Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyekre miért kell...

Ilyen helyekre miért kell kisgyereket hozni? Vagy csak én nem értek egyet az ilyen dologgal?

Figyelt kérdés

Templom, mozi, színház, diplomaosztó, esküvő stb.


Mind olyan helyek, vagy "rendezvények", műsorok, amiket (pláne mivel többsége az idősebb korosztályhoz szól, nem a 2-3 vagy 4-5 éveseknek) a kisgyerek úgysem tud végig ülni, mert nem köti le.


Tegnap volt egy színházi előadás, ami 2 és fél órás volt. A karácsonyi szokásokról, hagyományokról szólt.

Én megértem, hogy az anyukák azt szeretnék, hogy együtt legyen a család, de akkor miért nem szólnak rá a gyerekeikre?

Nem túlzok, az előadás negyedénél már úgy éreztem, mintha óvodában lennék. A gyerekek futkároztak a sorok között, üvöltöztek, sikítoztak, némelyik a színpadra is felmászott, onnan meg az előadó tessékelte le őket.

Ez ment egész végig, senki nem mert rájuk szólni, mert az anyjuk úgyis a rászólót hibáztatná. Rengetegen voltak emiatt elégedetlenek az előadással.


De ugyan ez van pl mozikban is, ahol pattogatott kukoricával dobálják egymást, sikítoznak, kergetőznek, üvöltenek.


Nemrég volt a testvérem diplomaosztója. Ott is, hallani sem lehetett, hogy ki mit mond, mert akkora volt a zsivaj.

Amikor anyum tesójának volt a diplomaosztója, akkor lehettem 2 éves. Anyum arra a pár órára fogadott valakit aki vigyázott rám, mert tudta, hogy nem lennék képes végigülni 2 órát.


Esküvőknél, templomnál ugyan ez stb.



Félreértés ne essék, NEM provokációnak szánom a kérdést.

Nincs bajom azzal, hogy magukkal hozzák a gyerekeiket, csak akkor miért nem képesek rászólni, ha látják, hogy a sikítozással, fogócskával, üvöltözéssel ténylegesen zavarnak másokat?

Miért az anyuka van megsértődve, ha valaki rászól a gyerekre, hogy maradjon csöndben, mert nem azért vette meg a színházjegyet (ami nem annyira olcsó, tehát bébicsősz is kijönne pár órára annál aki megveszi a jegyet)hogy ordibáló gyerekeket halljon?



Ti hogy vagytok vele?


Mi a véleményetek?


Vagy csak én vagyok így ezzel? Mert én rendszeresen találkozok efféle problémákkal, és szerintem nem az a megoldás, hogy "akkor ne menj színházba".


2012. dec. 25. 10:11
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
100%

"es meg el is verem a feneküket, ha nem fogadnak szot"


XD

Jaj, mennyi emlék! Nekem is mindig ezt mondta anyukám.

Ha mondjuk rám szólt, hogy ne menjek olyan magasra a hintával vagy a mászókán, és én csak azért is csináltam, mindig mondta, hogy: "Jól van, de ha leesel, még el is verlek."

Nem lettem lelkileg sérült.

2012. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt az egészet nagyon-nagyon közelről átélem. A páromnak az előző kapcsolatából van egy most már 10 éves kislánya. (3,5 éve élek együtt a párommal)Már az első találkozáskor kiderült hogy ez a gyerek a világon az egyik legelkényeztetettebb, gyerek. Hát még amikor a párom mesélt arról, hogy otthon mennyi mindent megkapott, és mindent (de szó szerint értsétek tehát szabályok nélkül) lehetett neki. És mikor megkérdeztem, hogy miért akkor ilyen válaszokat kaptam. Nem akarták hallgatni a gyereksírást, annyira jó volt látni, hogy örül valaminek, ezért naponta kapott minden ok nélkül több ezer Ft-os játékokat, érezze jól magát ezért soha semmikor nem szóltak rá semmiért, és így tovább. De nekem volt a legrosszabb, amikor bárhová mentünk a párommal, és épp ott volt a kislány, és ugyanúgy viselkedett. Össze-vissza rohangált a boltban (volt hogy fél cm-re cigánykerekezett a sok ezer Ft-os italok mellett, bennem az ütő állt meg majdnem), mentünk strandra összesarazott mindent, a meleg vizes medencében össze-vissza ugrabugrált, fröcskölte az idős néniket, bácsikat, és MINDENKI azt hitte hogy én vagyok az anyukája, és vagy úgy nézett rám mindenki, hogy a szemével meg tudna ölni, mert ennyire elviselhetetlen gyerekem van, vagy a "bátrabbak" pl. az úszómester nekem szólt, hogy a kislányom ne fröcsköljön le másokat, meg ne ugráljon a medence széléből mert ki van írva hogy TILOS, stb. És amikor már tényleg felrobbantam, akkor a párom közölte, hogy ő nem fog neki semmit megtiltani, mert akkor nem szívesen fog jönni hozzánk látogatóba, és különben is ha én gyerek lennék, milyen érzés lenne, hogy 2 percenként ezt hallanám akármit is csinálok, hogy: NEM, NEM, NEM, NEM. Ezek után csoda, hogy még nem szedtem a sátorfámat és nem költöztem el.
2012. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
87%

