Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a lányom nem...

Normális ha a lányom nem látja meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

20éves és itthon alig csinál valamit, heti 3 napot megy iskolába, délutánra, és olyankor még úgysem mert az egész délelőtt elmegy a készülődéssel.

Mindennap 9kor ébred mintha ez lenne a kötelező!

Ha már elkezdek ordíbálni hogy elegem van mindig azt mondja hogy szóljak neki, de ha kérdezi hogy kell segíteni miért mondom hogy nem stb ezek nem érvek, mosogatás, sepregetést takarítást egy óvodás megcsinálja!


2012. dec. 16. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
90%

Fogalmam nincs, hogy miért, de sok középkorú vagy idősebb nő csinálja ezt. Nem szól, ha segítség kellene, hanem puffog, hogy miért nem látja meg a másik magától, hogy szerinte mit kellene csinálnia. Nekiáll ő, aztán mikor a másik megkérdezi, hogy segítsen-e, akkor jön a válasz, hogy nem.

Most ezek után mit csináljon a lány, tépje ki a kezedből a dolgokat ordítva, hogy de ő akkor is megcsinálja?


Ha valami kell, akkor mondd ki, ennyire egyszerű.

2012. dec. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:
Nos igen, van olyan is hogy rászólok ha nem úgy tereget ki, vagy nem úgy mossa az ablakot mint én, de istenem évek óta ezt látja, miért nem képes megjegyezni hogy mondjuk egy nadrágot hogy teregetünk.
2012. dec. 16. 18:27
 13/61 anonim ***** válasza:
75%
Úgy tűnik ez az anyáknál ilyen általános dolog... 16 éevs lány vagyok, és szívesen segítek hogyha megmondja mit csináljak, de most magamtól nem fogok felugrani sepergetni, de ha mondjuk megkér természetesen megcsinálom. Ha megkérdezem akkor meg mindig azzal válaszol hogy nem kell segíteni... komolyan, mit szeretnétek?
2012. dec. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
87%
Az én anyukám ugyan ez (amúgy imádom őt, de ez tény), ez cseszett széket nem bírok úgy oda tenni, hogy utána neki ne kelljen két centivel arrébb mozdítania. Ezek után utálok is minden ilyesmit. Hiába sütök isteni sütiket, ráadásul örömmel, ha ott van a konyhában, akkor neki sem állok, mert rosszul esik, hogy semmi nem jó, mert ő már évek óta máshogy csinálja.
2012. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem pedig igenis evidens kellene legyen, hogy észreveszi, megcsinálja. Az én disznóként élő nővérem semmiben nem különbözik tőlem, és alig idősebb. Érdekes módon én szuperul képes vagyok rendet tenni, ő meg nem? Ezt hívják igénytelenségnek, és lustaságnak.
2012. dec. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
82%

és miért akkora gond hogy máshogy teregeti ezt sosem értettem... hiszen megszárad úgyis, elvileg meg vasalni mindig kell...legalábbis anyám akkor is vasal ha úgy szárad meg hogy én lazán nem szórakoznék még 10 percet hogy vasalgassam mert nem gyűrött

ezek tényleg annyira de annyira piti dolgok...

akkor ne szólj rá, hagyd rá, mert ezzel vetted el a kedvét tőle hogy mindenben csak a hibát látod ahogy az én anyám meg rengeteg ismerősöm anyja.

ha már elvárások vannak, lehetnének elnézések is.

és ha nem úgy mossa az ablakot? én még életemben nem láttam olyan vandéget aki odament volna az ablakhoz, elhúzta volna a függönyt vagy a rólót és nagyítólencsével kutatta volna hol van esetleg rajta bogármaradvány :D

komolyan: ekkora ügy ez? nem lesz attól kevesebb értékű valaki hogy nem tökéletes amit csinál, hát emberek vagyunk, hibázunk

meg honnan találja ki szerencsétlen hogy most éppen mit képzeltél el hogy segítsen? hát nem gondolatolvasó, valakit igenis kell irányítani szóval, írással mit csináljon, kezébe nyomni a partvist és a konyhába navigálni hogy tessék csinálni

a mamámban ezt bírom hogy ő legalább megmondja mit csináljak

anyám meg, ő duzzog meg kiabál hogy ez meg az meg amaz nincs megcsinálva, bezzeg ha kérdem mit segítsek semmit, semmit...

