Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a lányom nem...

Normális ha a lányom nem látja meg a házimunkát?

Figyelt kérdés

20éves és itthon alig csinál valamit, heti 3 napot megy iskolába, délutánra, és olyankor még úgysem mert az egész délelőtt elmegy a készülődéssel.

Mindennap 9kor ébred mintha ez lenne a kötelező!

Ha már elkezdek ordíbálni hogy elegem van mindig azt mondja hogy szóljak neki, de ha kérdezi hogy kell segíteni miért mondom hogy nem stb ezek nem érvek, mosogatás, sepregetést takarítást egy óvodás megcsinálja!


2012. dec. 16. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
86%

én megkérném rá. nekem nem esne nehezemre, ha csak ennyit kellene tennem, h segítsen. ha meg is csinálja, akkor nincs probléma.


az meg, h nem úgy csinálja, mint te, nem is csoda, mivel ő nem te vagy, hanem egy másik ember. ha szerinted a te munkád az etalon és csak úgy jó,a hogy te csinálod, akkor csináld csak te.


nyugodtan le lehet pontozni, de nekem kicsit idegbeteg anyukának tűnsz. abban igazad van, h nem kell mindent neked csinálnod egy 20 éves lány már bőven besegíthet a házimunkába, de ahogy intézed... olyan, mintha vágynál is rá, h kiakadhass miatta, mintha akarnád is.

2012. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
24%
Nem szeretnék egyik lányomhoz se kerülni öreg koromba, nem szeretnék újra cseléd lenni. Azért szeretem őket, el kellett fogadnom, hogy ők ilyenek . Nekik más a fontossági sorrend.
2012. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
86%

Itt a lényeg:

"Nos igen, van olyan is hogy rászólok ha nem úgy tereget ki, vagy nem úgy mossa az ablakot mint én, de istenem évek óta ezt látja, miért nem képes megjegyezni hogy mondjuk egy nadrágot hogy teregetünk."


Erre szoktam Én megkérdezni,hogy: "Kik"? Ki az a "teregetünk"? Te úgy teregetsz Én így stb ezekre NINCSEN szabály! Itt a probléma komolyan mondom. El kell fogadni,hogy az emberek különböznek. Örülj ha megcsinálja ha már nem tanulta el Tőled a taktikákat akkor fogadd el hogy másképp csinálja.


Attól Én is totálisan a falra mászok,ha Valaki elkezdi magyarázni,hogy ezt "hogy kell" mikor ugyanolyan jó vagy sokszor még jobb úgy ahogy Én csinálom.Ez nagyon rossz szokás,be kell látnod.

2012. dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
21%

9 kor keléssel nem tudom mi a problémád, had aludjon, ráér, pihen egy kicsit mielőtt munkába állna akkor nem lesz erre ideje az is biztos. Mondd meg neki hogy mi a napi teendője azt csinálja meg. Ha nem csinálja akkor így járt valamit megvontok tőle.

Mi nálunk ez úgy működött hogy volt egy naptár amire ki volt írva hogy aznap mit kell megcsinálni, 2-3 nappal előtte megbeszéltük és be lett írva hogy ne felejtsem el még véletlen sem, nem volt megbeszélve hogy reggel vagy este, amikor volt időm megcsináltam lényeg az volt hogy aznap legyen kész. Időmbe belefért.

Ha nem csinálja vegyetek el tőle valamit, ha csak 3 napot jár suliba bőven van ideje a munkára én szerintem, gondolom munkahelye nincs akkor dolgozzon otthon ha már eltartjátok.

Én is tanfolyamra jártam amikor elvégeztem a sulit még 2 éve nem volt munkahely így elmentem szakmát tanulni, mivel szüleim tartottak el az volt az elvárásuk ha már eltartanak és ráérek hétköznapokon is akkor vegyem ki a részem a munkába és ne üljek egész nap a gép előtt, meg bulira is úgy kaptam pénzt ha megcsináltam valamit a házimunkán kívül, ami nem az én dolgom lett volna.

Húgom is ilyen lusta ő is most végzett nem csinál semmit, se dolgozni nem hajlandó se tanulni mindennap ül a szobájába filmet néz, netezik és alszik, ő még azt sem csinálja meg ami kivan neki írva, szüleim mondták neki hogy januárig kap haladékot arra hogy kezdjen magával valamit, vagy kiteszik a szűrét és menjen ahová akar. Vagy dolgozzon vagy tanuljon plusz végezze el az otthoni teendőket akár magtól vagy inkább kiírják neki ha arról van szó. Mivel én 12 órázok 2 nap meló 2 nap pihi és persze reggeltől estig így van hogy a húgomnak kellene helyettem megcsinálnia a munkát mivel én nem érek rá, de persze én csinálom helyette meg hulla fáradtan, de amikor én februárba megyek akkor minden rá marad de majd megtudja amikor apámék közölni fogják vele hogy január közepéig van ideje aztán repül.

Szerintem a lányod is felfogná ezt bár mivel hogy tanul így mással kellene megfognotok hasonlóval persze. 20 évesen már lehetne benne annyi hogy önállósul ha esetleg külön akar élni.

2012. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
21%

De!


Ezek érvek!

Szépen megmondod neki,hogy mit csináljon!

Gondolom azért nem megy,és csinálja magától,mert ezelőtt sem csinált soha semmit,azt sem tudná,hogy melyik végét fogja meg a seprűnek,erről meg te tehetsz!

Én 16 évek korom óta segítek anyunak a házimunkában,és nem a régi korból jöttem,most 22 vagyok,és még a főzést is megtanultam.

Nagyon el van engedve,én munka mellett is segítettem a házimunkában,anyu is munka mellett mos,főz,takarít!