45-ös, azt hiszem mi teljesen egy véleményen vagyunk:) Anyu pl a hisztizést fojtotta el Anyu csírájában:DEgyszer volt egy olyan, hogy nagyon visítottam az utcán, mert megláttam a kirakatban egy hiper-szuper játékot. Anyu elmondta egyszer, kétszer, háromszor szépen, hogy nem vesszük meg, menjünk tovább mert haza kellene érni valaha. Csak folytattam:) Erre mondta, hoyg jól van kisfiam, akkor én itt hagylak, majd jössz, ha kihisztizted magad. Ez sem hatott, csak toporzékoltam. Erre Anyu elindult, és befordult balra az üzlet mellett, úgy hogy én már nem láthattam. Ő megállt az üzlet másik kirakata előtt, ahonnan látott engem, ugye a két kirakat üvegén keresztül (a bolt egy sarkon volt). Mesélte, hogy amint rájöttem, hogy Anyu tényleg nincs ott, pillanatok alatt elfelejtettem, hogy miért is sírdogáltam, néztem körül nagy szemekkel. Ekkor rögtön visszalépett a sarokra, ahol megláthattam, és kérdezte, hogy "Na, jössz?"

Mentem:D Többet pedig nem volt ilyesmire szükség:)

Jelentem, én sem lettem lelkisérült:)

2012. dec. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%
én se értem, miért volt ennyire lepontozva 45-ös, örülök, hogy vannak még emberek, akik rendesen nevelik a gyerekeiket. (mondjuk ezen a Zsákos Frodóval ijesztgetésen besírtam, szegény Frodó :D :D :D)
2012. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
Engem egyébként anyu soha nem ütött meg. Mikor elkezdtem hisztizni, beültetett ruhástól a zuhany alá, és megnyitotta a hideget.
2012. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
83%

45-ös ismet :)


51-es en is szoktam emlegetni a gyerekeknek, hogy ha leesnek meg el is verem Öket. De altalaban csak röhögnek rajta mar, sajnos... :D De legalabb abbahagyjak :D Engem is hasonloan neveltek a szüleim es en sem lettem lelki serült, meg jo par kortarsam sem, ahogy te sem :)


Valamokka, ezt is eljatszottam mar a gyerekekkel, azota tudjak, hogy kinek hol van a helye. Nem is hisztiznek nyilvanosan. Örülök, hogy nalad sem alakult ki lelki serüles :D Remelem a gyerekeimnel sem fog, mert nevelve vannak.... :D


54-es, en mar hozzaszoktam, hogy le vagyunk szolva, mert neveljük a gyerekeket :)

A Zsakos Frodos "ijesztgetesnek" meg oka van :) Nem is olyan regen ugy jöttek haza az egyik baratjuktol, hogy nem is letezik a zsakos ember, mert az interneten nincs fent... (Eljen az idiota vilag...) Ezert muszaj volt kitalalni valami mast, de sokat csak nem valtoztathatunk rajta, mert akkor alapjaiban döl meg az öszintesegünk a gyerekek fele, igy lett Zsakos Frodo, aki mar letezik... :D


Jo vegre egy kis visszaigazolast kapni, hogy meg sem vagyunk olyan csapni valo szülök mint amilyennek beallitanak minket :D


Es tenyleg nem egy nagy katonai szigort kell elkepzelni nalunk sem. A mi gyerekeink is ugralnak a divany tetejeröl, dobaljak a plüssöket, veszekszenek, verekszenek, ordibalnak, tanuljak a butasagot a csoporttarsaiktol, ugralnak apa öleben de csak itthon rosszalkodnak. Neha meg el sem hiszik amikor meselem, hogy eppen azert kek-zöld a gyerek, mert leugrott a divany tetejeröl es pofara esett a kis szivem... Csak neznek ram, mert 2 kisangyal erre keptelen lenne :D


Nevelni pedig muszaj, annyi külsö inger eri az embereket, plane a gyerekeket, hogy ha ezt hagynank elburjanzani mar reg a fejünkre nöttek volna...


