Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya lettem amiért nem...

Rossz anya lettem amiért nem én neveltem a gyerekemet? Ti elhoznátok, vagy nem bolygatnátok, ha nem akar jönni?

Figyelt kérdés

Elváltam amikor 2 éves volt, nem tudtam megélni abban a faluban ahol születtem. Ezért eljöttem, a kisfiamat otthagytam a szüleimmel, mivel albérletben vagyok, műszakokban. Kéthetente látogatom. Most 6 éves, szóval négy éve van így. Lenne lehetőségem munkát váltani, igaz kevesebb pénzért, de akkor velem lehetne. Elmondtam otthon. Szüleim nagyon szomorúak lettek amit megértek. A fiam viszont nem akar velem jönni. Emiatt nagyon sz.r anyának érzem magam. Tudom, hogy ragaszkodik a nagyszülőkhöz, és szereti őket, de azt hittem örülni fog.

Nem tudom mit csináljak. Ők egyre idősebbek lesznek, még most persze semmi bajuk. De nem tudom mikor lenne célszerű a váltás. Az iskolakezdésre szerettem volna ha megoldódik a helyzetünk, de most elbizonytalanodtam. Járjon ott általánosba?



2012. dec. 20. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
59%
30-as: 4 évet kell bepótolniuk,nem kettőt.
2012. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
55%

HA nem akar menni én nem kötelezném hogy velem jöjjön.

Nem lenne tisztességes vele szemben.

2012. dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
79%

CSak hogy, itt nincs mit "bepótolni". Vagy szted mit lehetne, ill kéne bepótolni? Ez egy baromság, amit ha vki képes komolyan gondolni, azzal csak ráerőlteti magát a másikra.


"Az iskolakezdésre szerettem volna ha megoldódik a helyzetünk" ha kicsit elgondolkozol, nem csak magadra gondolva, rájöhetsz, hogy ez nem így működik.

A gyerekeid bizalma feléd, alighanem nulla.

2012. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
59%

Ne minősíteném a kérdezőt, talán csak annyi: az akarat fontos az életben az érvényesüléshez, jó h neked van- de az erős akart általában erős önzéssel társul. Tedd fel magadnak a kérdést: tényleg szered a gyereket? vagy csak egy társadalmi közegben a 'jóanya' szerepkört szeretnéd -látszólag betölteni? ezt te belül tudod. Amúgy.. a nagyiékat is költöztetni kéne a gyermekkel szerintem és ugy rendben van. megmarad neki a legfontosabb -az érzelmi biztonság amitől ha most megfosztod soha nem fogja magát biztonságban érezni belül.


Na a legfontosabb: lehet egy gyerek rugalmasan alkalmazkodik a körülményekhez -DE a személyiség fejlődésének pont a 2-6 éves korig van Életbevágó!! jelentősége- a LELKE ! ha szereted- a lelke is számítson,ne csak az ha látszólag könnyen szocializálódik.


Ha nem akarsz károkat tenni benne, konzultáj esetleg gyermek pszichológussal.


ÉS feltűnt még egy dolog..a kérdés (az önzés utján) nem az lenne hogy én rossz anya vagyok e, hanem : hoztam egydöntés rég, mi lenne a gyerekemnek most a jó megoldás? ÉS máris nem rólad hanem a gyereked helyzetéről érdemben beszélgetünk.


Abból még senki nem tanult, ha akár szóban megkövezték, és valljuk be mind emberek vagyunk 1000nyi hibával..


Szóval, gondolkozz el, - kívánom hogy jó anyává válj fejben először, aztán utána olyan lépésekkel amivel segíted őt.A gyermeket. Tényleg.

2012. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező!

Én igaz nem olvastam el az összes kommentet ... semmi értelme mindenkinek más a véleménye.

Egyfelől: Hiba volt hogy "lemondtál" a kicsiről, és az a másik hiba hogy valóban csak 2 hetente látogattad hisz az anyja vagy.

