Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya lettem amiért nem...

Rossz anya lettem amiért nem én neveltem a gyerekemet? Ti elhoznátok, vagy nem bolygatnátok, ha nem akar jönni?

Figyelt kérdés

Elváltam amikor 2 éves volt, nem tudtam megélni abban a faluban ahol születtem. Ezért eljöttem, a kisfiamat otthagytam a szüleimmel, mivel albérletben vagyok, műszakokban. Kéthetente látogatom. Most 6 éves, szóval négy éve van így. Lenne lehetőségem munkát váltani, igaz kevesebb pénzért, de akkor velem lehetne. Elmondtam otthon. Szüleim nagyon szomorúak lettek amit megértek. A fiam viszont nem akar velem jönni. Emiatt nagyon sz.r anyának érzem magam. Tudom, hogy ragaszkodik a nagyszülőkhöz, és szereti őket, de azt hittem örülni fog.

Nem tudom mit csináljak. Ők egyre idősebbek lesznek, még most persze semmi bajuk. De nem tudom mikor lenne célszerű a váltás. Az iskolakezdésre szerettem volna ha megoldódik a helyzetünk, de most elbizonytalanodtam. Járjon ott általánosba?



2012. dec. 20. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
31%
De nem hagyta el. Pont ez a lényeg. Ha elhagyta volna nem menne haza amikor csak tud, nem gondolkodna azon, hogy mit csináljon. Csak élne szépen egyedül, minden gond nélkül. Férjemet elhagyta az anyja, 8 éves kora óta nem látta. Na azt nevezem én elhagyásnak.
2012. dec. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
86%
Egy dolog, hogy amit a többség le írt az igaz, de az a nem mindegy, hogy hogyan van leírva. Mert le lehet írni úgy is, hogy pl. "sajnálom, hogy ilyesmire kényszerültél, de értsd meg a gyereked is, ő nem tart anyának" ez szerintem tartalmilag ugyanaz, és ha a kérdező helyében volnék jobban megszívlelném az ilyen hangvételű véleményt.
2012. dec. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
31%
Nem vagy rossz anya! Igen, elhoznám, az ő érdekében is. Mivel még csak most kezdi a sulit, ez még messze van, de egy olyan faluban ahol te nem találtál munkát, ő sem fog. Eléggé korlátozottak lehetnek ott a lehetőségek és ez nem jó egy gyereknek. Szerintem ha el kell hoznod, akkor most van rá a megfelelő alakalom! Sok kitartást kívánok! :)
2012. dec. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
76%

Hát én azért elég sok embert látok a környezetemben, akik inkább éhen halnak, de a gyereknek megveszik, amit tudnak és nem hagyják ott sem nagyszülőknél, sem sehol!

Barátnőm a gyámügyi osztályon dolgozik, csak kb. 10 anyukát tudnak most is mondani, akik nem keresnek még 100 ezret sem, mégis velük van a gyerek!

Miért kell erőltetni,ha a gyerek nem akarja! Elvileg itt a gyerek lenne az első. Na már most, ha akarta ellenére kiszakítják abból a környezetből, amiben szeret, az nyilván neki nem jó! Akkor kiről is szól az egész? "Anyukáról", aki szeretne anyát játszani bármi áron! A gyerek nem egy könyv, amit úgy viszek-hozok, mint egy könyvtárban.

2012. dec. 21. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
47%
44! Csak információ kent közlöm, hogy ha tartósan munkanélküli,akkor az FHT 228000.- , melle családipotlékot kapna, ami 13700.- , ami egészen pontosan 36.500.-... Ebből el tudna tartani egy gyereket, meg magát? Ételre nem elég egy hónapban.....
2012. dec. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
67%

37-es, tényleg azt kérdezte, hogy rossz anya-e, én meg azt javasoltam, hogy ignorálja aki szerint igen. Igazad van, valóban a kérdésre feleltek és valóban véleményt fogalmaztak meg ami akár hasznos is lehet.


Ennek ellenére véleményem fenntartom, szerintem nem rossz anya, mert megtette ami szerinte fontos volt a gyereknek. Tudom, hogy a gyereknek több kell - pl az anyai jelenlét napi szinten - de itt választania kellett az anyának a gyerek minőségi gyerekkora (pl megfelelő mennyiségű élelmiszer) vagy az anyai jelenlét de rossz életvitel között.

Úgy érzem a gyereknek hosszútávon jobb lenne, ha az anyával élne és nem a nagyszülőkkel, de a leválást fokozatosan kellene megejteni és sok közös idővel pótolni a korábbi éveket (tudom, hogy nehéz mindkettőjüknek az elején, és tudom, hogy nem lehet tökéletesen pótolni a kimaradt időt, de most az ideális anyai viselkedés az a gyerekkel együtt élést jelentené szerintem).

2012. dec. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem azt jelenti,hogy elhagytad!!! Jegyezd meg,és értesd meg magaddal is,hogy nem vagy rossz anya!Csak akkor az ő érdekét nézted,előbb neked kellett biztosan megállni a lábadon,őt meg kellett kíméld a bizonytalanságtól.A nagyszülőknél jó helyen volt.

A gyerek még kicsi,fél a változástól,azért nem akar veled jönni.De hozd el minél hamarabb,ha nagyobb lesz,nehezebb lesz.Most még könnyen alkalmazkodik,majd megszokja az új helyzetet.Ha megoldható,egy hétre jöjjön fel a nagymama is és eleinte sűrűbben menjetek hozzájuk látogatóba.

Ne hagyd rá,hogy ő döntsön,még kicsi,az legyen amit te akarsz!Minél előbb vedd magadhoz,később bánni fogod.

Sok sikert és erőt mindehhez,szükséged lesz rá!

2012. dec. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
74%

47-es vagyok

A sok minta anyának üzenem,ti is kerülhettek olyan helyzetbe,amikor döntenetek kell,hogy jó helyen hagyjátok,nagyszülőknél a gyereket átmenetileg,vagy magatokkal viszitek hogy éhezzen!

Van mikor nincs sok választási lehetőség.Tapasztalat!!!

2012. dec. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
37%
van egy ismerosom,aki ugy beszel a szuleirol,ahogy meg a kutyaval se szokas,pedig ok neveltek fel,2-3 ev nem olyan sok,raadasul most meg kicsi,most kell lepned,tizenevesen soha ra nem szeded,jarj vele tarsasagba,gyerekekhez,szerezzen baratokat,igy majd hamarabb megszokja az uj kornyezetet
2012. dec. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
37%

47-es vagyok

49-es,egyetértek veled,most kell lépni,tizenévesen már késő lesz.

2012. dec. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!