Tanulni könnyebb mint gyárban 12 órázni,és hullán hazajönni,mint anyum!

2012. dec. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
71%
Dehogynem érv az, hogyha megkérdezi, mit segítsen, te elhajtod egy semmivel. Amúgy én sem csinálok szinte semmit itthon, de nálunk anya se takarítja ki a 300 nm-t minden héten, csak havonta, két havonta egyszer, akkor sem egyszerre, hanem egy nap egy helyiséget, vagy kettőt. Nem szeretünk beledögleni feleslegesen a munkába. És a ház még is mindig ragyog, és tiszta. Persze sepregetés, porszívózás van, de az sem minden napos. Miért baj az, hogy minden nap 9-kor ébred? Én főiskolás vagyok, de van, hogy délután 2-kor van órám, olyankor délben kelek fel. Mindig is éjszakai bagoly voltam, fent vagyok éjjel 1-2-ig, majd délben kelek. A szüleim ebbe sem szólnak bele, sose zavarta őket. Ha most kezdenének el csesztetni vele, már késő lenne. Én se vagyok rendmániás, takarítani gyűlölök. Mosogatnunk nem kell, elmosogat a gép, de sokszor még bepakolni se szoktam, csak mellé rakom le a cuccokat. Majd ha egyedül kell gondoskodni magamról, lesz saját lakásom, akkor biztos megcsinálom, mivel muszáj lesz. A lányoddal csak felesleges feszülségszítás az, hogy ordibálsz amiatt, amit sose vártál el tőle, és sose kértél, csak most jött rád a hülyeséged... És csak az az óvodás csinálja meg, akit megkér rá az anyja, magától neki se jut eszébe, hidd el. Teljesen normális amit a lányod csinál, mert így nevelted őt. Ha azt szokta volna meg, hogy minden hétvégén körbe kell porszívóznia a házat, megtenné. Gondolom nem kellett, így nem teszi. A szándékot látom rajta, hisz te magad írtad, hogy meg szokta kérdezni, hogy segítenie kell-e, olyankor meg mindig lerázod. Mit vársz akkor? 19/L
2012. dec. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
74%
én sem bírom, ha más tereget ki, valamit szeretek egyedül csinálni, mást meg átengedek, de akkor abba nem szólok bele, hogyan csinálja. Ez így fair szerintem. Olyat bízzál rá, amitől nem kapsz agylobot, ha nem úgy csinálja, ahogy te. Pl. szemétlevitelt, portörlést nehéz elrontani.
2012. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
70%
Ez sajnos nem az ő hibája,itt te rontottad el.Már gyerekkorától kezdve tanítgatni kellett volna és bevonni a házimunkába,nem ordibálni vele,elküldeni és kedved szerint rángatni.Szerintem még nem késő,csak kommunikáció kérdése.Mindent meg lehet beszélni.Ordítással meg nem mész semmire.Én sem anyámtól tanultam meg takarítani,hanem munka közben,mert otthon egyszerűen elment a kedvem a házimunkától anyám türelmetlensége miatt.Pedig szívesen segítettem volna.De ott lett elegem,amikor palacsintasütés közben leordította a fejem,mert valamit elszúrtam,mert akkor sütöttem életemben először palacsintát.Most meg inkább akkor segítek itthon a szüleimnek,hogyha egyedül vagyok.
2012. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
83%
19.36-os! Anyám ugyanilyen!!:-) Neki evidencia, hogy ha ő valamit úgy csinál, akkor másnak is úgy kell csinálnia! Mert azt "úgy kell", "úgy szokás", "mindenki úgy csinálja", stb. Többször kértem, hogy mutassa már meg a vonatkozó törvényt, tvr-t, vagy legalább egy miniszteri rendeletet, ami szerint azt úgy kell, de még nem mutatta meg. Tényleg falra mászok tőle, hogy még a gondolatai peremét sem érinti meg, hogy ESETLEG valaki másként csinálja, és az ESETLEG ugyanolyan jó. Ja, egy-két korábbi válaszra reagálva, kikérem magamnak, hogy az idősebb, 40-50-es korosztály takarításmániás! Egyrészt 41 évesen még nem vagyok idős, másrészt rühellem a házimunkát! Utálok főzni, nem takarítok naponta, nincs pöpec rend, és nem is igénylem, sőt, a falra másznék, ha kriptában kéne élnem az élére vasalt terítők és a glédában álló szőnyegrojtok közt! (Amúgy nincs egy darab szőnyegünk sem.) Anyám meg állandóan sopánkodik, hogy ő nem így nevelt engem, és nem érti, hogy lehet így élni, ő nem bírná, ő arra volt büszke, hogy amikor mi kicsik voltunk nálunk akkor is mindig rend és tisztaság volt, stb. Nem érti, hogy nekem fontosabb elolvasni egy jó könyvet, mint letörölni a port. Szerinte az a legfontosabb, hogy minden ragyogjon, nem baj, ha este tízkor végzek és hulla vagyok, akkor is. Én meg marhára szégyellném magam, ha ennyi lenne az igényem az életemmel kapcsolatban. Oké, nem ragad a padló, nincsenek penészes mosatlan edények, de nem kapok sírógörcsöt pár szem kihullott faforgács vagy a macskaszőr miatt. Sőt, halál nyugodtan alszom este akkor is, ha nem mosogattam el. Megvár a cucc reggelig.
2012. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
77%

Már rég elárultad, hogy miért nem csinálja meg a dolgokat. Mert kibírhatatlan egy 20 évesnek, hogy folyton azt mondják neki ha valamit megcsinál, hogy ez így nem jó TE nem így csinálod.

Nos ő Ő te meg TE. Ha valamit megcsinál beleszólsz, persze, hogy nincs kedve bármikor segíteni neked. Megértem.

2012. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!