De én úgy érzem a te kommentjeidből hogy most jöttél erre rá, és most " értél meg " arra hogy anya légy! Azzal hogy ezt tetted, kicsit jót is tettél, mert nem adtad intézetbe, idegenek közé, emellett tudtad h nálad nem lenne mindene meg. Tehát valahol ez tiszteletet érdemel.

Másfelől: nem várhatod egy 6 éves kis gyerektől hogy úgy lásson ahogy egy felnőtt, hogy úgy értékeljen, mert neki még meg van a maga kis világa, ahol nem a pénz és megélhetés szerepel, hanem tűzoltó autók és bátor katonák. Te most hiába magyaráznád neki hogy veled kell menjen mert nagyiék már idősek...stb. Sűrűbben kellene hozzá járnod, és éreztetned hogy nem csak hétvégén vagy számára elérhető, hanem bármikor, így ez időbe fog tellni, de még bízhat benned és láthatja a "családot". Viszont én semmiképp nem erőltetném, mert ez nem így működik.

2012. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező!


Először is ignoráld, akik vádaskodnak és úgy gondolják, hogy tudják, hogy mit kellett volna a helyedben tenniük (gondolom nem értik, hogy a pénz miért volt fontos egy teljes élethez).


Szerintem a leválasztást viszonylag nehéz megoldani. Amennyiben megoldható, 2-3 hónapra költözzön anyukád is fel, hogy a gyereknek részben ismerős legyen a szituáció, Ennyi idő alatt, ha naponta lát téged fokozatosan átveheted az anyai szerepeket, majd utána a nagyi hazaköltözhet és ő látogathatja a gyereket hetente-kéthetente.

Az időzítést iskolakezdésre tenném, a nagycsoportot már nem bontanám meg ezzel (ne kelljen évközben új oviba mennie a gyereknek).

2012. dec. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
68%

21:02-es.


A Kérdező kiírt egy kérdést, hogy vajon rossz anya-e. A válaszolók többsége szerint igen. Valószínű ő is így érzi, különben nem kérdezte volna. Mindegy, milyen okból hagyta el, de elhagyta. Nem 1 hónapra, hanem 4 évre. Ha arról lenne szó, hogy a gyerekem velem lehessem, nem tartana 4 évig, hogy én neveljem.


És azért ne felejtsük el azt sem, hogy nem a nagyszülők dolga, hogy az unokájukat neveljék, hanem a szülőnek. A nagyszülők felnevelték már a lányukat, nem szabadott volna ennyi időre otthagyni a kisfiút, utána meg csodálkozni, hogy miért nem akar elköltözni az anyjával. Nem attól lesz valaki anya, mert szül egy gyereket.

2012. dec. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
28%
Gratulálok a válaszadók nagy többségének. Nektek bizonyára hopp hopp az ötletekben pottyant a tökéletes munka, amiből el tudjatok tartani a gyereketeket. A kérdező nem hagyta el a gyereket, hiszen kéthetente látogatta. Nem mondom, hogy a legideálisabb, de legalább kapcsolat. A nincsbol nem lehet gyereket nevelni. Sírt volna itt, hogy jaj, nem tudom etetni a gyereket a csaladipotlekbol meg a segélyből, akkor azért szidnatok. Kérdező, minden jót kívánok, tiszta szivbol kívánom hogy sikerüljön megoldani a helyzetet.
2012. dec. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
33%

A válaszokat olvasva én sem értem ezt a sok vádaskodást. Itt koránt sem arról van szó hogy az anya elhagyta volna a gyerekét.

Szerintem is ovi befejezése után költözzön fel a gyerek, nagyi segítsen a nyári időszak alatt.

2012. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
79%
Senki nem vádaskodott, a többség leírta az igazat arról, mi történik akkor, ha egy anya otthagyja a gyerekét, tökmindegy miért. A következmények alól akkor sem mentesül, ha most páran játszák itt a jótündérkét.
2012. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!