Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazam van ebben...

Szerintetek igazam van ebben az ugyben?

Figyelt kérdés
Most vegeztem el az iskolat es kellene menjek egyetemre de penzugyileg kivitelezhetetlen,mivel enyegilag nincs ki segitsen.Anyam be akar dugni egy gyarba hogy gurcoljek mig a csalad egyes tagjai visszatartjak ettol.Egyszer mikor valaki azt mondta neki hogy inkabb arra torekedjen hogy egyetemre mehessek mivel akkor lessz penzem o azt felelte hogy o nem er aval semmit hogy majd lesz penzem,neki most kell....valamilyen szinten anyam ugy erzem hogy engem akar felhasznalni penzforraskent mivel o elmeletileg nem tud dolgozni.Erre sokszor adott mar szoban is bizonyitekot.Az igazsag azhogy elmennek en dolgozni de mikor belegondolok hogy a fizetesem felet minimum zsebrevagna egy kicsit elmegy a kedvem es szerintem ertheto.En amugy most segelybol elek,azaz az egeszet leadom anyamnak de ez se eleg neki...elvarna hogy szorakozas nelkul,csak gurcoljek es neki adjam a penzem ez meg 50 evesen is vele eljek...Most neki van igaza es mivel o nevelt fel jogos is vagy az en velemenyem a nyero hogy az ember nem azert csinal gyereket h legyen ki eltartsa.(bocs a helyesirasi hibakert csak kicsit ideges vagyok)

2013. jan. 26. 15:20
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Arrol nem is beszelek hogy szinte maganak csinalja a penzugyi problemakat hogy sajnaltassa magat az utobbi idoben szemtelenul 'koldus' lett.Nincs szegyene es nem ertem miert lett ilyen...la valamit a fejehez vagok ami jogos akkor verig van sertodve h h mondhat neki ilyet a fia.
2013. jan. 26. 15:23
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Anyukád önző és ki akar használni.Vedd fel a diákhitelt,menj egyetemre és ha lehet,koliba,hogy ne tudjon zsarolni,mert nagyon nincs igaza.El akarja venni a jövődet azért,hogy neki kényelmes élete legyen.Gyakorlatilag ez van.Ne hagyd magad kihasználni.
2013. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A diploma nem biztosíték egy állásra, nem ám arra, hogy az az állás jól is fog fizetni! Megértem édesanyádat, de téged is. Muszáj megpróbálnod beszélni vele! Ha nem megy, akkor is el kell tenned egy kis pénzt, hogy a felsőoktatásba tudj menni, hiszen eleve a jelentkezés is pénzbe kerül.
2013. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
En leginkabb attol felek ha bekereulok egy gyarba majd nem tudok kiszabadulni abbol a kozegbol.
2013. jan. 26. 15:31
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Abban igaza van anyádnak hogyha nem tud vagy nem akarja nem köteles tovább támogatni téged mert te egyetemista akarsz lenni. Ma az egyetem már nem olyan mint régen volt, és nem ad semmi biztosítékot. Senkitől nem várható el, hogy 4-5 év egyetemet támogasson, majd a diploma megszerzése után újabb 1-2 évig mert nem tud a friss diplomás dolgozni.

Így anyudnak abban igaza van hogy ő nincs kisegítve azzal ha te diplomás leszel.

Viszont neked is igazat adok, hogy a szülő ne pénzforrásnak tekintse a gyerekét. Ha már a gyerek dolgozik akkor tegye félre magának a pénzt..

Neked kell eldönteni, hogy akarsz élni. Mivel 18 elmúltál van döntési lehetőséged.

Élhetsz anyáddal továbbra is akár 50 évesen is, de akkor az ő szabályai szerint. Vagy el költözhetsz és élheted az életedet ahogy szeretnéd.

Azt hogy az egyetemet nem támogatja???????? Nos sok embernek nem támogatják mégis lediplomáztak. Ahogy én is. Én elköltöztem, dolgoztam, és munka mellett diplomáztam le. Neked is sikerülhet ha nagyon akarod.

2013. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem arrolvan szo hogy nem akarja allni az egyetemet,ez nem is szempont...csak az a lenyeg hogy en adjak haza penzt,o nem is gondol arra h segitsen egyetemre jarni(igaz nem is tudna)de ahogy eszrevettem nem is izgatja hogy el tudok e menni egyetemre vagy sem...a masik meg az hogy 50-60 ezer forintbol elkoltozni egy nagyvarosba megelni es meg egyetemezni is ma mar nem olyan egyszeru...meg 10 eve lehet az volt.
2013. jan. 26. 15:45
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénze, akkor naná, hogy nem tud egyetemre járatni, az rengeteg pénz, utazás, lakhatás, külön háztartás, jegyzetek, könyvek stb. Ha jól tanulsz, lehetsz ösztöndíjas, de ehhez valóban nagyon jónak kel lenni, pályázhatsz segélyekre (lakhatás, szoctám.), dolgozhatsz egyetem mellett 1-2 napot is lehet és felvehetsz még diákhitelt. Másnak sincs ám pénze tanulni, de ha el bírsz költözni anyádtól, akkor lépd meg a dolgot. Igen, a gyár pénzkeresetnek jó, karriernek nem, hacsak nem taníttatnak valaminek, belső tanfolyamon vagy esetleg támogathatják a tanulásodat is, de ez nagyon nem valószínű.
2013. jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy szülő bőven tudja mit engedhet meg, ha tudja hogy félévente nincs 100. ezres tandíjra pénze, akkor sem lesz ha százszor elmondja neked.

Elmész egy gyárba keres havi 70. ezret haza adsz 30.-at a maradékot pedig félreteszed és spórolsz az egyetemre.

De mit akarsz ha nem akarsz dolgozni,azért örök életedben nem tarthat el anyukád?

2013. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Gondoltam en osztondujra is de ha veletlenul elveszitem 1-2 ev alatt akkor megint a zero-rol kezdem es meg potyara eltem is nagyvarosban,szal kockazatot nem vallalnek...esetleg kimennek kulfoldre gyujtogetni de ha megint anyamnak kene adjam a penzt akkor szart se erek vele.
2013. jan. 26. 15:53
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem a penz a lenyeg...hanem az ahogy viselkedik es h milyen elvarasai vannak...a beszelgetes elcsuszott az egyetem fele de a lenyeg nem az hanem a viselkedese anyamnak.
2013. jan. 26. 15:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!