Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyekre miért kell...

Ilyen helyekre miért kell kisgyereket hozni? Vagy csak én nem értek egyet az ilyen dologgal?

Figyelt kérdés

Templom, mozi, színház, diplomaosztó, esküvő stb.


Mind olyan helyek, vagy "rendezvények", műsorok, amiket (pláne mivel többsége az idősebb korosztályhoz szól, nem a 2-3 vagy 4-5 éveseknek) a kisgyerek úgysem tud végig ülni, mert nem köti le.


Tegnap volt egy színházi előadás, ami 2 és fél órás volt. A karácsonyi szokásokról, hagyományokról szólt.

Én megértem, hogy az anyukák azt szeretnék, hogy együtt legyen a család, de akkor miért nem szólnak rá a gyerekeikre?

Nem túlzok, az előadás negyedénél már úgy éreztem, mintha óvodában lennék. A gyerekek futkároztak a sorok között, üvöltöztek, sikítoztak, némelyik a színpadra is felmászott, onnan meg az előadó tessékelte le őket.

Ez ment egész végig, senki nem mert rájuk szólni, mert az anyjuk úgyis a rászólót hibáztatná. Rengetegen voltak emiatt elégedetlenek az előadással.


De ugyan ez van pl mozikban is, ahol pattogatott kukoricával dobálják egymást, sikítoznak, kergetőznek, üvöltenek.


Nemrég volt a testvérem diplomaosztója. Ott is, hallani sem lehetett, hogy ki mit mond, mert akkora volt a zsivaj.

Amikor anyum tesójának volt a diplomaosztója, akkor lehettem 2 éves. Anyum arra a pár órára fogadott valakit aki vigyázott rám, mert tudta, hogy nem lennék képes végigülni 2 órát.


Esküvőknél, templomnál ugyan ez stb.



Félreértés ne essék, NEM provokációnak szánom a kérdést.

Nincs bajom azzal, hogy magukkal hozzák a gyerekeiket, csak akkor miért nem képesek rászólni, ha látják, hogy a sikítozással, fogócskával, üvöltözéssel ténylegesen zavarnak másokat?

Miért az anyuka van megsértődve, ha valaki rászól a gyerekre, hogy maradjon csöndben, mert nem azért vette meg a színházjegyet (ami nem annyira olcsó, tehát bébicsősz is kijönne pár órára annál aki megveszi a jegyet)hogy ordibáló gyerekeket halljon?



Ti hogy vagytok vele?


Mi a véleményetek?


Vagy csak én vagyok így ezzel? Mert én rendszeresen találkozok efféle problémákkal, és szerintem nem az a megoldás, hogy "akkor ne menj színházba".


2012. dec. 25. 10:11
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
94%
Ilyet már én is szerettem volna megkérdezni, de nem mertem, mert féltem, hogy mindenki nekem esik. Tényleg egyetértek veled. Amikor én voltam kicsi ilyeneket nem lehetett. Ha csak megnyikkantam a boltban, már jó hogy le nem vették a fejem. Az meg hogy moziba, vagy bármi más helyre elmehettem volna ennyi idősen, még álomnak is durva lett volna. Az a baj, hogy mostanság nincs olyan hogy gyerek meg szülő. Olyan van, hogy apró popsztár (akinek mindent lehet, és mindenhol ott lehet), és a szolgája, papíron szülő. Sok szülő azt hiszi (TISZTELET A KIVÉTELNEK) hogy elviszi mindenhová, minden hülyeséget ráerőltet, persze hogy csináljon közben egy csomó képet amikkel villoghat mindenféle közösségi oldalakon. És itt tényleg nem azzal van a baj, hogy most csendben ül, egy moziban, hanem, hogy a visítozásával, tönkreteszi X másik ember pár óráját, az szerintem sem ok.
2012. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
100%

2 eves kis energiabomba anyukaja vagyok. Megertelek. A szulok sokszor idiotak - 12 eves gyermekfelugyeleti gyaorlattal rendelkezem.

