Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt mindenkinek alkoholista...

Itt mindenkinek alkoholista az egyik szülője?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, hogy teljesen el vagyok képedve, hogy minden 2. kérdés, vagy válasz az, hogy alkesz az apám, az anyám. Nem hiszem el, hogy tényleg ennyi szülő alkoholista...
2012. dec. 31. 18:39
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
96%
Nekem szerencsére már nem. Apám volt az sokáig igaz nem volt gond belőle mert mindig józanabbul jött haza, csak a pénz ment el. 2005-ben jött el a változás ideje akkor döntötte el hogy változtatni fog mert ez így nem állapot anyagilag sem álltunk valami jól akkor meg ugye kapott új lehetőséget az élettől meg egy jó kis gyomorfekélyt. Amikor megműtötték utána munkába állt egy új helyen több pénzért, az alkoholt letette azóta egy kortyot sem ivott. Most már lassan 2 éve hagyta abba a dohányzást is. Anyám nem volt csak időnként de sosem volt részeg. Én is iszom alkalmanként de nagyon ritka amikor részeg vagyok, egyszerűen bírom az italt. 23/F
2012. dec. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
69%

az én szüleim pont nem, viszont a nagyszüleim azok, és én is


20f

2012. dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom mennyire hasznos valasz, de az en apam is az, sajnos.
2012. dec. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem, de akinek nincs semmi gondja a szüleivel, az nem ir ide, meg az sem, akinen NEM alkolista egyik szülöje sem.


Azt sokan elfelejtik, hogy a "normális" családokról nem kérdez senki, mert ott jóformán nincs probléma.


De ettöl függetlenül Magyaarországon az alkoholistákat nem igazán itélik el, más országokban nem ennyire elfogadott dolog. Ott aki alkoholista, azt kiközösitik, ezért a legtöbben inkább kezeltetik magukat.

2012. dec. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
83%
Nekem senkim sem alkesz!
2012. dec. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
92%
Magyarországon feltűnően sok az alkoholista. Sok tanulmány boncolgatja a témát.
2012. dec. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
84%

7.vagyok

Nem igazán értem, miért lettem leszavazva,a kérdésre válaszoltam, azért mert nincs alkoholista a családban???

2012. dec. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
70%
Hát, bocsi.. az én szüleim közül senki. Sőt, a családomban senki. A legközelebbi alkesz ismerősöm az osztálytársam apja. Kb 5 évente egyszer látom :D
2012. dec. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
96%

hálás vagyok a sorsnak, h nekem egyik családtagom sem piás.

sajnos ismerősi körben van olyan, akinek egyik vagy mindkét szülője alkesz, vagy épp csak az egyik, de a másik vagy nem él már, vagy csak lelépett.


szerencsére azért a közeli barátaim szülei nem isznak, vagy csak mértékkel. nálunk a szűk családban nem volt divat naponta emelgetni az üveget. papa néha egy fröccsöt megivott esténként vacsi után, de annyit egy felnőtt emberen nem is látszik.


soha, ismétlem soha nem láttam még édesanyámat részegen. még szülinapon, szilveszterkor sem.


nagyon sajnálom azokat, akiknek ilyen akaratgyenge, felelőtlen szülei vannak, h nem gondolnak a gyerekeikre amikor a pohár után nyúlnak. és még finoman fogalmaztam.

2012. dec. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
88%
Nekem apam az volt. Es abba is halt bele. Ja meg a batyam is az.
2012. dec. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!