Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akar gyereket, ott hagynátok?

Nem akar gyereket, ott hagynátok?

Figyelt kérdés
Páromnak van két kislánya, két különböző anyától. A kisebbik lányával sok időt tölt, a nagyobbikkal alig vagy egyáltalán nem is foglalkozik :/ Huszon éves nő vagyok és szeretnék egy közös babát, de ő nem. Arra hivatkozik hogy elég nyűg neki a két gyerek is. Főként nők válaszát várnám. Ti együtt maradnátok egy ilyen férfival, aki már nem akar több gyereket illetve közös gyereket?

2012. dec. 20. 11:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, nekem nem feltétlenül életcélom a gyerekszülés. Ha úgy alakul lesz, örülni fogok neki, de ha nem, hát nem, akkor sem fogok elkeseredni. Én elsősorban pár választottam, nem pedig apát a leendő gyerekemnek. De te szerintem jobb, ha ott hagyod, mert nagyon vágysz egy gyerekre és a párod nem a megfelelő partner hozzá. Rákényszeríteni az akaratodat meg egy ilyen fontos döntésben nem lehet. Te pedig ne mondj le arról, hogy gyereked lehessen, miatta.
2012. dec. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
15%
Én a pasi helyében hagynám ott a nőt,mert az 1: csak az apát,nem a párt látja bennem 2: olyan dolgot akar kizsarolni/kényszeríteni,amire nem vágyom és mint a példa is mutatja,alkalmatlan vagyok.
2012. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
69%

mi az hogy ki akarja zsarolni??

egy normális kapcsolatban egy idő után,meg kell beszélni hogy ki mit akar attól a kapcsolattól.és azért mert elmondta a párjának,hogy ő akar tőle egyszer babát-az még nem zsarolás...!!

2012. dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Az en parommal ugyanez volt a helyzet. Nem akart meg egy gyereket, mert van egy nagyobb lanya, es neki amugy is csak nyug a gyerek. Terhes lettem es nem akarta, hogy megtartsuk, de en akartam a fiunkat es megmondtam, ha nem akar gyereket menjen a maga utjan. Engem nem akart elvesziteni, igy belement a gyerek dologba. Nagyon szereti a fiat, azota lett meg egy fiunk, ot is imadja es ot terveztuk is... De! Sajnos abban igaza volt, hogy nem egy minta apa, vannak akiknek nem megy ez igazan. Sajnos rengeteg vitan es veszekedesen vagyunk tul ez miatt, a vege mindig az, hogy en ugy erzem o total megbanta a gyerekeit. Mind a harmat. Ha ujra kezdhetnem, vagy nem maradnek vele, vagy nem szulnek ha o nem akar. Mert amit nem akar mindket fel, annak oka van es kovetkezmenye is.
2012. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
94%
Én már a kapcsolat elején elgondolkoztam volna, hogy 2 gyermek, 2 különböző anyától..? Szerintem én biztosan nem maradnék vele, mert ha már most kijelentette, hogy elég neki 2 gyerek, és többet már nem szeretne, akkor később sem fogja meggondolni magát. Én biztosan továbblépnék, és egy olyan valakit keresnék, akinek még nincs családja, és akivel biztosan tervezhetem a jövőmet, a családalapítást..
2012. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
80%

lássuk csak 2 gyerek, 2 nőtől! Te akarsz lenni a 3.?

Mi a nyűgös a gyerekekben? nem is vele élnek! Mi az, hogy nyűg? Minek csinálta akkor?

Nos ennek az embernek azt a kettőt is hiba volt megszülni...

2012. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Mivel én nem tervezek gyereket, lehet hogy igen, de az azért meggondolandó hogy milyen a hozzáállása. Mármint ha tisztában van vele, hogy nem a legjobb a viszonya a nagyobbik lányával, és nem is akar ezen változtatni, az nekem furcsa. Meg az is, hogy van 2 gyereke, 2 különböző anyától. Nekem talán az fordulna meg legelőször a fejemben, hogy ha bele is megy egy közös gyerekbe, mi a garancia rá, hogy engem nem hagy ott? Viszont őszintén bevallja, hogy neki már igenis nyűg lenne egy 3. gyerek.

Én személy szerint mérlegelném a dolgokat.

2012. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Én 25 évesen szültem a lányomat, de amikor kiderült, hogy várandós vagyok, leültem az akkor még férjemmel beszélni, és mondta, hogy ő szeretne gyereket. 1 hét múlva visszamentem az orvoshoz, közöltem vele, hogy megtartom a babát. A gondok akkor kezdődtek, amikor megszületett a gyerek, és nem foglalkozott vele, hanem szomszédolni+iszogatni járt+kétes alakokkal lógott akkor még 34 évesen. Kár, hogy nem akkor kaptam észbe! Amikor pedig az orvosnál megmondták, hogy baj van a gyerek fejlődésével, megijedtem, hogy "engem fog hibáztatni, ahogy mindenért". Szóval akkor elváltam, és a gyerekkel együtt haza költöztem anyumhoz.
2016. júl. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Hát itt tényleg három dolog van, ami miatt nem biztos, hogy vele maradnék. 1. nem akar gyereket, 2. nyűgnek érzi 3. nem is foglalkozik a sajátjával. Szerintem mindenki maga érzi, hogy mi az amin fontos neki. Pl ha én huszonéves lennék és szeretnék majd saját családot, akkor fix, hogy nem húznam az időmet olyan párkapcsolatban, ami nem visz oda, ahová jutni szeretnék.:)
2018. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!