Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyekre miért kell...

Ilyen helyekre miért kell kisgyereket hozni? Vagy csak én nem értek egyet az ilyen dologgal?

Figyelt kérdés

Templom, mozi, színház, diplomaosztó, esküvő stb.


Mind olyan helyek, vagy "rendezvények", műsorok, amiket (pláne mivel többsége az idősebb korosztályhoz szól, nem a 2-3 vagy 4-5 éveseknek) a kisgyerek úgysem tud végig ülni, mert nem köti le.


Tegnap volt egy színházi előadás, ami 2 és fél órás volt. A karácsonyi szokásokról, hagyományokról szólt.

Én megértem, hogy az anyukák azt szeretnék, hogy együtt legyen a család, de akkor miért nem szólnak rá a gyerekeikre?

Nem túlzok, az előadás negyedénél már úgy éreztem, mintha óvodában lennék. A gyerekek futkároztak a sorok között, üvöltöztek, sikítoztak, némelyik a színpadra is felmászott, onnan meg az előadó tessékelte le őket.

Ez ment egész végig, senki nem mert rájuk szólni, mert az anyjuk úgyis a rászólót hibáztatná. Rengetegen voltak emiatt elégedetlenek az előadással.


De ugyan ez van pl mozikban is, ahol pattogatott kukoricával dobálják egymást, sikítoznak, kergetőznek, üvöltenek.


Nemrég volt a testvérem diplomaosztója. Ott is, hallani sem lehetett, hogy ki mit mond, mert akkora volt a zsivaj.

Amikor anyum tesójának volt a diplomaosztója, akkor lehettem 2 éves. Anyum arra a pár órára fogadott valakit aki vigyázott rám, mert tudta, hogy nem lennék képes végigülni 2 órát.


Esküvőknél, templomnál ugyan ez stb.



Félreértés ne essék, NEM provokációnak szánom a kérdést.

Nincs bajom azzal, hogy magukkal hozzák a gyerekeiket, csak akkor miért nem képesek rászólni, ha látják, hogy a sikítozással, fogócskával, üvöltözéssel ténylegesen zavarnak másokat?

Miért az anyuka van megsértődve, ha valaki rászól a gyerekre, hogy maradjon csöndben, mert nem azért vette meg a színházjegyet (ami nem annyira olcsó, tehát bébicsősz is kijönne pár órára annál aki megveszi a jegyet)hogy ordibáló gyerekeket halljon?



Ti hogy vagytok vele?


Mi a véleményetek?


Vagy csak én vagyok így ezzel? Mert én rendszeresen találkozok efféle problémákkal, és szerintem nem az a megoldás, hogy "akkor ne menj színházba".


2012. dec. 25. 10:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is kezd feltűnni, hogy mostanában nem nagyon szokád nevelni a gyereket, csak hagyják nőni magától. Amikor én voltam gyerek, teljesen természetes volt, hogy egy idegen felnőtt is rászólhat egy gyerekre, ma meg hol mernénk ilyet? Ráadásul a politikusok is adják a lovat az ősanyák alá ezzel a "fogy a magyar, minden újabb gyerek egy egyedi kincs" dumával. Milliószor megkaptam már, hogy jaj, nem szabad, hogy sérüljön a kis babócamanóka lelkivilága, különben is legyek neki hálás, mert ő fizeti majd a nyugdíjamat...
2012. dec. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
9%
Utolsó: nem hagynád abba ezt az "ősanya" dumát? Olyan unalmas már mindenhol. Valami gond van az anyád körül? Tényleg beteges már.
2012. dec. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
80%

Pedig az utolsó előttinek igaza van! Legalábbis én egyetértek vele. Attól nem fog sérülni a lelkivilága a "babócamanókának"(:D), hogy megtanítasz neki bizonyos szabályokat (írottakat és íratlanokat egyaránt). Ha meg sérül, akkor többet kell foglalkozni vele, nem pedig ráhagyni, hogy jól van kislányom, te ilyen vagy. Mert a világ és a társadalom bizony nem fog megváltozni a gyerek körül! Ideig óráig lehet biztosítani ezeket a "szabad" körülményeket: 3 éves koráig otthon maradhat vele az Édesanyja, aki úgy engedi el, ahogy akarja. Utána vannak ilyen alternatív óvodák, áltsulik és gimnáziumok (Waldorf pl.), ahol még szintén a "csinálj amit akarsz, nem lesz semmi baj" burokban lehet tartani a gyereket.

