őket. Mert ezután jön, hogy "a menyem ellenem hangolja a fiamat". Na ja, csak vajon mi az oka? Ha a magánélet megsértése, akkor jogos.

2012. dec. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
82%

De honnan veszitek, hogy kiadta nekik??? Én elfogadom, ha így van, de sehol nem látom.


Meg nem hiszem, hogy rosszat akart a kérdező, ő meglepetésről beszél. Én se örülnék, ha felforgatnák a lakhelyemet, de ez esetben nem leszedném és visszaraknám a másikat, hanem megmondanám neki udvariasan, hogy ez annyira nem tetszik, ha meg akar lepni vigyük vissza és válasszunk közösen egy másikat.

Szóval ő jót akart és nem pedig beleszólni az életükbe.


Az is lehet, hogy csak 2-3 hétig laknak ott.

2012. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
91%
Bocs, én olvastam félre a kérdést, tényleg nincs ott, hogy kiadta nekik! Akkor visszavonom. :D
2012. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!