Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a bunkó,...

Tényleg én vagyok a bunkó, amiért az ilyen családokat nem tudom sajnálni?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy műsorban, hogy adományokat adtak egy családnak, mert 2 és fél éve képtelenek visszafizetni azt a rengeteg hitelt és kölcsönt amit felvettek, és kéregettek az ismerősi körből.

Egészen addig sajnáltam őket, amíg meg nem említették, hogy 4 gyerekük van, a legkisebb 1 éves, és most jön az ötödik baba.


Miért én voltam a bunkó apám szemében, amikor kijelentettem, hogy én az ilyeneket nem tudom sajnálni, mert NAGYON JÓL tudták, hogy nem tudják a hiteleket fizetni, erre még csináltak 2 gyereket? (mert a legkisebb 1 éves, és 2 és fél éve nem fizetnek vissza semmit)



Egyes szülők hogyan tudnak ilyen felelőtlenek lenni?

(nem voltak romák)


És nem csak 1 ilyen családot láttam.


Rokonomék dettó ugyan ilyenek. 3 gyerekük van, most jön a 4., de mennek a mamájukhoz lakni, mert 2-3 hónapon belül viszik a házat.



Csak én nem értem ezeket?


Tényleg én voltam a bunkó?



20/L


2013. jan. 13. 16:30
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
87%

Én egyetértek veled, kedves kérdező. De ez köszönhető annak is, hogy szintén a 20-as éveim elejét taposom, már teljesen más világba születtünk, racionálisabban látjuk a dolgokat. (Ami együtt jár azzal is, hogy néha érzéketlenek vagyunk.) Nagyszüleim idején volt "divat" a sok gyerek, akkor mindig azt mondogatták, hogy majd a "Jó Isten megsegít", mellette persze a gyerekek is kisegítették a szülőket. Azt vallották, hogy a gyereket ne a szegénység sújtsa, hanem az abból való kitörés motiválja. Ebből a szempontból megértem őket is, hiszen nincs annál csodálatosabb dolog, mint egy új élet születése.

Ennek ellenére én biztos, hogy nem vállalnék így gyereket (talán önző vagyok), de annak nagyon örülök, hogy a nagyszüleim még nem ilyen szellemben döntöttek. :)

2013. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
96%

Én se tudom megérteni ezeket az embereket, mert én akármennyire szerettem volna gyereket, sose mertem vállalni, mert nincsenek szüleim, se rokonaim és albérletben tengődök, egy szánalmas fizetésért dolgozok. Sose voltak anyagiakban dúskáló partnereim, akik eltartottak volna akár 2-3 évig is.

A bizonytalanságra nem lehet gyereket vállalni, hogy majd csak lesz valahogy. Lehet már kifutottam az időből, de ez se megoldás, hogy kuncsorogjak másoktól. Főleg, hogy itt nem is egy gyerekről van szó,hanem ötről!

35/L

2013. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
85%

Én arra is kíváncsi lennék, hogy az ilyen helyzetben lévők mire vették fel azt a rengeteg hitelt. Tényleg fontos dologra/dolgokra vagy csak azért, hogy eltapsolják baromságokra?

Egyik rokonomék elég szegények és a nő felvett hiteleket. Aztán felvette a fogyatékos testvére biztosítását, ami 500000 Ft volt és ahelyett, hogy törlesztett volna, vett magának és a fickójának egy jókora lcd tv-t (a kisebb nem lett volna elég) és megcsináltatta a fogsorát. Emellett cigizett is (onnantól, hogy a pénzt megkapta)

A tesójának és a lányának nem vett semmi különöset, nekik örülniük kellett, hogy kaja van az asztalon.

Ők sem romák.

2013. jan. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
90%
Én azt nem értem, a híradó kitől kapja a fülest, hogy ott nélkülöznek. Vagy a szülők hívják a tévét, hogy "20 gyerekünk van és nincs mit enni, csináljanak rólunk riportot"?
2013. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
90%

tuti kapnak a tv-től is pénzt, hiszen ez egy nagyon jól eladható sztori, lesz nézettsége, tehát visszahozza az árát, ha kimennek oda forgatni. a családnak is buli, mert erre ugranak különböző cégek, támogatják őket, ami meg ugye jót tesz a CSR-nek.

mindenki kapott egy kis szeletet a tortából, bár a család jár a legkevésbé jól, igaz egy kis alamizsna azért nekik is csurrant-cseppent.

2013. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek veled, kérdező.

De igazából nálam ez már ott kibontakozik, amikor hitelt hitelre halmoznak! Ha most nincs pl. 100 ezrük, akkor honnan lesz később 150 ezer visszafizetni? Miért veszik fel a sok hitelt? Miért kell mindent hitelre venni? Utána meg sírnak a tv-ben, hogy négy kisgyerekük van, és nincs hova menniük, kilakoltatják őket. Ha össze tudják rá spórolni a pénzt, akkor spórolják össze és vegyék meg, ha pedig nem, akkor a hitelt sem lesz miből törleszteni!

Jó, persze bárkivel megeshet, hogy valamelyik családtag vagy gyermek megbetegszik, és nincs elég pénz a kezelésére, de nem az ilyen esetekről beszélek, hanem amikor mindenre veszik fel a sok hitelt meg a személyi kölcsönt.

Nem voltál bunkó, én sem tudom az ilyeneket sajnálni, csak a gyerekeket, mert ők nem tehetnek semmiről, mégis ők isszák meg a levét a szülők felelőtlenségének.

2013. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
74%
Ráadásnak meg annyira felelőtlenek az ilyenek, hogy arra sem gondolnak, hogy ha nem fizetnek és később meghalnak, a hitelt megöröklik a gyerekek a kamatokkal együtt.
2013. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkivel egyet értek.Az ilyeneket én sem sajnálom.Felhalmozzák a hitel hegyeket,ha pénz van kánaán van.Ha elfogy kopp.Ez van romába és nem romába egyaránt.Aztán a közüzemi elmaradások csak gyűlnek nekik,és mentsvárként ott vannak a gyerekek.Mert azt hozzák fel egyből.baccus ne azzal takarozzon minek szült 3-4-5-.és a másik már ott a hasába.Hová mire nyomorra? mert másra nem.Ezeket nem tudom sajnálni.A gyerek nem tehet róla hová született.Őket sajnálom de erre én nem adakozok,hogy a szüleik dözsöljenek
2013. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
90%

Szintén egyetértek, elvenném a gyerekeket és megbüntetném,ha újra szül.

A gyereket nem csak szeretni, hanem etetni és méltó ellátásban kell tudni részesíteni.

Aki erre képtelen az ne akarjon gyereket. Vagy akarjon, csak ne csináljon.

2013. jan. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
88%
Tipikus ingyenélők . És ezek előbb megkapják a mindenféle segélyeket ,amit elköltenek hüyleségekre,mint azok akik mondjuk önhibájukon kívül kerültek nehéz helyzetbe. Hát ez van. Csak a kölyköket sajnálom.
2013. jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!