Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekkori álom vagy biztos...

Gyermekkori álom vagy biztos családi háttér? Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom Magyarországon szeretnék élni,persze ez álomszinten maradt egészen mostanáig amikor lehetőségünk lenne átköltözni.

Itt ahol élek van házunk,férjemnek munkája(nem bejelentett,kevés pénz de az is valami)csak a ház tart itt és a család,gyűlölöm az országot, a nyelvet nem igazán beszélem.

Döntenünk kellene 2éven belül hogy megyünk vagy maradunk,mindkettő mellet szól valami de nagyon nehéz,induljunk neki a bizonytalannak,de legalább ott élnénk ahol van remény hogy a gyerekemnek jobb lesz vagy maradjunk itt ahol utálok élni.


2013. jan. 10. 11:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Igen van házunk és ez elég visszahúzó erő,ha nem lenne már holnap csomagolnék.Anyukámék,főleg édesanyám támogatja az ötletet,ő kihagyta Kanadát ennyi idősen és azóta is bánja.Szerinte a gyerekre kell gondolnunk,itt jövő nincs a helyzet romlani fog az előjelzések szerint,az Eu is egyre távolabbnak látszik,kalitkába leszünk zárva.Ha nem jönne össze a dolog ide bármikor visszajöhetnénk és ott folytatnánk ahol abbahagytuk,csak azért egy gyereket nem rángathatok ide oda ezért kell jól átgondolnunk a dolgot.Határ mellé szeretnénk költözni mert most is ott lakunk csak a másik oldalon(látom a zöld határt olyan közel van).
2013. jan. 10. 12:01
 12/24 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáljátok meg, hátha bejön. Ha nincs lakáshitel, azért ki lehet jönni magyar fizetésből is. Igaz, a helyzet egyre rosszabb, de talán még mindig nem annyira, mint nálatok. Szegedben gondolkodtok?
2013. jan. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Igen,Szeged ,bár őszintén szólva nem nagyon ismerem a helyet.Ide a szüleim bármikor átugorhatnának,nem nagy távolság.Vagy valami kisebb település ahonnan tömegközlekedéssel be lehet jutni Szegedre,mert ha hihetek az állásajánlatoknak(internet) ott lenne munka.
2013. jan. 10. 12:12
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem látok okot arra, miért ne jöhetnétek. A gyereket szerintem ne féltsd, lehet hogy most húzódozik, de mire kettőt pislogtok, már meg is szokta az új helyet :)


A házat viszont ne adjátok el, ha van rá módotok, akkor adjátok ki albérletbe, főleg ha hitel van rajta. Így bármikor visszamehettek, ha mégsem jönne be az élet :)

2013. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A házon nincs hitel,eladni nem akarjuk,mégis egy biztos pont.Ha a szülők kihalnak öröklök még egyet igy talán majd a lányomnak egyszer nem lesznek lakásgondjai.Érzelmi oldalról nem akarom nézni a helyzetet mert hatalmas veszteség lenne de valamit valamiért.
2013. jan. 10. 12:23
 16/24 anonim ***** válasza:

Ha van rá módod és el tudnál járni állásinterjúkra, pályázz meg még otthonról állásokat.

A gyermeked mennyi idős? Óvodás vagy iskolás korú már?

2013. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
3éves.Iskolakezdésre mennénk át addig nem,azért irtam hogy 2évünk van eldönteni mit akarunk.
2013. jan. 10. 12:54
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha van eszetek, nyugatra mentek és nem ide. Akinek van valami nyelvtudása, minimális kezdőtőkéje egy némi kalandvágya, az húz elfelé innen. Ne akarjatok szerintem ide jönni... 2 év alatt bármelyik európai nyelvet nromálisan, középszinte meg lehet tanulni aktív időráfordítással, ha az a gond.
2013. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szintén azt javasolnám, hogy ne ide gyertek. Nincs pénz ma az országban, és csak romlik. Őszintén, tényleg, válasszatok másik országot.


Nem tudom van-e magyar állampolgárságotok. Ha nincs de jogostul lennél rá mondjuk szüleid miatt, mindenképp kérd ki! Utána már EU polgár vagy és miattad megkérheti a házastárs és gyerek is. Irány vele nyugat vagy méginkább, észak!

2013. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó két véleményt is de csak Magyarország jöhet szóba.

Utolsónak irom kiegészitésképp hogy a házastárs nem kapja meg automatikusan az államporgárságot.Neki külön kell kérvényeznie és bizonyitani a magyar felmenőket,nálunk ebből a szempontból egyikünkkel sincs gond,az én családom generációk óta magyar a férjem is tudja igazolni hogy van magyar felmenője.

2013. jan. 10. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!