Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem bunkóság,...

Szerintetek nem bunkóság, amit anyám csinál?

Figyelt kérdés

Mindig szólok előre, hogy mikor jön át a barátom. És - mint nemrég rájöttem - ő ilyenkor eldugja a drága szalámikat a hűtő legalsó, leghátsó részébe, és rápakolja az ott tárolt zöldségeket.

Aztán amikor elmegy, másnap kiveszi...


Oké, hogy drága az a sonka, de miért kell sajnálnia tőle?? Meg ajánlgatja neki, hogy egyél abból a párizsiból, az nagyon finom, de drágább szalámikat sose ajánlja. Már amit nem dug el...


Mit tegyek? Beszéljek vele erről?.. Nem tudom, miért csinálja, hiszen ha én a páromnál vagyok, akkor ő még direkt miattam vásárol olyan ételeket is, amiket ő nem is szeret.


2013. jan. 13. 13:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 A kérdező kommentje:
Nem kapok amúgy zsebpénzt... De ez csak mellékes.
2013. jan. 13. 14:27
 32/70 A kérdező kommentje:
Ráadásul a tisztítószerek és társait is sokkal olcsóbban veszi apa.. Havi 4000 ft volt decemberben...
2013. jan. 13. 14:29
 33/70 anonim ***** válasza:
66%

Hát ha valakinek van pénze szalámira, sonkára és párizsira egyszerre, akkor nem hiszem, hogy pénzügyi gondjai lennének...


Nálam anyum a másik véglet. Mindent rá akar tukmálni mindenkire, ha áthívok valakit, akkor azt mindenképpen meg akarja tömni.


Apum nem szereti annyira a vendégeket, de azért ő sem akarja, hogy az ő házában bárki az éhhalál közelébe kerüljön, szerintem az egy férfinak igazi szégyen lenne, ha nem tudna vendégeket fogadni, mert nincs étel.


Ezért nem értem anyádat, mert a klasszikus, jó háziasszony egyik fontos feladata, hogy ellásson mindenkit, aki csak útjába kerül :D Ha régen sovány volt egy család, akkor mindenki az anyát szidta, mert ez annak a jele lehetett, hogy nem tudott tápláló, finom ételeket főzni...


Szóval igen, tényleg nagy bunkóság anyádtól ez az egész.

2013. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
78%

Hajaj, egyes hozzászólók itt rendkívül ostobák.

Kérdező: kérdezd meg anyudtól, hogy ha ilyen jól megéltek, miért csinálja ezt.

2013. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
88%

Ha apud normális akkor beszélj vele, ő hátha tud hatni anyukádra. Nekem ez a hozzáállás fura tőle.

Végülis a barátodról van szó, akinél te ugyanúgy napokat töltesz el.

2013. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
26%
te csak 1 hisztis kislány vagy..
2013. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező.:)

Nyugodj meg! Azok akik azt írják, hogy: nem kellene ott ennie, nem kellene ott lennie, miért nem főzöl neki, vásárolj Te be..

Ezek mind olyanok akiknek életükben nem volt barátnőjük.:) Simán féltékenyek ezért írják ezt, és most ott sír a szájuk a gép előtt..:)

Én 17 éves vagyok, és ha átmegyek haveromékhoz ADNAK enni.. És nem azért, mert otthon nem kapok..

Direkt adnak a szülei inni, enni, kekszet,chipset, vagy amit kérünk.. És nem az van hogy most drága a csirkemell, ezért csak rizst kapsz.:"D

És én a HAVERJA vagyok, nem pedig a barátnőmről van szó..

Ha a haverom van itt, őt is mindíg megkínája anyum, ha éppen pudingot készít akkor is ad neki.. És nem azt nézi hogy: jajj akkor kevesebb jut nekünk..

Ha éppen arról lenne szó, akkor nálunk is ebédelhetne, és fordítva is igaz.. Most komolyan.. Mit számít az a pár ezer forint??

Ha én ott vagyok, akkor én is kapok. Ha ő van itt akkor ő is kap..

És milyen nagy bunkóság lenne ha én ott ennék, mikor meg idejön még meg sem lenne kínálva?? És nekünk összesen nincs 300 ezer forintunk..

Igen, elég nagy bunkóság amit anyád csinál..

Szerintem mond el neki hogy az olyan minha neked nem adna enni..

Ha neked ad a barátod, akkor neked is illene.. És igen, kotord szépen elő a drágábbik sonkát, a drágábbik chipset stb..

2013. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
88%
Hogy itt mennyi irigy ember van... Most komolyan, ti 16 évesen magatoknak vettetek kaját. Ha igen, akkor közlöm, hogy nem ez a normális életvitel.
2013. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
57%

Én sem vettem magamnak 16 évesen kaját, de nem is aludhatott nálam a barátom, ahogy én sem nála.

Ettől függetlenül, ha a Te szüleid megengedik, hogy ott legyen, akkor ez azzal jár, hogy vendégül is kell látni.

2013. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
90%

Egy-két ember elég vállalhatatlan stílusban ír, nem tudom mi lehet az oka. Esetleg féltékenyek, mert nekik nincs, vagy alapból ilyen rosszindulatúak. Mi sem állunk jól, sőt nagyon nem állunk jól, de amíg valaki normálisan áll hozzá valamihez, és nem kérkedik azzal amijük van, addig nálam valahogy nem csapja ki a biztosítékot.


Szerintem teljesen normális, hogy ha valakinek barátja/barátnője van, és egymásnál alszanak, akkor esznek is. Hülyén nézne ki, ha mindig vinne magával kaját a másik fél. Bárhova megyek vendégségbe, ott mindig megkínálnak, és ez így van fordítva is. A másik... ha jól értem a sonkát csak a kérdező eszi, a családban más nem. Ez meg olyan, hogy kapok anyámtól egy tábla csokit, de nem adhatok belőle a barátomnak, csakis én ehetem meg? Nemár...

Valaki írta, hogy az anyjának vannak kiadásai. Akkor azt vegyük már figyelembe, hogy amíg a lány nincs otthon, mert ő van a pasijánál, addig neki nem kell etetnie a lányát. Aki ugyanúgy drága kaját enne otthon. Így kiegyenlítődik és szerintem nincs többletköltség a lány családjánál. Szóval igen, szerintem is furcsán kezeli anyud a helyzetet.


Az már másabb, ami nálunk volt. Nálunk az egész család nem eszik nagy mennyiségeket. Nem állunk jól anyagilag, de nem ez az oka, egyszerűen nem is kívánnánk sokat. A volt barátom meg rettentő sokat evett, és amikor átjött hozzánk volt, hogy kompletten bevágta amit anyám főzött aznapra.

2013. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!