Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a lányom nem...

Normális ha a lányom nem látja meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

20éves és itthon alig csinál valamit, heti 3 napot megy iskolába, délutánra, és olyankor még úgysem mert az egész délelőtt elmegy a készülődéssel.

Mindennap 9kor ébred mintha ez lenne a kötelező!

Ha már elkezdek ordíbálni hogy elegem van mindig azt mondja hogy szóljak neki, de ha kérdezi hogy kell segíteni miért mondom hogy nem stb ezek nem érvek, mosogatás, sepregetést takarítást egy óvodás megcsinálja!


2012. dec. 16. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
90%

Én eszméletlenül vaksi vagyok. Szó szerint és átvitt értelemben is. Ezt az én anyukám már korán észrevette, ezért listákat írt nekem. A húgom tök más, szerintem telepatikusan beszélgettek, hogy mikor mit kell megcsinálni.


Ráadásul én elég kényelmes is vagyok. Megcsinálom, de a saját tempómban. Anyu mint egy náci tiszt állt mindig, és nézett, és láttam rajta, hogy arra gondol, neki ez gyorsabban is menne. Pl. ha nagyon sok a mosatlan (nincs gépem), akkor beáztatom turnusokban. Elmosom a tányérokat, de megunom a mosogatást, úgyhogy lazításképpen kisúrolom a kádat. Visszamegyek mosogatni, megint megunom, addig elmegyek port törölni, stb.


Az a lényeg, hogy hagyd, hogy a saját stílusában és tempójában végezze a feladatokat. Nem azt mondom, hogy szeretni fogja, de kevésbé fogja rühellni. Nem olyan érzés, mintha a te dolgodat csinálná, hanem a sajátját.

2012. dec. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
39%

ma 00:33


szerintem ez így tök korrekt :)

2012. dec. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
85%
Van olyan, aki nem latja meg. Nekem is volt ilyen munkatársam. Ha szólt neki az ember, hogy ezt vagy azt meg kellene csinálni, ugrott es megcsinálta, tökéletesre. De magától nem vette észre. Igy mi anno abban állapodtunk meg, hogy en csinálok egy listát arról, hogy milyen napi takarítást feladatok vannak, o meg megcsinálja a felet. Sosem volt belőle gond.
2012. dec. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
89%

Nem mindegy, hogy mennyi pontot kapsz?

Kérdésre. Amikor a gyerek 10-12 éves, nem bízza az ember rá a házimunkát, mert csak maszatol. Annak meg mi értelme van. Sok gyerek, az enyéim is jártak külön órákra. Zongora szolfézs, , angol, gyermek kórus a rádiónál, majd az operaház kórusa,olasz nyelvtanfolyam, különböző versenyek. Művészettörténet, matek verseny, vagy éppen amelyik nyelvvizsga nem sikerült, újra tanár majd ismét vizsga.Végül hozzá szoktak ahhoz, hogy fáradtan haza jönnek és más dolguk nincs, mint lecke írás és lazítani egy kicsit. Olvasás.Mire már akkorák voltak, hogy segítenének, akkor készültek a nyelvvizsgákra, vagy éppen kis érettségire, de ugye, megjelentek a fiúk is. Nos ők sem tudtak a napi 24 órából többet kihozni. Külön matek hétvégén,készülés a felvételire. Gondolom ismerős sok fiatalnak, hogy mindezt nehezen lehet bezsúfolni napi rohanásba. De van eredménye, hiszen van közgazdász, van ötvös, van iroda vezető, aki 2 nyelven beszél, a másik csak angolul, a harmadik angol német spanyol. Ez az amit tudtam nekik nyújtani, hogy nem lettek kitűnő háziasszonyok, a mai világban meg kell élni, és ezekre a tanulmányokra szükségük volt a világban elinduláshoz. Nem házicselédet akartam nevelni belőlük. Nem azt mondom, hogy nem lett volna jó ha segítenek, de túléltem. :-)

2012. dec. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
89%
Folytatom amit előzőekben írtam. Ha egy lányban nincs meg a női ösztön, hogy meglássa a munkát, veszekedéssel nem fogja meglátni. Ő ilyen. A cirkuszok meg oda vezetnek, hogy elszökik otthonról, mert pokollá teszed az életét azzal, hogy olyasmit követelsz tőle, amihez nincs képessége. Nem lusta, csak nem alkalmas rá. Van aki sose fog tudni jól főzni, nem fog szépen vasalni, nem lesz patyolat tiszta a lakása. És? ha majd a leendő társának jó, neked is jónak kell lenni. Nem vagyunk tökéletesek. NE FESZITSD a húrt a lányoddal, inkább nyugodtan beszéld meg vele, hogy te mit várnál el tőle, és ebből mennyi az amit képes megtenni, vita veszekedés nélkül. NYUGODTAN. Nem kiabálni akartam, csak felhíni rá a figyelmet, hogy a rossz otthoni hangulat,, csak elvadítja tőled a gyerekedet
2012. dec. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
88%

