Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyekre miért kell...

Ilyen helyekre miért kell kisgyereket hozni? Vagy csak én nem értek egyet az ilyen dologgal?

Figyelt kérdés

Templom, mozi, színház, diplomaosztó, esküvő stb.


Mind olyan helyek, vagy "rendezvények", műsorok, amiket (pláne mivel többsége az idősebb korosztályhoz szól, nem a 2-3 vagy 4-5 éveseknek) a kisgyerek úgysem tud végig ülni, mert nem köti le.


Tegnap volt egy színházi előadás, ami 2 és fél órás volt. A karácsonyi szokásokról, hagyományokról szólt.

Én megértem, hogy az anyukák azt szeretnék, hogy együtt legyen a család, de akkor miért nem szólnak rá a gyerekeikre?

Nem túlzok, az előadás negyedénél már úgy éreztem, mintha óvodában lennék. A gyerekek futkároztak a sorok között, üvöltöztek, sikítoztak, némelyik a színpadra is felmászott, onnan meg az előadó tessékelte le őket.

Ez ment egész végig, senki nem mert rájuk szólni, mert az anyjuk úgyis a rászólót hibáztatná. Rengetegen voltak emiatt elégedetlenek az előadással.


De ugyan ez van pl mozikban is, ahol pattogatott kukoricával dobálják egymást, sikítoznak, kergetőznek, üvöltenek.


Nemrég volt a testvérem diplomaosztója. Ott is, hallani sem lehetett, hogy ki mit mond, mert akkora volt a zsivaj.

Amikor anyum tesójának volt a diplomaosztója, akkor lehettem 2 éves. Anyum arra a pár órára fogadott valakit aki vigyázott rám, mert tudta, hogy nem lennék képes végigülni 2 órát.


Esküvőknél, templomnál ugyan ez stb.



Félreértés ne essék, NEM provokációnak szánom a kérdést.

Nincs bajom azzal, hogy magukkal hozzák a gyerekeiket, csak akkor miért nem képesek rászólni, ha látják, hogy a sikítozással, fogócskával, üvöltözéssel ténylegesen zavarnak másokat?

Miért az anyuka van megsértődve, ha valaki rászól a gyerekre, hogy maradjon csöndben, mert nem azért vette meg a színházjegyet (ami nem annyira olcsó, tehát bébicsősz is kijönne pár órára annál aki megveszi a jegyet)hogy ordibáló gyerekeket halljon?



Ti hogy vagytok vele?


Mi a véleményetek?


Vagy csak én vagyok így ezzel? Mert én rendszeresen találkozok efféle problémákkal, és szerintem nem az a megoldás, hogy "akkor ne menj színházba".


2012. dec. 25. 10:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 A kérdező kommentje:
Vagy miért nem ismeri fel az anya, hogy a gyerekét nem köti le az az előadás, amit nem ért, vagy a felnőtteknek szól?
2012. dec. 25. 10:15
 2/61 anonim ***** válasza:
97%
En sem szeretem, ha pici gyereket visznek olyan helyre, ami nem neki valo. A gyerekem az altalanos iskolat kezdte, az evnyiton persze megjelentek a szulok a kistesokkal. A Himnusz alatt sirtak, vagy gugyogtek, a musor alatt rohangasztak. Az elso szuloin az osztalyfonok megkerte a szuloket, hogy tiszteljek meg a gyerekuket azzal, hogy az o unnepsegei rola szoljanak ne a kistestverrol. A karacsonyi unnepsegre honapokig keszultek a gyerekek, begyakoroltak a musort szepen. Okos anyuka elhozta a par hetes babat, aki vegig orditotta a musort. Az egyik szereplo sirva is fakadt, mert nem tudta tulkiabalni a gyereksirast. Az en gyerekem is volt pici, sosem vittem olyan helyre, ami nem valo neki.
2012. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
85%
A mozin kívül én is így látom a dolgot! :) A mozit én azért nem keverném ide, mert 99%-ban mesékre viszik a gyerekeket moziba, arra meg vagy ne menjen felnőtt, vagy haa megy akkor a zajos velejáróját is viselje el. Tudod nekem a kedvenc kiskori emlékem, hogy minden Karácsonykor elvitt nővérem a legújabb egész estés Disney-re, és ha belegondolok, lehet másoknak is ilyen örömöt jelent. Nem beszélve arról, hogy ezek a mesék gyerekeknek készültek, még ha én is elmegyek néha moziba, hogy lássam (pl. Merida)
2012. dec. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
78%
mert manapság divatos a kiskölyköket hordani minden olyn helyre,ami nem nekik,való,meg mindesz szirszart kitalálnak a kiskölkyöknekm,babakoncert,babaúszás meg ki tudja még mijön,és a kedves anyukák azt hiszik,hogy azzal használnak neki,ha hordják ilyen helyekre,és dicsekednek vele a kedvenc traccsparti helyükön,a játszótéren,hogy az ő kis manójuk xd milyen ügyes,már volt színházban,diplomaosztón
2012. dec. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
94%
Én is szülő vagyok, és próbálnám visszafogni a gyerekem, hogy ne zavarjon mást, annak idején engem is zavart és még most is, mivel vannak helyek ahova nem való gyerek. Néha én is találkozom gumicsizmás dámákkal, de azt hiszem ezen változtatni nem fog senki.
2012. dec. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
A mozinál is van ilyen, hiába van mese. Még a takarítók is panaszkodtak, hogy nagyobb a kosz a sok pattogatott kukorica miatt, mint bármikor, mert ezzel hajigálták egymást.
2012. dec. 25. 10:37
 7/61 anonim ***** válasza:
97%

Ez többváltozós dolog szerintem.