De utána mi van? 18 évesen kezded el tanítani az akkor már papíron felnőtt (!) gyerekedet arra, hogy a tetteinek következményei vannak? Hogy felelősséget kell vállalnia egyre több dologban - legyenek ezek a dolgok saját magával vagy másokkal kapcsolatosak? Ez nem tűnik ésszerűnek számomra...

2012. dec. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
84%

Az is furcsa, amit szintén az utolsó ekőtti válaszadó említett:

Ma, ha valaki rászól egy gyerekre, mert nyilvánvalóan rosszul viselkedik (nem arra gondolok, hogy hangosabban beszél, mert az gyerekszokás. Hanem mondjuk a táskaboltos válaszadónál, amikor konkrétan kárt okoz a gyerek.), akkor talán az lenne a normális, hogy az anyuka szégyelli el magát a gyerek helyett is, és helyreteszi a csemetét, sűrű elnézéskérések közepette.

Nem pedig még neki áll feljebb, hogy "miért nem golyóálló a kirakatüveg". Tanároknál ugyanez: ha egyest kaptam ÉN lettem leszidva.

2012. dec. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
92%

5 eves ikreket nevelünk... Gondolhatjatok, hogy neha milyen "allatkert" van nalunk. DE! Erdekes modon az en gyerekeim csak itthon "rosszak" :) Megtanultak, hogy amint kilepünk a lakasbol normalisan kell viselkedniük. Az, hogy itthon mar a hajamat tepem miattuk az a mi bajunk csak, senkit nem zavar. En nem szeretem masra hagyni a gyerekeket, ezert visszük Öket magunkkal, de szinhazba, moziba, diploma osztora, stb. nem megyünk, mert tudom, hogy nem birnak ki. Ha valami kötelezö csaladi dolog van akkor közlöm a rokonsaggal, hogy majd a vacsorara, ebedre megyünk az ünnepsegre nem, mert kicsik a gyerekek es megkerem Öket, hogy csinaljanak sok fenykepet :D


Csak egy pelda:

Elmentünk bevasarolni es egy pillanatra nem figyeltem a gyerekekre, mert kerestem valamit. Unatkoztak igy neki alltak fogocskazni... Az egyik vevö raszolt a gyerekekre, hogy legalabb lassabban, nehogy fellökjenek valakit. Ahelyett, hogy a vevöt szurtam volna le, olyan letolast kaptak a kicsik mint meg soha... Pont nem erdekelt, hogy ki mit gondol rolam, es meg a "beszolo" vevötöl is bocsanatot kertek a gyerekek, maguktol....

Lehet ezt igy is csinalni...


A sajat tapasztalatok alapjan, meg az anyukak tenyleg nem nevelik a gyerekeket... Ram meg neznek nagy szemekkel, hogy raszolok a kölkökre, mert "korlatozom" a gyerekeimet.... Hat korlatozza a Jo Isten, de nem en :D Hatarok vannak es muszaj is lenniük. Amugy is inkabb korlatozom a gyerekeimet, minthogy a pofam egjen azert, ahogy viselkednek. Nekem ne verekedjenek a jatszo teren, ne köpködjenek, de meg csak csunyan se beszeljenek, mert szajon törlöm öket, nem ütöm a gyerekeket felreertes ne essek, de ha csunyan beszel bizony megpaskolom a szajukat, meg örülhetnek is, hogy ennyivel megusszak... Ha a boltban hisztiztek szoltam az eladonak, hogy ott vannak a cuccok a kosarban tegye mar meg, hogy visszapakolja, mert en most hazamegyek, mert rosszak a gyerekek, ezt is megtanultak... Direkt hosszu utakra meg nem cügölöm magammal a gyerekeket, inkabb megyek egyedül vagy nem is megyek...


A parom etteremben dolgozik. Egyszer rajuk jött a hisztizhetnek amikor meglatogattuk apat a munkahelyen... Abba a pillanatban hoztam haza Öket, es utana honapokig nem is mentünk. Megtanultak, hogy itthon lenyelem, ha egyedül vagyunk, de sehol mashol nem...


Engem sokkal jobban zavarna, ha barhol a gyerekeim elkezdenenek hisztizni es földhöz vagni magukat csak hogy ne legyenek korlatozva... Ök megtanultak viselkedni, mert nevelve vannak, a 2 oras repülö utat is siman kibirjak minden problema nelkül mert tudjak, hogy kell viselkedni...


Sokszor nehez igen, de a mi szüleinknek nem volt nehez?... Nekem is elegem van mar amikor 150. alkalommal kell elmondani, hogy nem szabad, ne csinald, ne nyulj hozza, hagyd abba... Es akkor?... Az en gyerkeim is hisztiznek, itthon...


