Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a 17 éves fiammal...

Mit tegyek a 17 éves fiammal aki nem akar iskolába menni és tanulni sem meddig vagyok köteles eltartani?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van 17 éves fiammal vannak problémáim. A fiammal 14 évesen kezdődtek a problémák amikor is összeköltözött egy 12 éves lánnyal akivel komoly kapcsolata lett.

Innen kezdve minden voltam csak anya nem elmondott mindennek majd nem járt iskolába drog, ital csavargás. Másik iskola majd átmeneti nevelés folyamatosan szökött iskolába nem járt. Megígért mindent csak hozzam haza. Újabb iskola remekül ment minden. újabb lány ismét csavargás. A fiam megint elmondott mindennek mert a lány szülei lovalják ellenem és már elegem van. De a fejemhez vágta köteles vagyok eltartani, na persze neki nincsenek kötelességei. A gyámügyön azt mondták elköltözhet na de nem akar, már átmeneti nevelésbe sem veszik. Hiába beszélgettem vele éjszakákon át az csak addig tartott neki.Tudni kell hogy a fiam nagyon hazudós a múltkor pl jött értesítő hogy nem volt iskolába beírt arra a napra egy jegyet mondom jó felhívom na akkor nekem esett hogy akkor mi a f.. van ha nem ment,ebbe a stílusba

Megjegyzem a fiamnak több rendőrségi ügye is függőben van mint garázdaság és drog .

Másik két gyermekem kitűnő tanuló.


2012. dec. 20. 03:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%

Mi történhetett ezzel az eggyel, ha a másik kettővel állítólag nincsenek bajok? Ilyen nem nagyon van ok nélkül. Ő a legnagyobb vagy a legkisebb? Úgy gondolhatja, hogy kevesebb figyelmet kapott? Mindnek ugyanaz az apja? Nem lehet, hogy ő a "felesleges gyermek", és így lázad? 14 évesen mi történt az életetekben? Új apuka, új testvér?


Amúgy már 14 évesen nem kellett volna engedni az összeköltözést a 12 éves kislánnyal. Te jó ég, ilyen nincs. És annak a kislánynak hol voltak akkor a szülei, hogy ezt megengedték? Nem vagy azóta már nagymama véletlenül?

Mostmár úgy érzi, mindent megtehet, és sz@rik a fejedre. Te mennyi idős vagy? Apukája hol van? Egyedül nevelted őket, és kiszaladt a gyeplő a kezedből? Nehogy a másik kettő is vérszemet kapjon. Sok infót nem írtál le.

