Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a lányom nem...

Normális ha a lányom nem látja meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

20éves és itthon alig csinál valamit, heti 3 napot megy iskolába, délutánra, és olyankor még úgysem mert az egész délelőtt elmegy a készülődéssel.

Mindennap 9kor ébred mintha ez lenne a kötelező!

Ha már elkezdek ordíbálni hogy elegem van mindig azt mondja hogy szóljak neki, de ha kérdezi hogy kell segíteni miért mondom hogy nem stb ezek nem érvek, mosogatás, sepregetést takarítást egy óvodás megcsinálja!


2012. dec. 16. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
37%

Nem természetes. Én 19 vagyok, és eggyértelmű hogy a saját szobámat, és a.közös helységeket én takarítom 90% ban.

Persze én is szoktam 9 ig aludni. De utána mindent megcsinálok.

2012. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
12%

ma 20:48


akkor te legalább nem vagy egy mihaszna lány,azokat nem szeretem,az én barátnőim között sok volt az olyan,aki helyett én takarítottam,sok mostani lány nem igazán szereti a házimunkát


23/F

2012. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
76%
Na, nálunk teljesen ugyanez az ábra, már majdnem azt hittem, én írtam a kérdést. :) Annyi a különbség, hogy az én lányom délben kel fel. A heti két nap suli mellett 3 nap dolgozik. Mivel én is olyan voltam, mint ő, otthon nem tudtam segíteni, mert amit csináltam az úgysem volt jó, ezért meg is értem valahol. Sajnos itthon nekem is csak az jó, amit én csinálok és sokkal hamarabb megvan, minthogy magyarázzam neki. Sőt a férjemet sem tudom idomítani. Arra nem tudom megtanítani őket, hogy a mosogatógépbe hogy tegyék bele az edényeket, hogy érje őket is a vízsugár és ne maradjanak mosogatás után koszosak. Külön elmagyaráztam mindegyiknek százszor, de nem megy. Viszont van egy másik lányom is, aki nem rám ütött, és ő nálam is jobban ért a házimunkához, amihez hozzáér, annak látszatja van, minden ragyog, hihetetlen. Mit lehet tenni? Beletörődni szerintem és bízni abban, hogy ha saját lakása lesz, nem eszi majd meg a kosz azért, én is akkor kezdtem, kikupálódni, mikor külön mentem.
2012. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
89%
20:53-as! Mi az, hogy te takarítottál helyette? Szerinted alapvetően a nő dolga a takarítás?? Nem közös meló? Ha mindkét fél dolgozik, tanul, akkor igenis egyenlően kell elosztani a házimunkát, és nincs olyan, hogy a nő dolga, a férfi meg ha jó a kedve és jó fej, akkor "segít". Érdekes, ahogy látom, ha egy nő írja le egy kérdésben, hogy a férfi nem csinál otthon semmit, akkor 70-80%-ban azt a választ kapja, hogy ez természetes, a többi pasi is ilyen, tudomásul kell venni, hogy a nő dolga a háztartás stb. Kíváncsi lennék, ha egy férfi írná ki, hogy a felesége semmit sem segít a házimunkában, mi lenne a reakció! Tapasztalataim alapján az, hogy azonnal zavarja el, mert milyen nő az ilyen!! Valóban, nő létemre utálom a házimunkát, mert rengeteg érdekesebb és hasznosabb dologtól veszi el az időt. Természetesen megcsinálom, de senki se várja, hogy élvezzem is, vagy természetesnek tartsam, hogy ez a nő dolga.
2012. dec. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
35%
elcseszted a nevelést
2012. dec. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
82%

Én is ilyen voltam 22 éves koromig, aztán összeköltöztem a párommal, aki most már a férjem.

Ha kellett otthon megcsináltam a dolgokat, de magamtól nem láttam meg, nem álltam neki.

Nálunk is ment emiatt a veszekedés, többször is.


De előfordult olyan is, hogy "rámjött az 5 perc" és kitakarítottam mindent, főztem, stb.