ő se gondolatolvasó akkor miért várja el mástól? ezt sosem értettem

amíg iylen lesz a helyzet nem változik, nem fogok takarítani mert nem tudom kitalálni, neki Kell mondania a dolgokat

2012. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
89%

18 éves vagyok, nagyon különbözünk édesanyámmal. Ő minden héten felnyalja a lakást, én csak porszívózok, meg kalitkát takarítok (hullámos papagáj). 2-3 hetente törlöm le a port. Rengeteget kiabál velem, hogy milyen lusta és nemtörődöm vagyok. Azonban, amikor megkérdezem, hogy miben segíthetek, elküld pihenni, utána meg puffog, hogy mennyi dolga van. Főzni, takarítani nem tud megtanítani, mert mindig üvöltözés lesz belőle, ha valamit elrontok. Pl. első sütimnél rosszul szórtam a sütőport, annyit kiabált velem, hogy nem győztem sírni. Pedig csak rosszul tartottam a zacskót szerinte...

A takarítási menetem, hogy kitakarítom a kalitkát, utána a szobát, mert a kalitkából hullik a cucc. Erre valamelyik nap arra jövök haza, hogy a papagáj az előszobában a sötétben, anyám meg rámol a szobámban, minden természetellenesen tiszta, üvölt a TV és semmi sem ott van ahol kellene. Megköszöntem, de hát annyira ideges lettem... Évek óta mondom neki, hogy ne csinálja, mert akkor sose tudom bebizonyítani, hogy meg tudom csinálni. Napok óta hallgatom, hogy jé milyen szép a szobám, ezt neki köszönhetem...

Főzni párom anyukája tanít, feltakarítani sajnos nem tudnám a wc-t, fürdőszobát. Mosogatásom nem megfelelő anyának. Mindig berakta a szobámba, és körbemutogatta, hogy mi a hiba... Rajta kívül senki nem látta a hibát... Dicséretet nem szoktam tőle kapni...


Beszéld meg a lányoddal, kérj segítséget és dicsérd meg, még ha nem is úgy áll az a kiterített ruha...

2012. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
77%
Én is ilyen voltam 18 éves koromig. :) Addig éltem otthon. Miután saját magam laktam már, és magamat kellett ellátnom (később pedig a férjemet és a gyereket) utána nagyon-nagyon "háziasszony" lettem, szóval ez nem jelent semmit, hogy most ilyen... Ok, hogy nem túl jó érzés ez egy anyukának, de anyum meg volt győződve, hogy ha külön költözöm akkor is olyan leszek, mint otthon. Hát szerencsére nem lett igaza :)
2012. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
13%
Jól van, védjétek csak ezt a lusta kislányt! A koszt észre kell venni, bár látom, ez nektek derogál.
2012. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
19%
Nekem mind a 3 lányom ilyen volt, most a saját lakásukban kénytelenek meglátni a piszkot, hogy mosogatni nem jön az anyu. 2 anyóssal lakik együtt, az egyik tisztasági mániás, a másik nem csinál semmit lusta. Egymásra várnak. Majd csak helyre jön az egész A másiknál a lányom férje takarít. A harmadik pedig olyan kapcsolatban él, ahol az "após" főz takarít rájuk. Amíg itthon voltak, mindig kifogásolták, minek takarítom hulla fáradtra a lakást ünnepek előtt, nekik úgy jó ahogy van. Én kivártam amíg elköltöznek itthonról.
2012. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!