Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyekre miért kell...

Ilyen helyekre miért kell kisgyereket hozni? Vagy csak én nem értek egyet az ilyen dologgal?

Figyelt kérdés

Templom, mozi, színház, diplomaosztó, esküvő stb.


Mind olyan helyek, vagy "rendezvények", műsorok, amiket (pláne mivel többsége az idősebb korosztályhoz szól, nem a 2-3 vagy 4-5 éveseknek) a kisgyerek úgysem tud végig ülni, mert nem köti le.


Tegnap volt egy színházi előadás, ami 2 és fél órás volt. A karácsonyi szokásokról, hagyományokról szólt.

Én megértem, hogy az anyukák azt szeretnék, hogy együtt legyen a család, de akkor miért nem szólnak rá a gyerekeikre?

Nem túlzok, az előadás negyedénél már úgy éreztem, mintha óvodában lennék. A gyerekek futkároztak a sorok között, üvöltöztek, sikítoztak, némelyik a színpadra is felmászott, onnan meg az előadó tessékelte le őket.

Ez ment egész végig, senki nem mert rájuk szólni, mert az anyjuk úgyis a rászólót hibáztatná. Rengetegen voltak emiatt elégedetlenek az előadással.


De ugyan ez van pl mozikban is, ahol pattogatott kukoricával dobálják egymást, sikítoznak, kergetőznek, üvöltenek.


Nemrég volt a testvérem diplomaosztója. Ott is, hallani sem lehetett, hogy ki mit mond, mert akkora volt a zsivaj.

Amikor anyum tesójának volt a diplomaosztója, akkor lehettem 2 éves. Anyum arra a pár órára fogadott valakit aki vigyázott rám, mert tudta, hogy nem lennék képes végigülni 2 órát.


Esküvőknél, templomnál ugyan ez stb.



Félreértés ne essék, NEM provokációnak szánom a kérdést.

Nincs bajom azzal, hogy magukkal hozzák a gyerekeiket, csak akkor miért nem képesek rászólni, ha látják, hogy a sikítozással, fogócskával, üvöltözéssel ténylegesen zavarnak másokat?

Miért az anyuka van megsértődve, ha valaki rászól a gyerekre, hogy maradjon csöndben, mert nem azért vette meg a színházjegyet (ami nem annyira olcsó, tehát bébicsősz is kijönne pár órára annál aki megveszi a jegyet)hogy ordibáló gyerekeket halljon?



Ti hogy vagytok vele?


Mi a véleményetek?


Vagy csak én vagyok így ezzel? Mert én rendszeresen találkozok efféle problémákkal, és szerintem nem az a megoldás, hogy "akkor ne menj színházba".


2012. dec. 25. 10:11
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
34%

mi visszük magunkkal nagyon sok helyre a gyerkocot,voltunk már ballagason.eskuvon,étteremben,boltban...eddig csak pozitív tapasztalatom van vele szerencsere,meg a visszajelzesekbol ítélve másnak is..Alig múlt másfél éves,de pl. tudja,hogy a boltban csak azután lesz az övé bármi is,ha kifizettük,ha látom,hogy kezd nyugos lenni,elviszem az adott helyrol,és nem sertodok be,ha valaki raszol,ha épp nem veszem észre,hogy rosszalkodik(persze azért azt elvárom,hogy kulturáltan tegye..bocs,de néhány válaszoló stilusabol nem az jon le,hogy képes lenne normálisan raszolni egy gyerekre..)ugyanez igaz a baráti,családi körre,ésszerű dolgokon senki nem sertodik be..


szóval veled egyetértek,nevelni kell,de ahogy itt néhányan beszélnek a gyermekekrol,inkább ne vallaljanak gyereket..Ők nem tárgyak,vagy a tulajdonunk,hanem érző emberi lények,igényekkel,elvárásokkal..az pedig,hogy ezt így gondolom,nem jelenti azt,hogy ne lenne megnevelve a gyerekem(mert nem ordibalok vele,utom,k.anyazom,ezek nem nevelési módszerek,csak primitiv,haszontalan próbálkozások)

2012. dec. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
93%
nem azzal van gond, hogy elviszik, mert nem lehet tudni, hogy jól viselkedik-e a gyerek, van, aki végig alszik vagy kussban anyuka. Anyukának az lenne a dolga, hogyha nem bírja a gyerkőc, kimegy vele. Moziban, színházban meg vannak ügyelők, talán nekik kellene intézkedni, nem????
2012. dec. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
100%

A fiam négyéves, a lányom kéthetes. Egyiküket sem vinném a fenti helyekre, két okból:


1. Tekintettel vagyok a többi emberre.

2. Egy ilyen rendezvény többnyire szenvedés a kisgyerekeknek. Nem akarom kínozni őket.

2012. dec. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
65%

az a baj, h a gyerek otthon nem tanulja meg, h ki a főnök, mik a szabályok. csak hagyják nőni mint a dudva, aztán csodálkoznak, hogy a gyereknek fogalma nincs az alapvető viselkedési normákról.


engem anyukám 12 éves koromig nem vitt külföldre nyaralni. akkoriban kicsit zúgolódtam, mert egyeseket már pár évesen Tunéziába meg a tököm tudja hova hordtak. elmagyarázta, h úgysem emlékeznék belőle túl sokra, és csak lefárasztana az utazás. beláttam, h igaza van.


más helyeken is tudtam viselkedni. ha nem, akkor kész, hazamentünk. a következő alkalommal már jobban ment a dolog, mert ismertem a következményeket.


ha lesz gyerekem, akkor csak olyan helyre viszem, ahol nem zavarok vele másokat.