Apám reakciója annyi volt, hogy sz@r és rossz. (ez 16 éves koromba volt)

Ezek után nem érdekelt mit mond/mondanak. Ha kötelező volt, akkor mozdultam meg.


Nővérem az ellenkezőm volt. Ő is 22 éves korában költözött el a párjától.

Jelenleg a nővéreméknél az a helyzet, hogy szalad a lakás, hetente 1× takarít.

Nálunk pedig 2-3 naponta van takarítás.

Én a férjem mellett rend és tisztaságmániás lettem, a nővérem pedig eltunyult.


Nos, van ez így .. de apám megjegyezte pár éve, hogy hozzánk szívesebben jön, mert nem kell a jövőhetet arrébb pakolnia, hogy letudjn ülni.

2012. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
20%

Normális, ugyanis egyrészt nem gondolatolvasó, másrészt nem házicseléd. Miért irigyled a fiatalságát? Miért tennéd tönkre holmi sz&ros házimunkával, amit magad is megcsinálhatsz? Neked, az anyjának az a dolgod, mert azért vagy az anyja. Ő peidg bizonyára szívesen megcsinálja - HA megkéred rá és meghagyod neki a döntési lehetsőséget, hogy AKARJA megcsinálni, ideje van rá, vagy nem. Nem te döntöd el, hogy ő mit csináljon a szabad idejében, igaz?


Ki kell nyitni a szádat, és KÉRNI kell. Aztán meghagyni a gyereknek, a felnőttnek is, hogy szabadon döntön, mit akar és mit tud csinálni. Nem pedig irigyelni egy húszéves ragyogó fitalságát, és hisztizni, gondolatot olvasatatni, segget nyalatni és panaszkodni a háta mögött (megalázva őt ..., ugye tudod?) és elhordani országnak-világnak, magadat pedig agyonsajnáltatni.


Egy óvodásnak az a dolga, hogy játsszon, nem az, hogy sepregessen! Egy húszévesnek az a dolga, hogy élje a fiatalok életét, megatlálja önmagát, a céljait, az élete párját és leszakdjon az eredeti családjáról. Nem pedig az, hogy az anyja helyett cselédkedjen.

2012. dec. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
76%
Te jó ég anyám is pont olyan mint te kérdező. Szörnyű. Borzalmas. A patyolat tiszta folyosót képes felmosni utána még felporszívózni, aztán meg jajjog, hogy kevés az ideje, meg hogy mi miért nem csinálunk semmit sem a nővéremmel. Könyörgöm én a tiszta padlót meg portalan polcokat nem fogom törölgetni. Nem vagyok én hülye. Amúgy ez mind agyba is dől el az anyáknál. Elmondom a történetet: anyám mondta, hogy mossam fel a padlót, meg porszívózzam fel, mert szerinte koszos volt, míg ő elment vásárolni. Próbára tettem, hogy mi lesz, ha nem csinálok semmit, de közbe azt mondom, hogy feltöröltem és felporszívóztam. Hazajött, nem csináltam semmit sem, és mondja, hogy milyen szépen fel van törölve, meg porszívózva. Ha-ha-ha. Erről van szó. Agyban dől el minden, ő azt gondolta, hogy én feltöröltem, ezért azt is látta. Ebből is látszik, hogy a padló tiszta volt.
2012. dec. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
73%

ma 21:14


Nem kell ennyire felháborodni,ismered a körülményeket? :)


Volt egy barátnőm,akivel együtt laktunk,és neki 6 hónapig nem volt munkája,viszont nemhogy nem főzött,hanem mosni is én mostam munka után,jó tudom,hibás voltam,hogy együtt maradtam vele,de annak ellenére,hogy a házimunkától undorodott,szerettem,viszont megkönnyebbültem,miután elhagytam....

2012. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
73%

amúgy igen,a házimunkának közösnek kéne lennie,de hidd el,nem csak férfiban van olyan,hogy lusta,és egész nap

fekszik...én találkoztam nőben is ilyennel...

2012. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!