Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya lettem amiért nem...

Rossz anya lettem amiért nem én neveltem a gyerekemet? Ti elhoznátok, vagy nem bolygatnátok, ha nem akar jönni?

Figyelt kérdés

Elváltam amikor 2 éves volt, nem tudtam megélni abban a faluban ahol születtem. Ezért eljöttem, a kisfiamat otthagytam a szüleimmel, mivel albérletben vagyok, műszakokban. Kéthetente látogatom. Most 6 éves, szóval négy éve van így. Lenne lehetőségem munkát váltani, igaz kevesebb pénzért, de akkor velem lehetne. Elmondtam otthon. Szüleim nagyon szomorúak lettek amit megértek. A fiam viszont nem akar velem jönni. Emiatt nagyon sz.r anyának érzem magam. Tudom, hogy ragaszkodik a nagyszülőkhöz, és szereti őket, de azt hittem örülni fog.

Nem tudom mit csináljak. Ők egyre idősebbek lesznek, még most persze semmi bajuk. De nem tudom mikor lenne célszerű a váltás. Az iskolakezdésre szerettem volna ha megoldódik a helyzetünk, de most elbizonytalanodtam. Járjon ott általánosba?



2012. dec. 20. 14:12
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondod ezt, mert nem tudod megérteni, nem emlékszel már rá, hogy érez, miként gondolkodik egy gyerek, ha azt mondod neki, a pénz volt a legtöbb, azzal figyelmen kívül hagyod őt. Bár, ha szépen elmagyarázod neki, hogy az ennivalóért, és azért, hogy télen meleg legyen a lakásban, valamint, hogy legyen ruhája, a felnőtteknek dolgozniuk kell munkahelyen, azt lehet megérti, ha jól megértetik vele.
2012. dec. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező, ne hallgass a szitkozódókra. Ezen az oldalon, ebben a témakörben a hozzászólók nagy része gyesen lévő anyuka, aki szerint a pénz úgy keletkezik, hogy apuci hazahozza. Ezért bánnak úgy veled, mintha nem a szüleidre bíztad volna a kicsit, hanem beadtad volna államiba. Szerintük akkor lennél jó anya, ha a gyermekeddel a karjaidban együtt haltok éhen, mert az olyan romantikus, a pénz meg gonosz csúnya dolog...


Most mindenképpen nagy váltás lenne a kicsinek, ha elhoznád a nagyszülőktől, de ha megoldható, hogy valamelyik nagyszülő veletek lakjon egy darabig, akkor meg tudná szokni, hogy veled marad. Nagyon kevesen emlékeznek 6 éves koruk előttre, a lényeg az, ami mostantól történik köztetek.

2012. dec. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
100%

drukkolok neked

én is voltam nagymamámnál 2-3 évig szakaszokban

nagyon jó volt, nagyon sokat tanultam tőle


megoldható-e, hogy mondjuk anyukád hozzád költözzön vele egy darabig, hogy meglegyen az átmenet ?

2012. dec. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy rossz anya,és kisfiadnak is eltudjátok szépen magyarázni a dolgokat. Drukkolok neked
2012. dec. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim válasza:
100%

Engem is kb. 2évesen hagyott itt az anyám. Aazóta mamámnál élek. Most vagyok 12, és kb. 6éves koromig látogatott..Azóta nem hív, nem beszélünk, nem látogat, azt sem tudom mi van vele,és hogy hol él, stb. Ami végképp rosszul esett hogy egy férfi miatt hagyott itt.Nagyon rossz érzés, ha egy anya egy pasi miatt dobja el a gyerekét. (Most ne haragudj az offért, csak elmeséltem az én helyzetemet)

Szóval talán hasonlít a probléma. Én 100% hogy nem mennék anyámmal még a sarokig sem, mert nem bízok meg benne. Elég sértő lehet, de nagyon nem vagyok kiváncsi anyámra. Ha 6éve nem is törődött velem, nincs szükségem rá ezután sem.

Te legalább látogattad a kisfiad. Ezek után szerintem ne akard rögtön elhurcibálni, hanem szervezzetek közös programokat mondjuuk hétvégénként, és beszéls meg vele hogy ezek után szíved lelked kiteszed érte. Aztán majd úgyis meglátod mi lesz az eredméye.

Ne haragdjatok, de nem olvastam el az előző válaszokat, így csak magamból kiindulva írtam.

2012. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!