Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, hogyan döntötték el,...

Szülők, hogyan döntötték el, hogy mi legyen a gyerekük neve?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból tettem fel a kérdést :) De főleg az utóbbi történet miatt, melyet lejjebb olvashatják.


Egy gimis barátnőm mondta még abban az időben, hogyha lesz fia, Dávidnak fogja keresztelni, mert az a kedvenc fiúneve. Csakhogy ez nem teljesült be, pedig fia született. Azt felelte, hogy az a név nem illett az apja vezetékneve mellett. Azt is mondta, hogy nem bánta meg.

Egy másik barátnőm azért Viktóriának nevezte el a lányát, mert az apját Viktornak hívják, és nekik ez a név ugrott be. A kislány 7 éves, és mondta a barátnőm, hogy tényleg az apjára üt :D


Tavaly az egyik rokonomnak lánya született és a Boglárka nevet kapta. Ez kiverte a biztosítékot a családom körében, mármint az anyai ágban. Az idősebbek szerint ez a név egyáltalán nem illik ebbe a családba,a fiataloknak (unokatesóim és azok gyerekei) meg nem tetszett a név. Tudom, a szülőknek van joguk eldönteni, milyen nevet adjon a gyerekének, de érthető volt a családom reakciója. Én meg csak csöndben voltam.



2013. jan. 20. 16:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs gyerekem, de több szempont közrejátszana. Egyrészt olyan név legyen, ami tetszik nekem és az apukának is. Illeszkednie kell a vezetéknévhez. Olyan legyen, ami egy életkorban sem ciki (egyaránt önérzettel kimondható óvodásként és nyugdíjas korban is). És lehetőleg ne jusson róla eszembe olyan illető, akit utálok :)

De ismerek pl. olyan kislányt, aki azért lett Boglárka, mert a BALATONBOGLÁRI nászúton fogant. Azt hiszem, én erre a fajta névadásra nem vagyok vevő :) (Bár ez a gyerek még egész jól járt a nevével, lehetett volna sokkal rosszabb.)

2013. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

A szülök egyezzenek meg egymással, a családnak, ismerösöknek meg semmi köze hozzá.

Akár tetszik nekik, akár sem, a gyereknek AZ a neve, amit a szülök adnak neki és ezt le kell fogadniuk.


Ehhez hozzáteszem, hogy értelmes szülö nem ad olyan nevet a gyerekének, ami valamiért a vezetéknévvel furcsa/negativ összetételt képez, aminek a jelentése kimondottan negativ, amit a vezetéknévvel együtt nem lehet kimondani nyelvtörés nélkül, ami csak kisgyereknek vagy csak öregembernek illik.

2013. jan. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a szüleim úgy adták a nevemet,hogy akkoriban játszották a tv-ben a "Szomszédok" című sorozatot és abban volt Ábel Anita aki Julcsit játszotta.

Nagyon tetszett nekik az a név hogy Júlia,és nekem is nagyon tetszik.

14/L

2013. jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
ismerősömet Jácintnak hívják...
2013. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
az aktuálisan futó sorozatokból
2013. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

A mi lányunk Anna lett, mert:

- ez volt az egyetlen ami mindkettőnknek tetszik,

- nem vagyunk híve a mostani divatos, mindenkinek egyedi ritka nevének kell lenni szemléletnek,

- egyszerű, a dédik is meg tudják jegyezni,

- nagypapám legkedvesebb nővérének is ez volt a neve, így neki is örömöt tudtunk szerezni

- aranyosan lehet becézni

- mindenképpen rövid keresztnevet szerettünk volna.


Az egész családnak tetszik, nem bántuk meg, teljesen illik rá. :)


Nem bántuk meg teljesen illik rá.


23éves 5 hónapos baba anyukája

2013. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

3 gyerek


kritériumok :

nem lehet a családban olyan keresztnév még másodiknak sem

mássalhangzóval kezdődjön (a vezetéknév miatt)

rövid egyszerű

mély hangzós (a vezetéknév miatt)

külföldön is ki lehessen mondani helyesen

legalább 3hónap legyen a születésnap és a névnap között

a jelentése is tetsszen nekem és a páromnak

együtt kimondva is legyen dallama a névnek

ne tömegnév legyen szal ne legyen benne az első 10 névben

nincs második keresztnév


így lettek : Maja, Milán, Míra

:-)


és pont nem érdekelt h mit szól a család hozzá a gyerekem fogja viselni nem ők

de mindegyik szereti a keresztnevét velem ellentétben :-(

2013. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Az én fiam Olivér lett, mert volt egy fiú, akivel kiskoromtól kezdve jóban voltam. Mindig nagyon udvarias, jól nevelt, intelligens kisfiú volt, szőkésbarna, kék szemű, délceg, szerettem vele barátkozni, a szüleink nagyon jó barátok voltak. Szerelem nem volt köztünk, inkább olyan volt, mint egy báty, nagyon szép emlékeim vannak róla.

Gimi végén elváltak útjaink, de elhatároztam, hogy én szeretném, ha a fiam olyan lenne, mint ő: okos, kedves, jó ember gyerekként. A férjemnek is elmeséltem a sztorit és neki is nagyon tetszett ez a név.

Most 4 éves a kissrác és igazán passzol hozzá:)

2013. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Még csak ismerkedtünk amikor poénból megkérdeztem na és mi lesz a gyerekeink neve.Ő irt egy lány nevet én egy fiút(sms en beszéltük meg).Persze akkor még nem tudtuk hogy összejövünk-e egyáltalán hisz nem is találkoztunk még.

8évvel később megszületett a lányunk és megkapta a nevet.Sosem merült fel bennünk hogy változtatunk a neveken.

2013. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

Nekem elmesélték, hogy mi volt a névválasztás. Mivel zöngés hangra végződik a vezetéknevem, magánhangzóval kellett kezdődnie. Magyar név (legalábbis a magyar nyelvtől nem idegen), vezetéknévvel (szlávos, kemény hangzású) jól csengjen. Így lettem Ágnes. Anyám utólag mondta, hogy tetszett neki a Júlia is, de a tág családban meghalt egy ilyen nevű kislány, így kegyeleti okoból nem lett ez.

Illetve ha anyámnak nem öccse, hanem húga születik, ő is Ágnes lett volna. Ezzel a néha nagymamámnak is kedveskedtek.


Egy gyors sztori arról, hogy a "gyereknek vajon tetszeni fog-e a neve". Becézve soha nem használták a szüleim a nevemet, kezdetektől Ágnes voltam.

Alsósként találkoztam egy lánnyal, akit Áginak hívtak. Sírva mentem haza, hogy neki milyen szép neve van, bezzeg nekem...röhögve világosítottak fel, hogy nekem is ez a nevem, csak még nem hallottam :)


Nekem még nincs gyerekem, de ami nagyon tetszik: Ruben. Egész pontosan két okból: van egy ilyen nevű kedves ismerősöm, illetve azt jelenti a név, hogy "jé, fiú!". Ha valaha fiam lesz, ez a név garantált beszélgetésindító lesz neki később.

No meg remekül hangzik a leendő vezetéknevével is.

2013. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!