2012. dec. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, szerintem Neked teljesen igazad van, kér, hogy a beszélgetés elment a "suttyó gyerekek" pocskondiázásának az irányába. Itt nem az a megoldás, hogy elviszek egy 2 évest egy olyan több órás előadásra, ami még egyáltalán nem neki való, aztán közben jól megnevelem, hanem az, hogy nem viszem magammal. Nem a kisgyerek tehet arról, hogy nem köti le a diplomaosztó (amit valljunk be, gyakran még egy felnőttnek is kihívás nyugodtan végigülni), hanem a kedves anyuka, aki képtelen kihagyni ezt a családi alkalmat.

Ez nem annak a függvénye, hogy otthon rászólnak-e a gyerekre. Nem lenne szabad olyasmit ráerőltetni a kicsi gyerekekre, amihez ők még abszolút éretlenek. Tehát nem az a megoldás, hogy elviseljük a színházban rohangáló kisgyerekeket, hanem az, hogy nem visszük őket színházba. Ha nem lehet megoldani a felügyeletüket, én sem megyek. Kibírom.

2012. dec. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
82%
Én is vágnám pofán az összes ilyet... A gyereket is amelyik óbégat, meg azt is, aki elhozta....
2012. dec. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
71%

Ezt már leírtam más kérdéshez is, de én emlékszem, hogy mikor kicsi voltam, a nagypapám vigyázott rám sokszor, és ha mentünk valahova, és idióta voltam, és rám szólt egy idegen, akkor a nagypapám ENGEM szidott le, hogy milyen rendetlen vagyok, nem a másik felnőttet, hogy de paraszt.


Ez a baj. Ha objektíven nézed, általában kinek van igaza? Egy felnőttnek vagy egy gyereknek? A felnőttnek, hisz a gyerek még csak tanulja, hogyan kell viselkedni.


Ha egy gyerek szaladgál a boltban, és rászólok, hogy: lassabban, az nem az anyuka vagy a gyerek ellen van. Az anyuka és én régebb óta élünk ebben a társadalomban, ismerjük a szabályokat, a kicsinek meg kell tanítani.

2012. dec. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
82%
Egy csomó ostoba anyuka van a Földön,főleg az újgazdagok között.Anno ruhaboltban dolgoztam,ahova jöttek a kis gazdag,bőrkabátos anyukák próbálni a büdös kölykeikkel és persze széthajigáltak mindent.Nagy halmokban,kifordítva találtam meg egy vagon ruhát a próbafülke ajtaja előtt(!),mintha valami disznóólban lennénk.Buták ezek,mint a föld.
2012. dec. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
81%

Hm. Ismerős a szituáció. A múltkor bementem egy étterembe vacsorázni, de a végére majdnem szétdurrant az agyam. A mögöttem lévő asztalnál egy idióta gyerek ütött vágott mindent, az ostoba anyja meg rá sem szólt. Persze itt sem mert senki sem szólni, mert az tyúkanyó leharapta volna a fejét. Szánalmas. Az az igazság, szívesen rájuk borítottam volna az asztalt.


Volt egy másik eset, éppen ingerült voltam, és egy gyerek csorda rohangált körülöttem. Mintha ez lenne a normális viselkedés. Teljes erőmből, artikulálatlanul ráordítottam az egyik gyerekre. Onnantól csend lett :)

2012. dec. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
79%

Én egy táska boltban dolgoztam 5 évig. Hát ne tudjátok meg!

Egyszerűen letojták az Anyukák, hogy mit csinál a gyerekük. Mindent szétdobáltak, futkostak, rosszalkodtak, a táskákat húzták a földön. Az Anyjuk rá se bagózott. Tényleg csak akkor szóltunk ha már nagyon gáz volt, de nem egyszer sértődött Anyuka viharzott ki. A legkeményebb az volt amikor az üvegkirakatot ütötte a gyerek, kétszer szóltam, tovább ütötte mire az betört és repültek a szilánkok mindenfelé, még jó, hogy nem sérült meg a gyerek. Na ott azt hittem felmondok. Kolléganőm 50 éves de mondta, hogy az ő idejébe bizony nem ez volt... Én most vagyok terhes de biztos vagyok benne , hogy nálam ezt nem fogja csinálni a gyerekem!

2012. dec. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!