Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm (19) terhes lett,...

A barátnőm (19) terhes lett, nekem (16) pedig fogalmam sincs mihez kezdjek? Megakarja tartani

Figyelt kérdés

Újév előtt beszökött egy kis baleset, és a teszt pozitiv lett... Nemtudom mihez kezdjek, teljesen kiborultam. Próbáltam vele beszélni, de Ő megakarja tartani... Még mindketten sulizunk, hogy tarthatnánk el? Mit csináljak?

A szülei is a megtartás mellett voksoltak, az én szüleim szinte megakarnak ölni.

Öngyilkosságon is elgondolkodtam már......


2013. jan. 7. 20:09
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
79%
de akkor miért akarják megtartani?ha nincs pénzük,mert manapság egy pénzesebb családnak sem egyszerű gyereket nevelni,a ti esetekben az anyát is még a szülők nevelik
2013. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
77%

Ja, mert neked aztán nem mindegy, hogy másnak van-e gyereke, ugye? Csak mert neked nem jön össze, ne mást okolj.


Én sem értek egyet az ilyen terhességekkel, amik nyilvánvaló miért jönnek létre, de ez még a meddők problémáját nem oldja meg.

2013. jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
60%
Mert pénzre számítanak. A gyerek után jár a gyerektartás, amit majd most a szülők pénzéhez fognak igazítani.
2013. jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
70%

Ja meg jön mellé a GYES.


Na add össze mennyi plusz pénz ez havonta.


Baromi gyakori, hogy valaki azért szül, hogy több támogatást kapjon az államtól.

Ruhákat úgyis kap mástól a gyerek, kiságy, babakocsi meg ezek szintén lesznek valahonnan, anyatejen elvan 6 hónapig, utána meg oly mindegy hogy egy éhes szájjal több, vagy kevesebb.


Mire pedig ténylegesen sokba kerülni az ovi meg a suli, addigra a csaj lelép a gyerekkel.

2013. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell mindenben a hátsó szándékot keresni. Ha én terhes lennék (bár sose állnék össze egy 16 éves "kisgyerekkel") biztos megtartanám dolgozik az anyai ösztön. Unokatesómék fia két éves most jött a kistestvér és amikor ott vagyunk vagy ők nálunk annyira látszik szüleimen hogy szeretnének unokázni de egyébként nem is titkolják. Bár szegényeknek még sokat kell rá várniuk. Lehet a barátnődék is ilyen családcentrikusak...bár kitudja. Mindenesetre hülyeségnek tartom hogy a gyerektartás meg a plusz pénz miatt tartanák meg a kicsit. Egy gyerek sokkal többe kerül
2013. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
21%

Épp most ecseteltem miért nem kerül többe.

Mindenki ezekkel a költségekkel jön, csak tudnám mirefel. Nálunk is van kisgyerek, de semmi extra kiadást, ami olyan húde nagy valami lenne nem észlelek.


A gyerek alapból hátrányos helyzetből indul, mert az apja gyerek. Gyakorlatilag csonka család.

Na most az én apám ezért szíjat hasított volna a hátamból :)

Aki gyerekcentrikus, az nem csinál szándékosan hátrányos helyzetűt a saját unokájából, mert tudja,hogy mit jelent családban nevelkedni.

2013. jan. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell elmennie dolgozni és nem is kell mindent megadnia a gyereknek.

Tudjátok, nem hinném, hogy ő a felelős. 16 éves, egy gyerek. Ráadásul védekezett és nem akarja a gyereket.

Nem is tudom jogilag felelősségre vonható-e ilyen ügyben, mert még nincs 18 éves. Hogy vállalhatna apaságot?


Akkor nevelje és finanszírozza az, aki vállalta.

2013. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
16%
Itt a példa hogy miért ne kezdj idióta taknyossal. Fel sem fogja hogy mi történik vele, felelőtlen, életképtelen szarcsimbók!
2013. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
36%
Tolem 3 gyereket is csinalhat neki, nem ot okolom, mert nekem nem jon ossze. Nekem az emberi butasag es felelotlenseg faj es ezzel akartam erzekeltetni, hogy mekkora hibaba esett. Es koszi, hogy ilyen jo bunko stilusban irtad le ezt. biztos nemtudod milyen sokadjara elvetelni.
2013. jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
74%

Hát, már nem azért, de mit vártok tőle? Hogy örömkönnyeket hullajtson? Teljesen a korának megfelelően viselkedik.

Aki nem így tesz, az a 19 éves lány.

2013. jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!