2012. dec. 20. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sajnos már semmit nem tehetsz, ez nem az a kor amikor bármit meg lehetne változtatni.Csak reménykedhetsz hogy megjön az esze. :(
2012. dec. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Próbáltam a lényeget leirni .Akkor kezdem az elején a fiamnak más az apukája de ezzel még semmi gond sincs ,a lányok apjával éltünk együtt 12 évet aki igen agressziv lett ivott játékgépezett stb .Magyarul el kellett menekülni a saját házunkból mondjuk amit nem bánok ,mert jobb helyre sikerült költözni persze ezeket a dolgokat megbeszéltem a gyerekekkel mit tegyünk mi lenne a jobb és ök választották ezt a megoldást.A fiamnak sikerült bejutnia felvételi nélkül egy zeneiskolába mivel az volt a mindene és ahol laktunk nem tudta folytatni mert az iskola megszünt szóval jó is volt a költözés minden szempontból .Egyformán részesültek mindenből nem kivételeztem egyikkel sem és nagyon jó testvérek voltak .A fiam az elsö osztályos volt a zenesuliba mikor megismerkedett a lánnyal aki 12 éves volt és nagy szerelem volt ,persze nem tetszésemet adtam ,de nem tiltottam el mert hiába is tettem volna a lány ott lakott ahová ö iskolába járt ...Nem hagytam hogy odaköltözzön ,de kijátszott mivel sokat dolgoztam ,hogy meglegyen mindenük és hitelt kellett felvennem a lakhatás miatt is .Egy éjszakai műszak után mentem haza amikor beállitott két rendőrrel na meg az alkoholista exemmel hogy el kell költöztetni innen mert ütöm verem a gyereket ,mondanom se kell soha nem bántottam egyiket sem ,de hirtelen azt se tudtam mi van kérdeztem a rendörök elött a gyereket mikor bántottam de ö erre azt felelte sosem ,és hiába bizonygattam a rendöröknek azt mondták ki kell vinniük innen ....ahogy elmentek rohantam a családsegitőbe a gyámügyre hogy ilyenkor mi van ...persze jogtalan volt minden és a gyámügy hazahozta .De elmondott mindennek na ekkor szívesen adtam volna neki párat de nem tettem ...a lány szülei hogy hol voltak ???anyuci már a házasság gondolatával játszott és hogy akkor nagykorúsítsak a fiamat 14 évesen ...a gyámügyön is kiakadtak töle ...de rászoktatták a drogra ,italra és persze az én fiamat semmivel nem tudtuk rávenni ,hogy normális útra térjen .Pszichológushoz is járnia kellett de semmi nem történt .Ekkor már oly mértékbe folytatta a dolgokat ,hogy az iskolából elküldték fegyelmivel és veszélyeztette itthon a lányokat is akik 12-13 évesek voltak.Ezért az a megoldás maradt hogy átmeneti nevelésbe teszik ,csak onnan folyamatos szökésbe volt nem járt iskolába sem ...Majd könyörgött megígért mindent csak hozzam haza ,sajnos megtettem mert hittem neki ,mivel elötte nekünk nagyon jó kapcsoltunk volt mindent megbeszéltünk és ugy éreztem öszinte .Ujabb iskola és nagyon tetszett neki be is járt rendesen haza is jött mig nem jött az életébe az ujabb nagy szerelem ismét csavargás nem jár iskolába jött a papir fegyelmi tárgyalása lesz januárba és elküldik ...hiába probáltam vele beszélni már nem lehet tanulni nem akar semmi nem érdekli a lányom kivül a testvéreit is terrorizálja ..na kb itt tartunk most reggel elmegy este hazajön ,fogalmam sincs hol jár de iskolába nem az biztos ...amugy 42éves vagyok .Nem értem mit rontottam el amit szerettek volna mindig megkapták ha nem is azonnal de megkapták és jó testvéri kapcsolat is volt köztük az elsö kitöréséig.Már nem hallgat senkire csak csajra meg az szüleire ....engem okol mindenért .A lányok kitünő tanulók soha nem volt velük gond ,nem csavarognak és segitenek mindenben .
2012. dec. 20. 05:56
 4/28 anonim ***** válasza:
65%
Hogy költözött össze 14 évesen bárkivel? Egy 14 évesnek nem adnak ki albérletet, ha meg mégis valami elmebeteg kiadná miből fizették volna?
2012. dec. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
54%
Most olvastam tovább hogy lány ott lakott ahová iskolába járt a fiad meg oda költözött. Nekem ez magas ne haragudj.
2012. dec. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 The reaper válasza:
ne is foglalkozz vele
2012. dec. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem ,hogy édesapjával jó a kapcsolata ,de ö sem tud rá hatni .nem rég vett neki egy új telefont amit a fiam földhöz vágott mert lassú volt a facebook rajta ...sajnos az határozza meg az életét is a facebook szinte ott éli a napjait onnan szedi a mindenféle barátait aki a rosszba viszik .A nevelőotthonba is csak panasz volt rá ,senki nem szerette mert csak kötekedett mindenkivel ha bent volt ezért örültek is neki ha nem tartózkodott ott..állandó szökései miatt folyamatos körözés alatt állt .Na persze ekkor is csinált olyat ,hogy lefeküdt egy éppen 14 éves kislánnyal akinek aztán a szülei hozzám jöttek pampogni a helyükbe én tuti a földbe döngöltem volna ha az én lányaimmal ezt teszi valaki 14 évesen ,de kettön áll a vásár .Szerencsére azóta a szülőkkel jó kapcsolatot ápolok.Egyszerüen nem bir magával és csak a bajt keresi és nem érti meg hogy lassan 18 lesz a harmadik iskolát kezdi és nem fogja befejezni ha nem tanul és szakma nélkül mihez kezd ...pedig nem ilyan példa van előtte...
2012. dec. 20. 06:15
 8/28 A kérdező kommentje:
Digo a lány abban a városban lakott ahová a fiam iskolába járt mert mi nem ott lakunk ennyi és a lányhoz költözött ebbe mi a magas ....
2012. dec. 20. 06:17
 9/28 anonim ***** válasza:
44%

Tényleg az a legjobb, ha hagyod, hogy magától megváltozzon.

Néhány év múlva szerintem teljesen más lesz, csak nem szabad hagyni, hogy a fejetekre nőjön.

Munkát kellene keresnie és idővel magától megoldódna a baj.

2012. dec. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
19%

Már ne is haragudj, de te mint anya egy kész csőd vagy. Neked nem való gyerek, hiszen még te sem nőttél fel akárhány éves is legyél. És nagyon remélem hogy csak kamu a kérdés, mert ez még a megboldogult Mónika showban is dobogós lenne.


És hogy mit tegyél? Gyakorlatilag semmit, több mint 10 évvel ezelőtt kellett volna. Vezekelhetsz hátralévő életedben, mert erről csak is te tehetsz. Atyavilág, komolyan...

2012. dec. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!