Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál ha a menyed így...

Mit szólnál ha a menyed így viselkedne?

Figyelt kérdés

A menyem elment itthonról, lemostam az ablakot, és egy szép függönyt is tettem fel az ablakra, hazaért mikor még bent takarítottam a szobában, és megkérdezte "hát ez?" és másnap már vissza is rakta a régi függönyét.

Nekem rosszul esett, egy gyönyörű függöny volt, nem egy divatja múlt sz@r.

Többet nem csinálok meglepetést az biztos, szóvá tenni sem fogom, csak rosszul esik.


2012. dec. 9. 18:26
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy megköszönte hogy lemostad az ablakot,észrevette?

Vagy csak azt hogy kicserélted a függönyt?

2012. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
70%

Én 37 éves vagyok és meny. A ti esetekben valóban szerencsésebb lett volna előtte kommunikálni, és anélkül nem bemenni az ő szobájukba. Viszont! Ha valóban ingyen lakik ott és még arra sem veszi a fáradságot, hogy időnként ablakot pucoljon, függönyt mosson, stb., akkor szerintem inkább hálás lehetne, hogy megcsinálod helyette, és elég primitív dolog ilyen bunkó, neveletlen módon viselkednie.

Én a helyedben a továbbiakban nem takarítanék rájuk, viszont ennek az esetnek a kapcsán leülnék a menyeddel, fiaddal és elmondanám nekik, hogy ha már ingyen laknak nálad, az a minimum, hogy rendben tartják a saját környezetüket.

2012. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
78%

Ha megengedted nekik, hogy ott lakjanak, és neked nem tetszik valami, akkor két lehetöséged van.

1. Tudomásul veszed, hogy ök igy élnek, akkor takaritanak, amikor nekik megfelel.

2. Nem tudod elfogadni, akkor szólsz, hogy szerinted valami nincs rendben, a fiatalok vagy egyetértenek veled, és megteszik, vagy ha nem, akkor elküldheted öket, de akkor sem rendezkedhetsz az ö részükben.

2012. dec. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
72%
Ha teljesen helyesnek gondoltad volna amit tettél,akkor nem akkor csinálod amikor nincs otthon.
2012. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
65%

"Ha valóban ingyen lakik ott" ez többeknél felmerült.

Hogy jön az a problémához, hogy ingyen laknak nálam a fiam, és a menyem? Ez természetes! Nem kötődik hozzá semmilyen elvárás.

2012. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
54%
Basszus ott lakik,és igen,számít hogy ingyen,akkor nem az a legkevesebb,hogy tisztán tartja a lakhelyét,szólni se kéne,én magamtól megcsinálnám!
2012. dec. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
36%

Fél év után egyszer sem mosta le az ablakot,eszébe sem jutott?Ha te észrevetted,akkor ő miért nem,vagy lehet hogy ő van vele úgy,hogy nem az ő háza,csak lakik benne,minek takarítson?

Hát én nem örülnék neki,hogy ilyen trehány emberekkel lakom.....

2012. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, ezt hívjuk szállodának. Még egy albérletben is magad után takarítasz.
2012. dec. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
65%

ma 22:12


pont ezt mondom,takarítani nem takarít,de még azt is megmondja,hogy a kérdező mikor cserélheti ki a koszos,régi függönyt?

2012. dec. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
25%

Hát igen itt is érvényes az, hogy a kommunikáció csodákra képes még ha kellemetlen is néha.

Én akkor se takarítanék a gyerekek szobájában (ha már ennyi idősek), ha kupiban élnének. Amúgy meg ha a fiad sem érzi jelentőségét az ablak pucolásnak/takarításnak, hogy várod el más gyerekétől?

Nálunk a férjem végzi és a fiúnk igaz még nem olyan nagy, de besegédkezik az úgymond férfi házimunkába. Nézi aput ténykedés közben:)

2013. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!