Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazam van ebben...

Szerintetek igazam van ebben az ugyben?

Figyelt kérdés
Most vegeztem el az iskolat es kellene menjek egyetemre de penzugyileg kivitelezhetetlen,mivel enyegilag nincs ki segitsen.Anyam be akar dugni egy gyarba hogy gurcoljek mig a csalad egyes tagjai visszatartjak ettol.Egyszer mikor valaki azt mondta neki hogy inkabb arra torekedjen hogy egyetemre mehessek mivel akkor lessz penzem o azt felelte hogy o nem er aval semmit hogy majd lesz penzem,neki most kell....valamilyen szinten anyam ugy erzem hogy engem akar felhasznalni penzforraskent mivel o elmeletileg nem tud dolgozni.Erre sokszor adott mar szoban is bizonyitekot.Az igazsag azhogy elmennek en dolgozni de mikor belegondolok hogy a fizetesem felet minimum zsebrevagna egy kicsit elmegy a kedvem es szerintem ertheto.En amugy most segelybol elek,azaz az egeszet leadom anyamnak de ez se eleg neki...elvarna hogy szorakozas nelkul,csak gurcoljek es neki adjam a penzem ez meg 50 evesen is vele eljek...Most neki van igaza es mivel o nevelt fel jogos is vagy az en velemenyem a nyero hogy az ember nem azert csinal gyereket h legyen ki eltartsa.(bocs a helyesirasi hibakert csak kicsit ideges vagyok)

2013. jan. 26. 15:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
30%
Miért olyan nagy baj, ha otthon élsz akkor havi 15-20. ezerrel hozzá járulsz a költségekhez? Ennél még a kollégium is drágább. Különben pedig neked is kötelességed a szülőről gondoskodni, simán beperelhet rokontartásra.
2013. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
annyit adok most haza es nem elegt neki de az nem baj hogy abbol 10-15ezer elemgy cigire meg edessegre.
2013. jan. 26. 16:00
 13/24 anonim ***** válasza:

Az ösztöndíj pont olyan dolog,ami rajtad áll. Jól kell tanulni, ennyi a trükk.


Ma olyan szerencsénk van, hogy bárki mehet egyetemre. Egyszer kell kicsengetni a jelentkezési díjat, utána igényelsz szociális támogatást, ami 20-40 ezer, felveszed a diákhitelt, ami szintén 40 ezer, és ha ennyiből nem élsz meg egy hónapban, akkor extra béna vagy, mert én a feléből megoldom Pesten :) A második félévtől meg kapsz ösztöndíjat is, akkor már nem kell hitelt felvenned. És ha olyan szakra jársz, elmehetsz mellette részmunkaidőben dolgozni.


Ha nagyon akarsz egyetemre menni, akkor kérj a rokonoktól segítséget, mondván hogy természetesen megtéríted, a jelentkezésre és az első hónapra kell. Utána már meg tudod oldani, illetve legkésőbb a második hónapban vissza tudod fizetni a tőlük kapott pénzt, mert akkor utalják az első havit is.

2013. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

" .a masik meg az hogy 50-60 ezer forintbol elkoltozni egy nagyvarosba megelni es meg egyetemezni is ma mar nem olyan egyszeru...meg 10 eve lehet az volt."

10 évvel ezelőtt sem volt könnyű.

Végül is nem igazán értem a lényeget.

Ezek szerint anyud tudna anyagilag támogatni hogy egyetemre menj, de nem érdekli. Ő azt akarja hogy gyárban dolgozz.

De írtad hogy ő nem igazán tud dolgozni (elméletileg) és ezért akarja hogy gyárban dolgozz.

Akkor most hogy is van ez? Anyagilag tudna támogatni de nem akarja hogy egyetemista legyél vagy nem is tudna támogatni, de elvárná hogy dolgozz.

Amúgy meg teljesen mindegy. Ha nem mész egyetemre de otthon maradsz akkor is le kell adnod pénzt. Ha egyetemre mész akkor is. Ha van 50-60 ezer forintod akkor bérelj 20-30 ezerét egy pici szobát, és el is vagy.

2013. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
a rokonok leszarjak(kivetel aki akarna h menjek csak nekik nincs penzuk)ok eluldogelnek a penzukon a kenyelmes kis hazukban,nem erdekli oket mas,meg neha tesznek egy-egy gunyos megjegyzest h en milyen luzer vagyok az uncsim angliaba aki drogos pedig milyen ugyes...ennyit a rokonsagrol ,igaz en sosem hagyatkoztam rajuk
2013. jan. 26. 16:04
 16/24 anonim ***** válasza:

Annak idején, engem is elküldtek dolgozni azonnal a suli után. Sajnos csak 1 gyárban sikerült elhelyezkednem. Hihetetlenül nehéz onnan kitörni. Én a fizetésemből elkezdtem levelezőn tanulni (szerencsére állami helyet kaptam, mindig jól tanultam).


