Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm terhes! Én még nem...

A barátnőm terhes! Én még nem szeretnék gyereket de ő igen. Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

4 napja közölte velem, hogy apa leszek. Megállt a szivem. Én még nagyon nem akarok gyereket. Olyan 5 év múlva beszélhettünk volna róla. Együtt élünk de még nem is állunk úgy anyagilag, mondjuk ahogy a szüleinket ismerem úgy nem lenne gond. De én akkor is félek tőle és nem szeretném. Tudom ketten kellettünk hozzá de még mindig nem értem hogy történhetett. A barátnőm sem tudja, de ő legalább örül neki mert csak miattam várt volna éveket. Lehetséges, hogy 9 hónap alatt megváltozik a véleményem? És ha nem? Segítsetek!

25/F


2012. dec. 30. 15:11
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
30%
Őszintén? Nagyon nagy kakiban vagy. Régebben én is azt válaszoltam volna hogy persze kérd meg hogy vetesse el. De ma már egy 6 hónapos babám van...
2012. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
86%

Ha véletlen esett teherbe és szereted akkor adj egy esélyt magatoknak, hogy megbarátkozzatok a helyzettel. Egy gyerekhez nemcsak egy nő, hanem férfi is kell... Ha nem működik a dolog utána is lehet szakítani.

Amennyiben a barátnőd átvágott és direkt esett teherbe, úgy már kicsit más tészta a dolog, mert ez elég aljas húzás a részéről, én nem tudnék egy ilyen hazugság után együttmaradni valakivel...

26/N

2012. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ülj le vele beszélni, és először is mondd meg neki, hogy te nem érzed magad érettnek egy gyerekhez és nem is szeretnél még gyereket.

Tisztázd vele, hogy lehet, hogy úgy alakul, hogy megpróbálod vele, de legyen felkészülve arra az eshetőségre is, hogy egyedül kell majd boldogulnia, és ennek tekintetében döntsön.

Gondolja végig, hogy anyagilag neki most belefér-e egy gyerek, és hogy képes lenne-e normálisan viselkedni veled szemben akkor is, ha számodra nehéz felnőni az apasághoz pl.

2012. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
88%
úgy imádom az ilyen ítélkezőket... honnan a fenéből veszitek, hogy hazudott a lány? azt se tudjátok, hogy tablettával védekeztek egyáltalán vagy máshogy... ha valaha is megkérdezi a párom, hogy miért csak óvszerrel vagyok hajlandó, majd megmutatok neki pár ilyen GYIK-es választ, ahol minden nő számító k*rva, akinél csődöt mondott a tabi...
2012. dec. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, nem valószínű, hogy megváltozna a véleményed, én is jártam hasonlóan anno, és negyed évszázad alatt sem változott a véleményem. Persze mi is próbálkoztunk még anno nehány évig a gyerek születése után, de a különbség kb annyi lett, hogy ha elfogadom azt a szélsőséges véleményt, hogy az abortusz tönkre teszi a nő életét (ami ellen persze millió példát látok, hogy nem így van, abortusz után fennmaradó boldog párkapcsolatok, anyámnak is volt anno vagy 4, sozt mégis 60(!) éve együtt vannak apámmal) szóval akkor is annyi volt a különbség, hogy az abortusz elmaradása meg mindannyiunk életét tette tönkre pár év alatt.
2012. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
18%

#24, már bocsi, de én nem azon nőket illetem a kicsillagozott minősítésedhez hasonló jelzőkkel, akiknél nem működik a fogamzásgátló, lévén annak is van hiba-ezreléke.

Hanem uram bocsá azokat, akik egy embriót fölébe helyeznek a párjuknak, párkapcsolatuknak...

2012. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
30%

Egy ősi női módszernek estél "áldozatul".


A lényeg, hogy mindig kimagyarázzák magukat,

és mindig a pasi szívja meg!


Most, te!

2012. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, egyébként hidd el, nem olyan reménytelen a helyzeted, mint amilyennek elsőre látszik. Volt itt egy hasonló, nagyon sok hozzászólást megért kérdés a minap:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

és a végén láthatod, hogy a nő elfogadta a férfinem a tiédhez hasonló álláspontját, és a terhesség megszakítása mellett döntöttek.

Tudod, néma gyereknek az anyja sem érti a szavát, nyilván nem alkalmazhatsz semmiféle erőszakot a pároddal szemben, de ahhoz minden jogod meg van akár jogilag, akár erkölcsileg, hogy megpróbáld meggyőzni a saját álláspontodról, ez ugyanis annak a két felnőtt embernek az ügye, akiknek az életét a terhesség kihordása és a gyerek döntő módon, hosszútávon befolyásolná.

2012. dec. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
60%
Ha jól veszem észre, eldöntetett tény, hogy marad a gyerek. Hidd el nekem, szeretni fogod! Egy kisbabát minden lelkileg legalább félig-meddig egészséges ember szeret!
2012. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
22%

#29 - na ya, aki meg mégsem, az meg így járt... vigasztalja az a tudat, hogy SZERINTED nem egészséges lelkileg...

Eldőlni meg akkor dől el egy ilyen kérdés, ha lejár az abortuszra rendelkezésre álló határidő, mindaddig minden joga megvan a kérdezőnek, hogy normális keretek között próbálja meggyőzni a párját a saját álláspontja helyességéről.

2012. dec. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!