Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itt mindenkinek alkoholista...

Itt mindenkinek alkoholista az egyik szülője?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, hogy teljesen el vagyok képedve, hogy minden 2. kérdés, vagy válasz az, hogy alkesz az apám, az anyám. Nem hiszem el, hogy tényleg ennyi szülő alkoholista...
2012. dec. 31. 18:39
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Az én apám is az. Diplomás, elvileg értelmes ember, de az ital miatt teljesen lecsúszott. Ha az anyukám nem lenne egy áldott jó ember, már rég az utcán lenne. Most elvileg tiszta, de nagyon kemény dolgokon ment át a család miatta. :(

Én éppen ezért nem iszom, szerencsére a férjem sem. Az Ő szülei szintén több diplomás értelmiségiek, akik az alkoholizmusukkal tönkre tették a gyerekkorát, így velük teljesen megszakította a kapcsolatot.

Összegezve a gyermekeink 4 nagyszülője közül 3 alkoholista. :(

2012. dec. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Faterom az,jelen.
2012. dec. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Apám is anyám is alkesz volt.

De párom szülei nem azok, pl és rengeteg emberé nem.

2012. dec. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
66%

A statisztika szerint,

ma Magyarországon, az egyetemisták piáznak a legtöbbet!


A jövő szülői!!

2013. jan. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
NEkem szerencsére egyik sem alkoholista.
2013. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
78%

Apám is alkoholista volt, anyám pánikbeteg lett miatta. (ma is az)

Elváltak a szüleim, rengeteg mindenen mentünk keresztül. A vicc az egészben, hogy apám annyira egy érdektelen lúzer (bocsánat) volt, hogy abszolút nem érdekelte, hogy mi van, vagy mi lesz a családjával. Nagyon haragszok rá még ma is, őt meg fikarcnyit sem érdekli, mi van a családjával.


Sajnos egyre több ilyen szülő van. Az ember azt hinné, hogy ritka, de sajnos nagyon is gyakori.

2013. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Apám alkoholista volt a legrosszabb fajtából,egy agresszív kötekedő állat volt. 8éve meg is halt rákban e miatt + rásegített a napi kb 3doboz cigi. Nagyapám is ivott,bár ő nem ilyen szinten. Sőt apám mindkét öccse is.


Anyám nem ivott soha csak idegroncs lett apám miatt,de neki az egyik öccse alkesz.

2013. jan. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
100%

Apám és a bátyám is alkoholisták voltak-már nem élnek. Ezenkívül 2 nagybátyám,az egyik nagyapám szintén-ők is meghaltak már.

Rengeteg az alkoholista az országban,és az a szörnyű, hogy a családjuk életére is rányomja a bélyegét.Nekem is nagyon rossz gyerek- és kamaszkorom volt emiatt.De ahogy hallottam, léteznek már csoportok alkoholisták hozzátartozói számára is.A függők rehabilitációja sajnos még mindig gyerekcipőben jár. Nem tudom, mi lehetne a jó megoldás.Az államnak ugyanis rengeteg bevétele van az alkoholból, a gyógyításba értelemszerűen nem fektetnek ennyit.

2013. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

37-es vagyok.

Nekem pld ha apám részeg volt a légybe a falon is belekötött. Sokszor késsel fenyegetőzött,amit a cipőjébe dugott. Rendszeresen összehugyozta magát. Kicsinálta a családot idegileg,sokszor éjjel mentünk nagyimért(gyerekek) mert csak ő tudta valamennyire lecsillapítani. Anyámmal verekedtek(ő neki ment nem hagyta magát ütni).

Nagyon fiatalon előjöttek már nála az alkohol miatt a betegségek,és 52évesen meghalt gége,nyelv rákban,de beteg volt a tüdeje,a mája és a hasnyálmirigye meg még ki tudja mije!:(

A két testvére is a pia miatt halt meg,az egyiket részegen leütötték a másik részegen elesett a jégen és belsővérzése lett.

2013. jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Nem, nekem egyik sem az szerencsére. Bár ha azt nézzük, apám minden nap iszik, de csak egy pohár bort, szóval sosem részeg.
2013. jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!