Alapvetően igazad van. Minket is mindig vitt Anyu templomba, és mindig már előre otthon elmondta, hogy nincs rohangálás, nincs hangos beszéd. Ha álmosak vagyunk akkor nyugodtan le lehet borulni a padra. Ha nagyon nem bírunk magfunkkal, akkor meg menjünk ki, de ha egyszer kimentünk, akkor Anyut ott kinn kell megvárni az előtérben(volt ott egy sekrestyés bácsi, azt mondta anyu, hogy mellőle nem mozdulhatunk el:)

Szóval ez a szülő felelőssége. Pontosan ismeri a gyerekét, ha tudja, hogy fél órát nem képes végigülni akkor ne vigye el ilyen programokra. Ha pedig valami külső dolog miatt muszáj elvinni, akkor meg ott a helyszínen rendszabályozza, amennyire csak tudja. Én is könnyebben elviselem a rendetlenkedő gyereket, ha látom a szülő mindent megtesz, hogy kordában tartsa.

Az a baj, hogy kevesen maradtunk az ilyen szemlélettel, mint te vagy én, Kérdező.

Mert ilyenkor sokan jönnek, hogy de tolerancia, meg kicsi a gyerek, ésatöbbi. Hol van a szülő részéről a felém irányuló tolerancia? Hol van, hogy a szülő előre gondolkodik: ne zavarjuk a másikat a kultúrált szórakozásban, ezért a gyereket majd nagyobb korában visszük színházba. Hajlandó vagyok tolerálni, hogy többet izeg-mozog a gyerek a széken, hogy néha nyöszörög, egyet-kettőt kérdez a darabbal kapcsolatban.

De azt nem, hogy a székemet hátulról rugdossa, hogy rajtam keresztül mászik be-ki az anyjához egy felvonás alatt 15ször, és percenként hangosan követel enni-innivalót a szüleitől. Csak egy picit kellene odafigyelni (mindkét részről! Mert az sem normális, ahogy egy-két nyannyer gondolja, hogy egy 6-8 éves gyereknek egyenes háttal moccanás nélkül kell végigülnie egy előadást), és mindenki jól érezné magát:)

2012. dec. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
98%

Nekem van egy három éves féltesóm akik Pesten laknak és le kellett jönniük Debrecenbe, mert esküvőre voltunk hivatalosak. Tehát nem volt megoldott a felügyelet csak ha vittük magunkkal. Tesóm már reggel óta azt várta, hogy mikor mehetünk táncolni meg mikor lesz már a buli. Szépen leültem vele megbeszéltem, hogy először elmegyünk egy helyre ahol egy néni beszélni fog és ott csendben kell lenni, aztán elmegyünk egy másik helyre ahol meg egy bácsi fog beszélni és ott is csendben kell lenni. Elmentünk a házasságkötőbe tesómon én csak néztem. Olyan gyönyörűen végig ülte az egészet, persze közben azért suttogva megkérdezte, hogy most mi történik de szépen elmondtuk neki és nem rohangált meg nem tom. A templomban is ez volt, csak annyi baj történt, hogy egyszer megszólalt, hogy nem tudom tovább tartogatni nagyon pisilni kell és akkor ki kellett vele menni, de szerintem az ég világon semmit nem zavartunk meg azzal, hogy csendben felálltunk és kimentünk. A többi gyerek a templomban, a házasságkötőben is vonyított, ordított stb. Én csak 18 vagyok, de engem is zavart és még tesóm is mondta, hogy buták. Valóban igazad van, mert meg se próbáltak rájuk szólni, vagy pl egy 4 hós kisbabával nem mentek ki. Az ilyen anyák ragaszkodnak hozzá, hogy márpedig az ő gyereke nem rossz csak gyerek és ez a normális pedig ha megbeszélik, hogy ott csendben kell lenni akkor szerintem a legtöbb gyerek úgy is lenne.


18/L

2012. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek azzal,hogy ilyen helyekre nem kellene gyerekeket vinni.Abban az esetben megértem,ha addig nincs kire hagyni.Én 4 éves koromban jártam a nagymamámmal templomba,de megértettem,hogy csendben kell maradni és nem volt velem gond.
2012. dec. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
89%

én már voltam ígymtudom miről beszélsz,mozi,színház,ballagás egyaránt

legdurvább a Padlásc előadás alatt volt:kiskölkyök az utolsó sor mögött a krzaton futkostak,n fa.a volt,meg mikor lesz már vége? kérdés 130-szor

aztán 5 éve néztük a macskafogó kettőt,ott üdítősüveget hajigáltak...mi lesz ennek a korosztálynak a gyerkeivel majd,ha nem neveli már őket sm senki?p

2012. dec. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!