Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya lettem amiért nem...

Rossz anya lettem amiért nem én neveltem a gyerekemet? Ti elhoznátok, vagy nem bolygatnátok, ha nem akar jönni?

Figyelt kérdés

Elváltam amikor 2 éves volt, nem tudtam megélni abban a faluban ahol születtem. Ezért eljöttem, a kisfiamat otthagytam a szüleimmel, mivel albérletben vagyok, műszakokban. Kéthetente látogatom. Most 6 éves, szóval négy éve van így. Lenne lehetőségem munkát váltani, igaz kevesebb pénzért, de akkor velem lehetne. Elmondtam otthon. Szüleim nagyon szomorúak lettek amit megértek. A fiam viszont nem akar velem jönni. Emiatt nagyon sz.r anyának érzem magam. Tudom, hogy ragaszkodik a nagyszülőkhöz, és szereti őket, de azt hittem örülni fog.

Nem tudom mit csináljak. Ők egyre idősebbek lesznek, még most persze semmi bajuk. De nem tudom mikor lenne célszerű a váltás. Az iskolakezdésre szerettem volna ha megoldódik a helyzetünk, de most elbizonytalanodtam. Járjon ott általánosba?



2012. dec. 20. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
100%
A többieknek igazuk van, a fiad bár tudja, hogy te vagy anyja, neki ez nem azt jelenti mint más gyereknek, tök más szerepben vagy, kb mint egy nagynéni vagy nőrokon, mivel csak 2 hetente lát.Számára a biztonságot,szeretetet, gondoskodást stb. az édesanyád jelenti,ő az aki neveli, aki felállítja a szabályokat, jutalmaz,dicsér vagy megdorgál,büntet ha rossz volt.Ha rendes anya-gyerek viszonyt akarsz vele kialakítani (már ha ez lehetséges még) akkor bizony szép fokozatosan kell csinálni,nem odamenni és na fiam akkor holnaptól minden cuccoddal együtt elköltözünk egy tök idegen helyre ahol sosem voltál, a nagyszüleidet (akik eddig napi 24 órában voltak vele ha beteg volt,vagy akármi) meg jó esetben 2 hetente látod majd.Csodálkozol, hogy nem repes az örömtől??Miért tenné? Egy ilyen drasztikus életmódváltás,költözés még egy felnőttnek is nehéz, nem hogy egy 6 évesnek.Ráadásul most jön az iskola, egy tök új közeg,más feladatok, új élet és mindennapok.Szépen lassan csináld a dolgot,ne kéthetente látogasd hanem olyan gyakran, amikor csak tudod, legjobb lenne persze naponta ha ez megoldható, hiszen ezentúl minden egyes napot együtt fogtok tölteni ha hozzád költözik.
2012. dec. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 A kérdező kommentje:

Naponta nem tudnám látogatni. Két munkahely között lesz két hét szünet (márciusban) eleinte úgy gondoltam, hogy akkor kellene felköltözzön. Előtte kialakítanám neki a helyét, kerestem ovit is egy ismerős által mehetne. Úgy gondoltam, hogy egy hetet otthon lennénk, utána feljönnénk, hogy itt sem legyen minden idegen, anyukám is feljönne először. De sokáig nem maradhat csak egy-két hétre, mert a nagymamámat sem hagyhatja több időre apukámra.

Előtte nem tudom, hogyan tudnám megoldani a sűrűbb látogatást, max hetente, de a műszakok nem úgy vannak, akkor csak egy napot lennék ott.

2012. dec. 20. 15:04
 13/65 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem akkor sem tudsz már ezzel a kapcsolattal mit kezdeni. Max szülsz még egy másik gyereket és azt tényleg felneveled, ha gyerekezni akarsz.
2012. dec. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:

Nem "gyerekezni" akarok, csak most jött helyre az életem, és szeretném, ha normálisan élnénk együtt.

Másik gyereket nem szeretnék.

2012. dec. 20. 15:19
 15/65 anonim ***** válasza:
93%
Szóval 2 hét alatt akarsz összeszokni a gyerekkel és leválasztani a most számára biztonságot jelentő személyről.Úgy,hogy ez a helyzet 4 év alatt alakult ki...Nem azt mondom, hogy újabb 4 év kell majd az összecsiszolódáshoz, de 2 hét az semmi, itt minimum hónapokról kéne hogy szó legyen.Így szerintem akkor nem érdemes elhoznod a gyereket, főleg hogy ő maga sem akar veled menni.Ha tényleg nagyon akarod ezt az egészet, keress egy másik albérletet és munkát valahol egy hozzájuk közelebbi településen, és akkor járhatna a gyerek suliba oda ahova most oviba jár,esetleg délutánonként vigyázhatnak rá a nagyszülők te meg esténként érte mész,és akkor talán nem lesz olyan drasztikus a dolog és neked is könnyebb a munkavállalás.
2012. dec. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:
A legközelebbi hely az kb másfél óra buszozás, 80 ezer forintért. Nem akarok ilyen életet magunknak ezért is jöttem el. Így tudtam hazaadni, amiből el tudták tartani a kisfiamat a szüleim.
2012. dec. 20. 15:25
 17/65 A kérdező kommentje:
A két-három hét meg tudom, hogy kevés, de végülis nem vadigen vagyok. Eleinte járnánk is haza kéthetente ugyanígy.
2012. dec. 20. 15:26
 18/65 anonim ***** válasza:
42%
Hát te nem vagy anya.
2012. dec. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
95%

Most nem szólok hozzá a többiek véleményéhez, de nagyrészt igazuk van.


Nagycsoportból márciusban semmiképp se hozd el!

Várd meg a júliust, amikor vége a foglalkozásoknak.

A legfontosabb a fokozatosság.


Én úgy képzelem, júliusban felköltözik a kisfiad anyukáddal. Te dolgozol, de esténként, hétvégén együtt vagytok, ő megszokja az új közeget, de közben a biztonságot adó nagyi is vele van. Aztán kb, 1 hónap után mondjuk egyik hétvégén ő jön, a másikon Ti mentek a szüleidhez, egészen szeptemberig.

Esetleg óvónőt, óvodapszichológust megkérdezhetnél, mi a véleményük.

2012. dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
90%

Csak, hogy valami pozitívat is olvass :)

1-7 éves koromig a nagyimnál voltam, anyukám hétvégente tudott hazajönni, igaz minden héten. Nem nagyon emlékszem egyébként rá.

De semmilyen hatással nem volt az életemre! Imádom a nagyim az biztos. De anyukámmal is nagyon szoros a kapcsolatom, mindig is az volt, nincs bennem semmi elrejtett sértettség, nem hatott ki semennyire az életemre.

34 éves vagyok, már rájöttem volna :)

2012. dec. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!