Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyekre miért kell...

Ilyen helyekre miért kell kisgyereket hozni? Vagy csak én nem értek egyet az ilyen dologgal?

Figyelt kérdés

Templom, mozi, színház, diplomaosztó, esküvő stb.


Mind olyan helyek, vagy "rendezvények", műsorok, amiket (pláne mivel többsége az idősebb korosztályhoz szól, nem a 2-3 vagy 4-5 éveseknek) a kisgyerek úgysem tud végig ülni, mert nem köti le.


Tegnap volt egy színházi előadás, ami 2 és fél órás volt. A karácsonyi szokásokról, hagyományokról szólt.

Én megértem, hogy az anyukák azt szeretnék, hogy együtt legyen a család, de akkor miért nem szólnak rá a gyerekeikre?

Nem túlzok, az előadás negyedénél már úgy éreztem, mintha óvodában lennék. A gyerekek futkároztak a sorok között, üvöltöztek, sikítoztak, némelyik a színpadra is felmászott, onnan meg az előadó tessékelte le őket.

Ez ment egész végig, senki nem mert rájuk szólni, mert az anyjuk úgyis a rászólót hibáztatná. Rengetegen voltak emiatt elégedetlenek az előadással.


De ugyan ez van pl mozikban is, ahol pattogatott kukoricával dobálják egymást, sikítoznak, kergetőznek, üvöltenek.


Nemrég volt a testvérem diplomaosztója. Ott is, hallani sem lehetett, hogy ki mit mond, mert akkora volt a zsivaj.

Amikor anyum tesójának volt a diplomaosztója, akkor lehettem 2 éves. Anyum arra a pár órára fogadott valakit aki vigyázott rám, mert tudta, hogy nem lennék képes végigülni 2 órát.


Esküvőknél, templomnál ugyan ez stb.



Félreértés ne essék, NEM provokációnak szánom a kérdést.

Nincs bajom azzal, hogy magukkal hozzák a gyerekeiket, csak akkor miért nem képesek rászólni, ha látják, hogy a sikítozással, fogócskával, üvöltözéssel ténylegesen zavarnak másokat?

Miért az anyuka van megsértődve, ha valaki rászól a gyerekre, hogy maradjon csöndben, mert nem azért vette meg a színházjegyet (ami nem annyira olcsó, tehát bébicsősz is kijönne pár órára annál aki megveszi a jegyet)hogy ordibáló gyerekeket halljon?



Ti hogy vagytok vele?


Mi a véleményetek?


Vagy csak én vagyok így ezzel? Mert én rendszeresen találkozok efféle problémákkal, és szerintem nem az a megoldás, hogy "akkor ne menj színházba".


2012. dec. 25. 10:11
1 2 3 4 5 6 7
 61/61 anonim ***** válasza:
Hát igen, a kisgyerekeket aligha kötik le az ilyen rendezvények.
2013. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!