Én például utálom,hogy soha nem kérnek meg semmire,de aztán meg mégis duzzognak,hogy ezt meg azt nem csináltam meg,illetve azt is utálom,ha meg is kérnek,el is végzem,de nem köszönik meg,mert szerintük ez a természetes. Természetes is,de annak is természetesnek kéne lennie,hogy megköszönünk valamit.

Próbálja meg ezzel ösztönözni,kérje meg és ha meg is csinálta az összeírt házimunkát,köszönje meg. Jól fog esni neki és később esetleg magától is eszébe jut. Tényleg nem olyan nehéz szólni,hogy esetleg milyen házmunka elvégzése lenne időszerű... Komolyan,némelyik szülő úgy viselkedik,mintha direkt keresné a konfliktust. Nem értem,és az enyémek is ilyenek.

22L

2012. dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
79%

Idefigyelj Kérdező, takarítás szempontjából te tényleg elég kibírhatatlan vagy:D

Fiúként legalább 4-5 féle módszert fel tudok sorolni, hogy hogyan lehet kiteregetni egy nadrágot. Mindegyik után megszárad, és egyik módszer után sem lesz gyűrött. Ne szidd le a lányodat azért, mert ő a 2-es módszert választja, míg te világ életedben a 4-es szerint csináltad. Nekem is eldurranna az agyam, ha mindig ott sündörögnének mögöttem és mondanák, hogy ez így nem jó. De igenis jó, csak MÁSKÉPP csinálom. Mondd meg mit csináljon, és ha megcsinálta köszönd meg.Ne pedig habzó szájjal ronts a szobájába, hogy miért balról-jobbra törltél fel lányom, azt jobbról balra kell.

2012. dec. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező,


Pszichológusként mondom a következőt, de nem lesz egy leányálom, és persze ez itt most csak tárgyilagos válasz a kérdésedre, nem pedig terápia vagy pszichológiai foglalkozás.


A lányodat Te formáltad. Jó irányba formálni tisztelettel, bizalommal, megingathatatlan hittel, együttérzéssel, példamutatással, melléje állással lehet, rossz irányba formálni bántással és árulással lehet. Aki egészséges, segítőkész, szerető gyermek, azt a szülő tette egészségessé, segítőkésszé, szeretővé, és aki egy érzelmi roncs, azt a szülő tette érzelmi ronccsá. Ekkora hatalma van egy szülőnek, még a külvilági hatásokkal szemben is.


A lányodnak tehát szeretethiánya van, és a megoldás kulcsát a Te viselkedésed jelenti, ahogy a megoldás hiányának vagy a helyzet további romlásának a kulcsát is.

A helyzetet helyre lehet hozni, a lányod képes lenne nagyon segítőkész lenni, és ti barátnők is lehetnétek. De nem fogod helyrehozni, amíg őt hibáztatod, sőt, addig ez csak rosszabb és rosszabb lesz, míg végül jó esetben elköltözik, és a jövőtök egy távolsági kapcsolatban, konszolidált álmosolyokban fog kimerülni, az ő élete pedig ennek az elrontott családi háttér és a Te örökül hagyott rejtett üzeneteid öröksége alatt fog nyögni. És így tovább és tovább, így öröklődik a pokol generációról generációra egészen addig, amíg valaki valamikor a sorban nem kezd el helyesen cselekedni.


A menny és a pokol itt van a Földön. Kizárólag rajtunk múlik, hogy családunk melyiket éli meg. A válasz tehát: nem, nem normális, de Te hoztad létre, így Te tudod helyrehozni is - bár nem az eddigi gyakorlat folytatásával.

2013. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
0%
kerdesem.hu oldalán meg egy 20 éves lány panaszkodik, hogy anyja örökké üvölt vele. Tanácsolták neki, hogy költözzön el otthonról
2013. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
33%
megkérdezték továbbá, hogy mi lenne, ha nem azzal foglalkozna, hogy üvöltenek vele, hanem azzal, hogy miért. Na meg milyen jogon várja el, hogy az anyja a cselédje legyen? Nem is jött vissza azóta sem
2013. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!