Nem mindegy, hogy gyereket nevelünk, vagy csak gyereket szülünk... Nehany szülö rafogja, hogy sokat dolgozik es örül ha a gyerekkel lehet, ilyenkor pedig nem csak nevelni akarja... En is sokat dolgozok es a parom is, en sem csak nevelni akarom a gyerekeket, de muszaj. En is rosszul erzem magam amikor ra kell csapni a gyerek szajara, mert karomkodik, vagy a kicsik seggere, mert a földhöz vagnak valamit, de akkor se fogom hagyni, hogy borju modjara csinaljak amit akarnak... Az allatok is különb modon nevelik a gyerekeiket amikor nem fogadnak szot, de ezek a modern anyukak, mindenen tul tesznek... Nekem is sokkal egyszerübb lenne csak jatszani a gyerekekkel, mint nevelni Öket. En is faradt vagyok a munka utan, megis raszolok a gyerekre sokadjara is, hogy ne csinaljak, hagyjak abba, stb...


Mi anyukak akik meg neveljük a gyerekeket, legszivesebben elasnank magunkat, amikor ezekkel az "anyukaknak" nevezett idiotakkal egy napon emlitenek minket...

2012. dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
35%
Valamokka: nem az egész mondandóal volt bajom, hanem az ősanyázással.
2012. dec. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
84%
42-es: életemben kb. harmadszor írtam csak le ezt a szót, hogy ősanya, ne rajtam éld ki a frusztrációidat, ha nem tetszik. Itt így nevezik ezt az anyatípust, egyszerűbb egy szót használni rá, mint körülírni.
2012. dec. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
82%
45-ös, ez igen!:) Öröm hallani, hogy ilyen szülők vannak:) Te csinálod jól, mármint hogy ilyen kicsi korban elkezded.
2012. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
74%
Mellesleg ugyan írja már le, mi volt a baja valakinek a 45-ös válasszal? Mert jól le lett pontozva. Tényleg "ciki" a mai anyukák körében, ha kordában tartják a gyereket? Ahogy Ford Fairlane mondaná: "Eszem-f*szom megáll"...
2012. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
81%

Itt a 45-ös.


Igen kedves Valamokka gaz ha ma mar valaki neveli a gyereket... Ha rajuk szolok a jatszoteren, hogy ugyan mar legalabb ne egye meg a homokot, adok neki inkabb csokit is helyette, csak a homokot ne, mar csunyan neznek ram, mert korlatozom a gyereket. Ha a buszon raszolok a gyerekekre, hogy ne rugdossak a szeket, mert az faj neki es meg le is fogunk szallni, es babakocsi nelkül gyalogolhatnak 4-5-6 megallot akkor is en vagyok a szar anya. Ha egy nagyobb bevasarlo központban rajuk szolok, hogy el ne probaljanak menni mellölünk, mert jön ertük a Zsakos Frodo (most ez a slager, ettöl felnek....) es meg el is verem a feneküket, ha nem fogadnak szot, de meg csokit se kapnak, hat ugy neznek ram, ha halljak mintha maglyan akarnam elegetni a kölköket... Es meg sorolhatnam reggelig a sajat tapasztalatokat...


Nem olyan regen volt felteve egy kerdes a gyerek valallashoz/neveleshez, hogy karomkodik a kicsi gyerek es mit csinaljon a kedves "anyuka". En leirtam amit itt is, hogy en igenis szajon szoktam törölni a gyerekeket, mert nalunk ez nem megengedett. Hat ne tudjatok meg, hogy mit kaptam erte... Meg, hogy ez nem celra vezetö, nem neveles, allatias gondolkodas, az ilyen nem anya, a gyerekeim meg fognak utalni, stb... Meg a valaszaim is töröltetve lettek :)


Nagyon sokan gondoljak ugy, hogy eleg kamasz korban nevelni a gyereket, hogy ne kallodjon el.... De akkor mar kesö banat, mar csak alakithato a gyerek. Egy nagyon kedves pszichologus ismerösöm mmondta nekem is, hogy 10 eves koraig lehet "be"nevelni a gyereket, utana mar csak alakitani. Na mi biztosra megyünk inkabb :D

De itt is es az eletben is nagyon sok anyuka letudja annyival, hogy meg gyerek, azert rossz... Hagy legyen rossz azert gyerek... En meg vagyok a gyöker anyuka mert korlatozom a gyerekeket... Pedig nalunk sincs katonas szigor, csak nem szeretem ha szegyenkeznem kell a sajat "munkam" miatt....

2012. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!