Ha egy mód van rá, semmiképp ne helyezkedj el gyárban, mert tapasztalatból tudom, hogy szinte lehetetlen utána normális állást kapni. (Arról nem is beszélve, hogy milyen mérhetetlenül aláássa az önbecsülésed!) Nem egy állásinterjún mondták, hogy egész egyszerűen nem értik, mit csináltam 3 évig 1 gyárban... Volt olyan HR-es, aki azt mondta, hogy bár nincs meg a szakmai tapasztalatom az adott munkakörhöz, viszont az én motivációs levelem és önéletrajzom magasan túlszárnyalta a többi jelentkezőjét, így ad egy esélyt, és behívott interjúra...


Most, hogy végzős vagyok a fősulin, már lassan 1 éve sikerült elhelyezkednem egy nekem tetsző pozícióban. Persze, jóval kevesebbért, mint az, akinek van szakmai háttere, de pár évig itt leszek, kitanulom a szakmát, aztán talán máshol összejöhet egy jobb...


Szóval én amondó vagyok, hogy bármi áron, de menj el tanulni, mert ha nincs elég tőkéd egy saját vállalkozáshoz (honnan is lenne...) akkor nagyon nagy szerencse kell ahhoz, hogy feljebb juthass!

2013. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ti azt hiszitek, hogy elég a szülőknek 10-20 ezer. Miről beszéltek, nekem minimum 60-at kellet leadjak anno, és még nekem is kellett néha vennem a kaját magamnak.

Nem mindig mézes mázos ám az otthon lakás, főleg ilyen szülővel aki azért szült, hogy majd a gyereke kötelességből eltartja, ami nem jogos mivel nem a gyerek kérte, hogy megszüljék...undorító amikor felhánytorgatják, hogy de én felneveltelek...és? nem kérte senki, főleg ha így viselkedik egy "anya". A minimálbérének a felét le kell majd adja ez a szerencsétlen és még az is meg lesz szabva, hogy a maradékot mire költi.

2013. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
14-es....nem tud segiteni de nem ez a baj...hanem h nem is erdekli + ha elmegyek gyarba dolgozni 60-70e-ert akkor mikor mennek egyetemre?na de mind1 ahogy mondtam nem az egyetem a lenyeg
2013. jan. 26. 16:07
 19/24 anonim ***** válasza:

ma 16:04

Ha valaki havi 60 ezret lead, és még a kaját is maga kell hogy állja az meg is érdemli hogy így kihasználták a szülők. Ennyi pénzből egy kis lakást is lehetett volna bérelni. Én 2 szobás lakást adtam ki 35 ezerét aminek minden hónapban a rezsije nem volt több 30 ezernél.. És egyedül, szülők nélkül 2 szobás lakás Jó helyen..

2013. jan. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én írtam hogy munka mellett diplomáztam le.

Én is gyárban dolgoztam. (samsung gyár)

Levelezőre mentem, és mivel ott nem kötelező mindig ott lenni, így akkor mentem amikor délutános voltam. A vizsgáknál mindig szabit vettem ki vagy elmentem betegállományba. Nehéz volt de gyári meló mellett is el lehet végezni. Az utolsó évemnél már a főnököm is támogatott, és ha kellett korábban elengedett vagy adott fizetetlen szabit is.

A nővérem szintén munka, és gyerek mellett diplomázott le 35 évesen. Gyöngyösön a közgazdasági egyetemen szerzett diplomát. Budapestről járt le, és ment amikor tudott.

Mindent meg lehet oldani ha nagyon akarjuk. A gyári melót is sokan borzalmasnak írják le, pedig nem olyan rossz. 5 évig dolgoztam gyárban, nem volt semmi bajom vele. Az meg hogy nem lehet kitörni belőle, hülyeség. Ki lehet, ugyanúgy mint bármely más munkahelyről. Ha folyamatosan pályázol új helyekre és felvesznek akkor simán lehet lépni. Nem a gyár miatt nem tud az ember kitörni.. Teljesen mindegy hogy gyárban vagy KFT-nél dolgozol, ha nem vesznek fel máshová akkor úgysem tudsz lépni, ha felvesznek akkor kilépsz és ennyi..

2013. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!