Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem bunkóság,...

Szerintetek nem bunkóság, amit anyám csinál?

Figyelt kérdés

Mindig szólok előre, hogy mikor jön át a barátom. És - mint nemrég rájöttem - ő ilyenkor eldugja a drága szalámikat a hűtő legalsó, leghátsó részébe, és rápakolja az ott tárolt zöldségeket.

Aztán amikor elmegy, másnap kiveszi...


Oké, hogy drága az a sonka, de miért kell sajnálnia tőle?? Meg ajánlgatja neki, hogy egyél abból a párizsiból, az nagyon finom, de drágább szalámikat sose ajánlja. Már amit nem dug el...


Mit tegyek? Beszéljek vele erről?.. Nem tudom, miért csinálja, hiszen ha én a páromnál vagyok, akkor ő még direkt miattam vásárol olyan ételeket is, amiket ő nem is szeret.


2013. jan. 13. 13:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
22%

Gondolom, nem egyszer egy hónapban megy fel a gyerek. Állandó kiadás.


A fiú szüleiről nem tudni semmit, még nem válaszolt a kérdező, hogy hány éves a barátja és kivel él. Vagy hogy mennyit keres.

2013. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
80%

nagy állandó kiadás +3 szelet sonka....

amúgy lehet nem mindig eszik amikor felmegy, van, hogy az én barátom is feljön, de itt nem eszünk. vagy kaját rendelünk...

2013. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
82%

Leírta a kérdező, hogy a fiú mindent megvesz neki kaját, amit megóhajt, s fizeti a belépőjét stb...holott azok szegényebbek.

Nem elég ez? Tök mindegy hány éves a fiú, itt a lényeg azon van, hogy valaki a saját sz*rát is megenné 2 Ft-ért, más meg az utolsóját is odaadja a szeretteinek.

2013. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
34%

Épp ezt mondom, hogy NEM +3 szelet sonka, HANEM állandó kiadás.


Ha többször felmegy egy héten, akkor X+1 emberre kell bevásárolni.


Teljesen irreleváns itt, hogy a te pasid mikor eszik és mikor nem.

2013. jan. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
13%
Hanyadik oldalon írja, hogy szegényebb a fiú?
2013. jan. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
44%

Kedves 56-os:


"De ha én megyek hozzá, ő tényleg vesz csirkemellet nekem, pedig ő utálja. Meg drága szalámit. Neki nincs olyan sok pénz, de akkor is megveszi nekem a jobb minőségűt, pedig tényleg nem várom el,"

2013. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
24%

Köszönöm, hogy bemásoltad.


Azt írja, "neki". Soha sem többes számban referál rá, amiből nekem az jön le, hogy egyedül él.

Ha a fiúnak saját keresete van, azt arra osztja be, amire akarja, csak önmagáért felelős. Viszont itt az anya osztja be a pénzt egy családra, és igazságtalan vagy nem, ő dönti el, hogy mi van.

2013. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
59%

ma 16:42


Gondolom a kérdező szégyelli magát, hogy ő nem tudja a barátját viszontkínálni. A kérdező szerint ők jól élnek, s az anyja mégis a párizsit próbálja a vendégre ráerőltetni.

2013. jan. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem bunkóság. Mi is hárman élünk kb. 300.000.- Ft-ból a két fiammal, ami éppen elég egy hónapra, tekintve, hogy egy lakótelepi lakás rezsije (nem egyedi fűtés) télen 100.000.- Ft fölött van. A nagyobbik fiam 19 éves, gimis, de ha itt a barátnője, sosem dugdosom a kaját, pedig úgy jár ide a kislány, mint haza. Ha akarnak, főzőcskézhetnek is az itthon talált alapanyagokból, de kaját is találnak. Szóval semmivel sem állok jobban mint a kérdező szülei, sőt, mivel a rezsi nagyobb, még kevesebb marad, de nagyon szégyellném magam,ha eldugdosnám a kaját a barátnője elől. Hozzáteszem, amikor én jártam még tinikromban az exférjemékhez, az ő anyja sem dugdosta el a kaját, és mi sem az ő fia elől. Ez szerintem nem spórolás, nem annak a jele, hogy aggódik a pénz miatt, hanem egyszerű szarrágás.
2013. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
12%

"Szerinted mi lenne a helyes megoldás?"


1. Azért, mert valaki gazdag, nem kötelező, hogy szórja a pénzt. (Különben nem lesz sokáig gazdag.)


2. A fiú maga dönt arról, mennyi pénzt szán a barátnőjére.


3. A megoldás? Először is, amit itt sokan sokszor felhoznak - meg kell hallgatni a másik felet is. Biztos annyit keres az apa? Az a 40,000 Ft a számlákra elég viccesen hangzik. Biztos, hogy nem nagyétkű a fiatalember? Lehet, hogy volt már rá példa, hogy annyit evett, mint egy bélférges.

Ha Te RENDSZERESEN feljárnál a 16 éves "párodhoz", és ott töltenéd a napot, fogyasztanál, nem éreznéd úgy, hogy tartozol valamivel? És NEM SZÁMÍT, hogy elviszi korcsolyázni, mert ezt a lánynak "fizeti vissza", nem a családnak, aki "költött rá".

2013. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!