Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselnéd a magaddal való...

Hogy viselnéd a magaddal való együttélést?

Figyelt kérdés

A legjobb önismereti tanfolyamok elbújhatnának, ha megoldható lenne egy időre, hogy saját magaddal élhess egy kis ideig, mondjuk két hétre összezárva egy lakásban. Én szívesen kipróbálnám, kiváncsi lennék, hogy meddig bírnánk elviselni egymást, nagyon tanúságos két hét lenne.

38N


2013. jan. 17. 23:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
:-))))) Én szedek, amíg elfordul a konyharuháért. :-P Durva, hogy tényleg ezt csináljuk. :-))))))
2013. jan. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Igen ez is egy konfliktus forrás, és még mennyi van... Lehet, hogy így a nagy hasonlóság nég rosszabb, mintha különbözőek lennétek. De ez lenne a lényege, hogy különböző élethelyzetekben hogy reagálnánk, ezek a reagálások kivülről szimpatikusak-e, vagy sem, tetszenénk-e magunknak, vagy sem.
2013. jan. 18. 00:32
 13/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne TANULSÁGOS.


Legalábbis az nem, ahogy leírod. Akkor lenne az, ha - mint sok filmben - te láthatatlan lennél, és úgy kellene kívülről figyelned magad. Akkor tényleg arra figyelnél, hogy hogyan reagálsz.


Ezért értelmetlen, mert arra kellene, hogy jó legyen a "két hét magány", hogy MÁS emberekkel hogy viselkedj. Ne magaddal. Képzeld el, ha lenne ilyen kurzus, és a végén hazajössz, és bejelented, hogy "Anya, drágám, Béla, most már tudok a klónommal együtt főzni". Fasza, de a többi emberrel nem.


Amit leírtál, az csak arra jó, hogy kiderüljön, mennyire lennél zabos, ha valaki a kedvenc dolgaidat csinálná. Ahhoz meg elég egy idegesítő rokon.

2013. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ha számodra ez egy valódi konfliktusforrás, akkor valószínűleg nem bírnád ki saját magaddal két hétig... Annál nem igazán tudok jobbat elképzelni, hogy egymás kedvében akarunk járni egész nap.


Egyébként aki szereti saját magát, teljesen jól ellenne saját magával. Aki nincs kibékülve magával, az egy másik példány önmagával sem lesz kibékülve. Meg persze másokkal sem, de ez már egy másik tészta.

2013. jan. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kérdést írtál ki. :) Azért én úgy gondolom, hogy a domináns embernek lenne nehezebb együtt élni magával. Egyik fele utasít a másik meg felháborodik ezen, neki ne dirigáljon senki. A gondoskodónak meg örömöt okoz gondoskodni a másikról, jelen esetben magáról.
2013. jan. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"A gondoskodónak meg örömöt okoz gondoskodni a másikról, jelen esetben magáról."


Ez is konfliktus, mert mi van, ha ugyanazzal akarnak kedveskedni?


- Elmosogattam.

- Én akartam!

- De hát azért csináltam, hogy neked ne legyen fáradság.

- Nekem nem az. Azt hiszed, elmosogatni sem tudok?

- Jól van, na! Csak segíteni akartam!

- Azzal, hogy lelkiismeret furdalást okozol, amiért nem csinálok semmit? Kösz, most teljesen feleslegesnek érzem magam!

2013. jan. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

:) Na ja, azért ha választhatnék, mégis inkább ilyen konfliktusaim legyenek. Ez nyolc napon belül gyógyul. Legközelebb én mosogatok el hamarabb.


Régi, de jó: Kiss meghívja ebédre Nagyot. Két szelet rántott hús az ebéd.

- Vegyél!

- Köszi -és kiveszi a nagyobb szeletet.

Mire Kiss, sértődötten: - Ez udvariatlanság volt.

- Miért, te melyiket vetted volna?

- Hát a kisebbet!

- Akkor?

2013. jan. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

15:

Ha lenne ember, aki egyetlen tulajdonsággal rendelkezik, akkor megállná a helyét, amit a domináns emberről írsz, bár számomra a dominancia még véletlenül sem azt jelenti, hogy valaki parancsol. A domináns ember úgy irányít, hogy mások észre sem veszik, nem pedig ukászba adja. Ha tehát a domináns a dominánst úgy irányítja, hogy a másik nem parancsként fogja fel, akkor nincs min megsértődni. :-)


Épp ezért, ha már elvi síkon gondolkozunk: ha szeretem magam, szeretni fogom a második önmagam is. Szeretni fogom, ahogyan reagálok, ahogyan gondolkodok. Ha azt a másikat nem szeretném, önmagamat sem szeretném, hiszen az a másik én vagyok.


Ezért értelmetlen a kérdés.

2013. jan. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Számomra azért értelmetlen a kérdés, mert nem mindegy, hogy a szeretett férfit kerülgetem itt a lakásban, vagy egy nőt, még ha én magam vagyok is az. Nem úgy szeretem magamat, mint a párom, így nem szeretnék magammal élni. Ahogy a szüleimet, testvéreimet is szeretem, de nem úgy, mint a páromat, nem szeretnék velük élni.
2013. jan. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nehezen.:) Állandóan veszekednénk. Így, hogy magamba vagyok "zárva" nyilván más, de ha kivetülnék, én 2 nap után kiütném a csajt. :D Cinikus, szétszórt, sértődékeny, szeszélyes, ingerlékeny de legalább humora az van, ez javítana a dolgon :D
2013. jan. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!