Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a lányom nem...

Normális ha a lányom nem látja meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

20éves és itthon alig csinál valamit, heti 3 napot megy iskolába, délutánra, és olyankor még úgysem mert az egész délelőtt elmegy a készülődéssel.

Mindennap 9kor ébred mintha ez lenne a kötelező!

Ha már elkezdek ordíbálni hogy elegem van mindig azt mondja hogy szóljak neki, de ha kérdezi hogy kell segíteni miért mondom hogy nem stb ezek nem érvek, mosogatás, sepregetést takarítást egy óvodás megcsinálja!


2012. dec. 16. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
80%

Kérd meg!Magamtól megmondom őszintén nekem sem jut eszembe tanulás,vagy pihenés közben,hogy kikéne sikálni a kádat,vagy lezsíroldózni a páraelszívót.De ha megkérnek,minden további nélkül,szívesen megcsinálom.Mosni meg mosogatni szoktam csak magamtól.

Kérd meg hogy csinálja meg!!!Azonnal,ne majd,így nem lesz lehetősége elfelejteni.

2012. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
85%
Nem háborodtam fel, sőt, azt hiszem le is írtam, hogy amennyiben mind a kettő dolgozik, tanul, stb. Nyilván, ha valaki otthon van, akkor rá esik több házimunka, és ez addig oké is, amíg nem az jön le, hogy este tízkor is az ő kötelessége készenlétben állni.
2012. dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
20%

ma 21:36


de én úgy éreztem hogy felháborodtál :)

"20:53-as! Mi az, hogy te takarítottál helyette? Szerinted alapvetően a nő dolga a takarítás??"


és én nem írtam sehol,hogy kötelező,csak azért na,ha együtt él velem,és nem dolgozik,ha jól keresek,nyilván együtt tudunk maradni,de azért legalább a házimunkát csinálja már meg......

2012. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
88%

Én 22 éves vagyok és itthon élek, van a helyzetből tapasztalatom dögivel. Kicsit úgy veszem észre, hogy neked már minden baj a lányoddal kapcsolatban! Pl. ha nincs jobb dolga miért baj, hogy elmegy a délelőtt a készülődésre? Miért lenne baj, hogy alszik 9-ig, ha emellett megcsinálja a kötelességeit? Abszolút egymástól független dolgokat soroltál, amik zavarnak benne.


Engem pl. nagyon zavar, ha kritizálnak! Szívesen segítek a házimunkában anyunak, de az igencsak elveszi a kedvem, ha apait anyait beleadok, órákig csinálok valamit és akkor annyit kapok, hogy "pff, kezdd előröl gyerekem...". Attól egy kicsit elpattan az én agyam is, dehát ez van.

Amúgy nálunk a mosogatás az én feladatom az, hogy intézzem a kutyákat és tartsam rendben a saját szobámat. A többit megcsinálja anyu, révén hogy neki több a szabadideje, de ha nem, akkor megkér, vagy ír egy listát. Nyilván ha külön élek majd saját lakásban, akkor rám marad minden és nem fogok hányingerben élni, itthon sem élek abban, még ha nem is mindig én teszek ezért mindenhol.


Egyébként mi idomultunk egymáshoz anyukámmal. Ő leszokott a most rögtön azonnal stílusról, én pedig ezáltal már nem veszem fel a flegma sündisznó pózt. Ha éppen nyakig ülök a kakiban és tanulok, akkor hagy ne dobjak el azonnal mindent, ha csak nem nagyon sürgős, pl. vendégek jönnek másfél óra múlva... Tehát ha megkér valamire, rábólintok és hozzáteszem, hogy "holnap jó lesz?", jön a válasz hogy jó és megvan beszélve. Ő nem sürget, én pedig csinálom a magam kis tempójában a dolgokat.

Ha már saját lábán mászna ki a szemét a kukából, akkor nyilván nekiállnék magamtól takarítani, ahogy szoktam is, ha látom hogy anyu el van havazva. De amúgy miért akkora baj, hogy meg kell kérni valamire?

2012. dec. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim válasza:
86%

Velem apu csinálta mindig ezt, hogy leszidott, hogy miért nem csináltam meg ezt meg azt. :D Ilyenkor én is mondtam, hogy de hát miért nem mondtad?

Most lehet, hogy egy 20 éves lánynak már illene ezeket tudnia, de szerintem mondd meg neki normál hangnemben mit szeretnél, rendszeresen, egy idő után hozzászokik, és meg is csinálja. (saját tapasztalatból mondom :) )

2012. dec. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
10%

Oké,hogy a kérdező elcseszi azzal,hogy azt mondja hogy nem kell segíteni,de azért ne mondjuk már,hogy normális,hogy egy 20 éves lány nem tud se mosogatni,se kiseperni!

A mosogatást pl nem tudom hogy lehetne elszúrni.....12 évesen is elmosogattam!

2012. dec. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
80%

"Oké,hogy a kérdező elcseszi azzal,hogy azt mondja hogy nem kell segíteni,de azért ne mondjuk már,hogy normális,hogy egy 20 éves lány nem tud se mosogatni,se kiseperni!

A mosogatást pl nem tudom hogy lehetne elszúrni.....12 évesen is elmosogattam!"


Nem az van hogy nem tud mosogatni, hanem anyukának nem megfelelő a munkája, mert nem úgy csinálja ahogy Ő. Tudsz olvasni amúgy?

2012. dec. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
10%

Nem az van hogy nem tud mosogatni, hanem anyukának nem megfelelő a munkája,


TUDOK!

És te?


MIT LEHET ELRONTANI EGY MOSOGATÁSBAN?

2012. dec. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
87%

Semmit, épp ez az. Nem elrontja, csak anyucinak nem tetszik ahogy csinálja. Mondok egy példát hogy felfogd!


Anyuci a poharakkal kezdi, a lány meg a tányérokkal. Anyucinak nem tetszik, hogy a lány a tányérokkal kezdi ezért lecseszi, hogy rosszul csinálja. ENNYI!


Vagy mondok mást.


Anyuci először beáztatja a dolgokat, hogy könnyen leszedhesse, a lány pedig inkább a fémdörzsivel szedi le.


Amúgy nagyon elmés reakció volt, hogy visszakérdeztél, én tudok-e olvasni.

2012. dec. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
29%

Én azt mondom,hogy az a legtisztább,ha leülnek,a kérdező elmondja a lányának,hogy mit szeretne,megengedi neki,hogy úgy takarítson,ahogy tud,ha tényleg nagyon elszúrja,max odamegy,és megmutatja hogy hogy kell csinálni.

De ha lesz egy férje,a lány nem mondhatja,hogy "nem szóltál hogy mit csináljak,azért nem csináltam semmit!"

Te meg ne akard kérdező,hogy mindent milliméterre pontosan úgy csináljon,ahogy te!

2012. dec. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!