Nem viszem a gyerekemet olyan helyre, ahova nem valo. Nem vittem szombaton a Karacsonyi musorra sem pedig eljart a felkeszitore. Azert, mert tudom, hogy keptelen csendben ulni es nem azert mert retardalt, hanem azert mert 2 eves.

Mi holnap megyunk templomba. Viszem a kisfiamat mert a templom gyerekbarat. En komolyan gondolom az igeretet amit akkor tettem amikor megkereszteltuk. Nekem fontos ez. Imadja a dalokat a tobbit nem annyira.....

En tudom, hogy nem provokalsz.

Kedvencem a repulon tobb oran keresztul a hatamat rugdoso gyermek az ulesen keresztul....vagy az aki egyfolytaban baratkozni akar es a szulo nem szol ra, hogy mar eleg volt. Mert nem foglalkozik vele ezert a gyerek szegenyke veled probalkozik - valaki foglalkozik vele....

2012. dec. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
73%
mert a mostani kisgyerekekre minden rá van erőltetve,ha akar sportolni,színházba menni,ha nem,szülő mindenképpen viszi,és villog a vaku a színházban,a képekkel meg dicsekedhet a facebookon
2012. dec. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
84%
Olvass bele a gyerekvállalás témakörbe,és egyből megtudod,hogy miért ilyenek a mai kölykök,mert el vannak kényztetve,megütni,rászólni sem szabad,nehogy sérüljön a kis lelke...
2012. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
77%
Látom jött lepontozni
2012. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
89%
Látom jött lepontozni vmelyik hisztis szuperanyuka a terhesség és társai témakörből,mert sétegetjük a kis manókákat,babókákat...
2012. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 A kérdező kommentje:

Nekem sem azzal van a problémám, hogy elhozzák a kisgyerekeket, hanem az, hogy ha látja a szülő hogy zavarja a többieket, meg tudja, hogy nem bír nyugodtan végigülni 30 percet sem, akkor miért nem szól rá?

Mert már olyanban is volt "élményem", hogy szokásos gyerek zsivaj, üvöltözés, sikítozás, "mikor lesz már vége" mondatok garmadája, majd valaki rászólt a futkározó kisgyerekre, hogy legyen szíves csendesebben.

Erre az anyuka megsértődött, hogy a gyerekét hogy merik valamire utasítani. És hazament az édesanya a gyerekével.


Ballagáson, évzárón vagy március 15. ünnepségeken (stb) ált. iskolában én is tapasztaltam hasonlóakat, hogy nem lehetett az előadást sem hallani a sok sírástól.

2012. dec. 25. 10:54
 18/61 anonim ***** válasza:
91%
Így van, tényleg hasznos beleolvasni a gyermekvállalás témakörbe. Borzasztó kérdések és válaszok vannak.
2012. dec. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
91%

#17-es, ez jó volt:D

Az ilyeneket én Öntudatos Anyukának/Kismamának szoktam hívni:D:D

2012. dec. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
90%

mert a sok sznob xardarab újabban divatot csinál belőle hogy a büdös kölykét elrángassa minden szerinte menő hülyeségre, merthát nem maradhat ki az élményekből a suttyó gyerek se, meg ugye meg kell mutatni pistikét az ismerősöknek is, csak ugye megnevelni már luxus újabban a kölyköket, vagy legalábbis lekeverni nekik pár nevelő célzatút hogy maradjanak veszteg, inkább mindenféle szégyen nélkül hagyjuk hogy elbaxxák még párszáz ember szórakozását.

Ott a nagyon nemmindegy, hogy a sok bamba intézményvezető képtelen venni a régi szokásokat aztán bevezetni hogy ide nem jön be 14 éven alul senki, aztán ha a bejáratnál a korláthoz köti a gyerekét aki mégis elrángatja az már az ő baja, de érdekes módon régebben egy ilyen egyszerű szabállyal megspórolták az intézmények ezt a pofátlan btrányt, hogy ovodát csináljanak egy előadásból amit egy jópárember azért fizetett ki hogy élvezhesse.

2012. dec. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!