Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is gyerek még lelkileg 18...

Más is gyerek még lelkileg 18 évesen vagy én vagyok későn érő típus?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, nagyon le vagyok maradva, vagy nem tudom, megálltam a fejlődésben, mert magam körül csomószor olyan 18 -19 éveseket látok, akik közül már sokan együtt élnek a barátjukkal/barátnőjükkel szülőktől távol, vagy ránézésre olyan korosnak tűnnek. És most nem a felelősségről beszélek, mert nyilván elmegyek bevásárolni, feladok csekket, eltakarítok magam után, vállalok nyári melót, csak olyan gyereknek érzem még magam, hiszen pár éve még szinte játszottam..meg simán leülök "birkózni" a 12 éves unokahúgommal, család is kb egy szinten kezel minket, vagyunk mi, gyerekek, meg ők, a felnőttek. Szóval ezek olyan fura dolgok, arra is gondoltam már, hogy félek felnőni és ezért el kéne mennem pszichológushoz, mert infantilis maradok, pedig lassan betöltöm a 19-et.
2012. dec. 15. 12:27
1 2 3
 11/22 göndörhajú válasza:

Igen! Más is gyerek még 18 évesen! Ne aggódj!

Van aki hamar felnő és úgy is viselkedik! De "idővel" visszagondolva tudja, hogy tizennyolc évesen még nagyon gyerek volt! Az hogy te milyen társaságban érzed jól magad, hogy "birkózol" az unokahúgoddal vagy beszélgetsz a "felnőttekkel", felnőttesen ez még a te döntésed lehet!

Majd felnősz, ha te úgy akarod!

2012. dec. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Mindenkiben ott lapul a gyermeki énje is.A kérdésre válaszolva-egyáltalán nem baj,hogy így érzel.
2012. dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
26%
18 évesen mentem férjhez, 19 éves vagyok, két babánk van, férjemmel együtt dolgozunk és fenntartjuk a saját lakásunkat. takaritok, pakolok gyerekek, férjem, magam után, mosok rájuk, főzök minden nap, elkészítem a reggelit, tizórait, uzsonnát, vacsorát. azért dolgozunk, hogy tudjunk venni mosógépet újat. sütőt, mikrót már vettünk. utána a következő cél, hogy részletre le tudjuk cserélni az autónkat egy jobbra. tavasszal érettségiztem, most levelezőn folytatom egyetemen.
2012. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%
utolsó, és ez a válaszod mégis milyen megközelítésben volt szerinted hasznos a kérdezőnek? azon kívül, hogy megtudtuk a napi rutinodat...
2012. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan sokáig gyerekek maradnak. Manapság teljesen normálisnak számít, hogy a fiatalok félnek a felelősségtől. Na nem arról van szó, hogy bevásárolsz, az nem felelősségvállalás. Hanem hogy például a saját munkádból élsz meg. Ad abszurdum a gyereked is.


Ez valahol jó, mert az ember addig gondtalan, amíg felelőtlen lehet. Én sajna nagyon korán felnőttem, már a gimnáziumot is a családtól külön élve végeztem, 17 évesen költöztem össze az első barátommal, most 24 évesen már a harmadik olyan barátom van, akivel együtt élek. Nehéz és nyögvenyelős, például határozottan rettegek attól, hogy mi lesz, ha elveszítem a munkám, miből fogok megélni. Sokszor irigylem azokat, akik ennyi idősen még a szüleiknél laknak és az a legnagyobb problémájuk, hogy merre menjenek bulizni, vagy hogy szépen nézett rájuk az a fiú a buszon.

2012. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok, de énsem értem magam felnőttnek (nem is értem, hogy tud valaki 17 évesen gyereket szülni, de ez egy másik téma), de például a munkatársaim között is vannak olya 30 és 40 évesek akik tiszta "gyerekek" :)
2012. dec. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
14:05 Gratulålok,ahhoz,hogy amit idåig elértél,azt pusztån önerödböl érted el. :D
2012. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
15-ös: hát 18 évesen szerencsére nem azok vannak többségben, akiket kidobnak és önerőből kell eltartaniuk magukat, nekem szerető családom van, még nem vagyok rászorulva szerencsére, hogy egyedül vergődjek, viszont besegítek itthon, amit azért sok egyetemista nem tesz meg.
2012. dec. 15. 20:28
 19/22 anonim válasza:

20 éves vagyok és én sem érzem magam felnőttnek :D

mondjuk én még a szüleimmel élek,gimibe járok (ucsó évem van már, ez egy jó hosszú történet,hogy miért járok gimibe 20 évesen)


nyilván ha lenne barátom és külön élnék a szüleimtől akkor máshogy éreznék, érettségi után elmegyek dolgozni..azt amúgy én sem értem,hogy lehet 17-18 évesen szülni, egyik osztálytársam 18 éves és terhes ,hát felfogni sem tudtam,persze gratuláltam neki,de akkor is..

én gyereket max 25-26 vagy a fölött szeretnék..


20/L

2012. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha félsz felnőni, azzal van gond, a későn érő típus-léttel nincsen. Sőt! Azok között az emberek között vannak az igazi Gyémántok.


Ha megéled és élvezed a saját magad gyermeki énjét, azzal nem vagy infantilis, sem gyermekeded, hanem egy nagyon szép, gazdag belső világgal élő ember. (Pl. az igazi álkotás is attól függ, hogy megmarad-e az embernek a

gyermeki énje felnőttként vagy sem.)


Nyugodtan elmehetsz pszichológushoz, mert ha a későn érő típus mellé tehetség és kicsit több ész is tartozik nálad, mint amennyi másnad adatott (pl. a szüleidnek), akkor a pszichológus csak a javadra fog válni. DE ha nem, akkor sem árt.


Ps: nem azok járnak pszichológushoz vagy pszichiáterhez, akik hülyék - ez a közhiedelem -, hanem azok, akiknek lelki gondjuk van, segítségre van szükésgük, mert szeretnék megoldani azokat, de egyedül nem látják a kiutat.

2012. dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!