Csak a mai kis peldank: Haza ertünk a jatszoterröl a gyerekekkel, apa akkor kelt fel (este 6-12-ig dolgozik, ugyhogy delelött hagyom pihenni), kicsifiam leöltözik beszalad apahoz majd fennhangon a következö hagyta el a kicsi szajat: Szevasz b@zd meg, miujsag?.... Szegeny parom egyböl magahoz tert :D Szepen, finoman szajon törölte a gyereket, majd leültettük beszelgetni. Elmeselte, hogy a nagyfiuktol hallotta ma a jatszoteren es ugy gondolta, hogy ez jo mert a nagyfiuk mosolyogtak rajta... Mi mar annyira nem es közöltük vele, hogy legközelebb Isten biza a szappannal fogom a szajat kimosni, ha meghallom... Most ezt ra kellett volna hagynunk a gyerekre, csak nehogy korlatozva legyen a kicsi lelke?... Hat ha en 5 evesen ilyet mondtam volna a szüleimnek valoszinüleg akkor pofonnal dijjaztak volna, hogy a fal adja a masikat... Es jogosan...


Na de mindeki nevelje a gyereket ahogyan akarja, csak minket is hagyjanak beken :D En sem szolok be senkinek, mas se tegye forditva, mert az alapjaraton nagyon kedves es ertelmes anyukabol pillanatok alatt hisztis hazisarkany leszek :D

2012. dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
87%
45:ös így kell gyereket nevelni,és nem babócamanókázni még z 5 évesnek is
2012. dec. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
74%
Ezt én sem értem, főleg hogy észre kéne venni hogy egyik gyerek sem pontosan kiszámítható, még a legjólneveltebbnek is lehet nehéz napja front stb.. miatt. Ha anyukám engem vmi ilyen helyre vitt, mindig a legutolsó sor legszélére ült velem, és ha bármi gond volt, megfogott és halkan kisurrant, nem mászott át senkin/nem zavartunk senkit. Ja meg külön kiemelném még azt az esetet, aki több órás busz/vonatútra nem visz a gyerekének egy szem játékot v könyvet sem.... Ugyanez az orvosi rendelőben, nem visz semmit amivel lefoglalhatná a betegség miatt amúgyis a szokásosnál nyűgösebb gyereket, aztán 5 perc alatt szétkapja a sok gyerek a várótermet. Az ottani játékokat meg ellopják, szóval hiába hagynak kint vmit, nem köti le a gyerekeket, ha már nincs ott....
2012. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj de én még egy helyen sem találkoztam ilyen gyerekekkel. fura környékeken járhatsz ha ott ez a divat!
2013. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is a vesszőparipám, kivéve, ha kifejezetten gyerekműsorról beszélünk, azzal együtt jár. De... én értem, hogy elég nehéz egy átlag családban megoldani, hogy a szülők eljárjanak. De akkor is, meg kellene oldani a gyerek felügyeletét. Mert én meg nem azért fizetem ki a drága színház- vagy koncertjegyet, hogy ne legyek képes végigélvezni és végighallgatni. Mondjuk múltkor Vígszínházban tinik viselkedtek mögöttem vállalhatatlanul, beleordibáltak meg hangosan röhögtek. De mindegy is. A szülő is belegondolhatna abba, hogy más szórakozását azért nem kéne elrontani, főleg, hogy a kisgyerekeknek a többsége elég eleven és nyűgös, még ha alapvetően jógyerek is, nem szeretnek sokáig egyhelyben csendben ülni. Pl. unokatesóméknak a fia 6-7 év körüli, tipikus eleven kisfiú, a szülei rá is szólnak meg nem hagyják, de azért így is össze-vissza rohangált meg nyűgösködött egy keresztelői ebéden egy étteremben múltkor, a végén már a pincéreknek segített a cipekedésben. Ugyanez vonatkozik diplomaosztóra, esküvőre (hacsak nem a pár kifejezett kérése, hogy legyen ott a gyerek), szalagavatóra. Nekünk is konkrétan megmondta a szervező tanár, hogy a kisbaba rokon baromira nem fogja élvezni meg értékelni... és akkor is, egy csomó idióta osztálytársam ki volt akadva, hogy nemondjamegsenkihogykijöhetéskinem meg ezazéncsaládomköcsögtanár...


Sztem amit lehet csinálni:

-erről igenis beszélni KELL, hogy milyen zavaró tud lenni

-nevelni kell a gyereket, rászólni

-rá kell bízni a gyereket vki másra... sztem azért ha vki ki tud adni színházjegyre pénzt, csak ki tud fizetni némi pénzt arra, hogy egy tini vigyázzon a lurkóra, ha már annyira nem tudják másra rábízni

-több gyermekmegőrzőt kellene biztosítani esti órákra

2013. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!