Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a bunkó,...

Tényleg én vagyok a bunkó, amiért az ilyen családokat nem tudom sajnálni?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy műsorban, hogy adományokat adtak egy családnak, mert 2 és fél éve képtelenek visszafizetni azt a rengeteg hitelt és kölcsönt amit felvettek, és kéregettek az ismerősi körből.

Egészen addig sajnáltam őket, amíg meg nem említették, hogy 4 gyerekük van, a legkisebb 1 éves, és most jön az ötödik baba.


Miért én voltam a bunkó apám szemében, amikor kijelentettem, hogy én az ilyeneket nem tudom sajnálni, mert NAGYON JÓL tudták, hogy nem tudják a hiteleket fizetni, erre még csináltak 2 gyereket? (mert a legkisebb 1 éves, és 2 és fél éve nem fizetnek vissza semmit)



Egyes szülők hogyan tudnak ilyen felelőtlenek lenni?

(nem voltak romák)


És nem csak 1 ilyen családot láttam.


Rokonomék dettó ugyan ilyenek. 3 gyerekük van, most jön a 4., de mennek a mamájukhoz lakni, mert 2-3 hónapon belül viszik a házat.



Csak én nem értem ezeket?


Tényleg én voltam a bunkó?



20/L


2013. jan. 13. 16:30
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
62%
A gyerekeket kell segíteni. Ok ugyanis nem tehetnek semmiről max rossz helyre születtek. Igaz ez még mindig jobb mint afrika.
2013. jan. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
58%

26-nak

Hihetetlenül jól írtad le, amit gondolok. Még én is a pöttyös könyveken cseperedtem. Bármennyire is felvettem a mai korra jellemző farkastörvényeknek megfelelő alapállást a szolidaritást és együttérzést belénk olyan mélységesen belénktáplálták, hogy nem tudok a kérdezővel egyetérteni, hiába értem pontosan, hogy miért így gondolkodik.


11-es is valójában ezt írta...

2013. jan. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 sysyqueen ***** válasza:
55%
kedves kérdező tudod, én egyke vagyok a szüleim nyakig és még annál is feljebb el vannak adósodva amit ugye nem értek mert elég szép nagy összegű a havi fizetésük... igen igazad van abban hogy gondolkodni is kellene nem csak toszni (bocsánat) a világra... ráadásul szó szerint... gondolkodni kell hogy basszus elbírok én egyáltalán annyi gyerekkel és vajon lesz pénzem felnevelni őket? de nem csak ilyenek vannak... és én sem azokat a gyerekgyártó marhákat sajnálnám... hanem azokat a csöppségeket akik rossz helyre születtek... és sajnos még rosszabb helyre kerülnek majd ha minden szál szakad... És azt is vegyük figyelembe hogy az állam támogatja a nagycsaládosokat... így sokan esnek abba a hibába hogy most minél több a gyermekem annál több pénzt zsebelek be az államtól... pedig a határ a három gyerek... három gyereknél már van emelt családi, amíg kicsik a gyes szinte duplán jár. akkor ott van ha letelik a gyes a főállású anyasági... az is sok évig egy bizonyos bevétel és ráadásul mellette 6 órában dolgozhatsz is. de háromnál több gyermeknél már nem jár több segítség mint három gyerekkel... szóval... ez van... a szülőket illetően nem voltál bunkó. a gyerkőcöket illetően viszont igen...
2013. jan. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
66%

én azt figyeltem meg a hitelesek között( tisztelet a kivételnek) főleg akik 5-6-ot is felvesznek hogy csak akkor sírnak mikor nem tudják fizetni. És nem tudom mit gondolnak mikor a nettó bevételük pl 100 ezer és erre bevállalnak 120 ezer forint hitelt. Ilyenkor mindig azt kérdezem hogy nem jut eszükbe hogy enni is kellene stb.Miért gondolják hogy tudják fizetni?

És mindig csak akkor sírnak mikor elfogy a lé, de mikor felveszik egyik sem mondja hű de jó nekem van 500 ezer nálam, most minden ok. Hanem elszórják, nagy lábon élnek utána meg jönnek sírni.

Szerencsére nem kellett felvennem hitelt, van házam autóm stb.. De én csak és kizárólag házat vennék hitelre, de nem 15 milliókért, amit egész életemben fizethetek. Sokan kocsira is vesznek fel. Ha nem telik új kocsira akkor járok busszal vagy gyalog vagy jó egy régi trabant.

2013. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 sysyqueen ***** válasza:
8%
utolsó hozzászólónak igen valami ilyesmit akartam kihozni a nagy zagyvaságból amit előtted írtam.... ha valaki ügyesen bánik akár azzal a kevéssel amit kap akkor tud egyről a kettőre lépni... én speciel a házra vettem fel fél milliót... a többit össze kuporgattam évek során a férjemmel kézen fogva. és 5 év alatt letelik a személyi kölcsön havi 17 ezrével szinte meg sem érezzük hogy azt törlesztjük... :D mellesleg a ház a megvételkor már a mienk ... nem a banké...
2013. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
63%

"Ha nem telik új kocsira akkor járok busszal vagy gyalog vagy jó egy régi trabant."


Nem mindenhonnan lehet busszal járni, és az olcsó régi kocsiba többszörösét tankolod, meg többszörösét költöd javításra, szívsz, hogy nem bírod át se rugdosni műszakin, zöld kártya úristen, mint adott esetben havi 25-30 ezret törleszteni egy olyanért, amivel nincs ennyi baj, meg nem eszik csak 5-6 litert.

2013. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 sysyqueen ***** válasza:
53%
a régo kocsikon nem vitatkozom... suzuki maruttim volt százon 3-4 litert evett és nem kellett vele szervizbe járkálni... pedig 20 éves kis jószág csak annyi a baj hogy kicsi négy személyes és az én 6 személyes családomnak már nem elég
2013. jan. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
10%

^^ meg annyi, hogy ha azzal karambolozol, akkor abból élve nem szállsz ki. Lehet hogy te vigyázol és nem is is, de a karambolban ketten vesznek részt, magad oda kevés vagy.

Én legalábbis biztos nem hagynám a másik felemnek, hogy olyan kocsiba üljön, amiből biztos nem mászik ki élve, ha csattan. Akkor inkább a törlesztő.

2013. jan. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 sysyqueen ***** válasza:
33%
mondjuk igazad van ennyi hülyével az utakon nem egyszerű. úgy tesznek sokan mintha ők lennének az utak királyai és rájuk nem vonatkoznának a szabályok... ahol a 30 tábla kintvan csakazértus végig megy 100al gázzal mert ő megteheti... az indexet sokaknak nem kötelező használni és rengetegnek a piros az indulást jelképezi... igen veszélyesek az utak és ha gy kell hogy ott vessz tökmindegy hogy milyen autóban veszel oda... így is összevérezed a kárpitot és úgy is... ennyi.
2013. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!