Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tartott nálatok a...

Meddig tartott nálatok a szerelem? Hogyan "kezelitek" azt az állapotot, amikor már kihűlőbe kerültek a szerelmi érzések?

Figyelt kérdés
Velem a mostani kapcsolatomban fordul(t) elő, h. szerelemmel szeretem a páromat és viszont szeretve is vagyok. Hálás vagyok a sorsnak ezért, pláne mert a negyedik X-et is betöltöttem (bár nem érzem magam ennyinek és nem is tartanak ismerőseim ennyinek engem), amikor ez bekövetkezett. Ezt megelőző kapcsolataimban sem voltam szerelmes, ill. egy alkalommal reménytelenül szerelmes voltam. A szexet sem szerettem, igaz, a szerelem nélküli kapcsolataimban nem is kaptam elegendő figyelmet, h. szerelem nélkül, de legalább a rám való figyeléssel is valahogy megszerethettem volna. Azt hittem, világéletemben nem fogom élvezni a szexet. A mostani kapcsolatomban viszont az érzelmek megléte "csodát tett" ezen a téren, a szexet imádom, a rám korábban ragasztott megbélyegzés: "frigid nő" nem érvényes. Vajon mi lesz akkor, amikor az érzelmek kihűlővé válnak? Nemcsak a szex terén, hanem általánosságban lennék erre kíváncsi.
2013. jan. 26. 21:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
rosszul írtam az egyik mondatot: "Ezt megelőző kapcsolataimban NEM voltam szerelmes........"
2013. jan. 26. 21:37
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Mindig mást kell csinálni, máshol beszélgetni, szeretkezni, enni, inni, nyaralni, kirándulni stb. Mindig figyelni egymást és minden napra tartogatni valami kis titkot. Én pl mindennap meg tudok valami újat róla, és Ő is rólam, ezen jól meglepődünk és jobban szeretjük is a másikat. Nálunk ez vált be. 7 éve együtt.

24/N

2013. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

mennyi ideje vagytok együtt?


én 32 éves vagyok és van egy válás mögöttem 6 évett voltunk együtt összesen az exemmel, de már az esküvökor kivolt hülve csak nem akartuk azt látni.


aztán megismerkedtem a párommal született 2 lányunk, közben össze házasodtunk, most már 6éve együtt vagyunk, de kihülés sehol sincs. kicsit átalakult föleg a gyerekek miatt, de érzelmileg egyáltalán nincs kihülés. alapból rengeteget ölekezünk és mondjuk egymásnak hogy szeretlek. sokszor össze ölelkezünk csak mert az ajtófordulóban szembe megyünk és elkapjuk ekkor egymást. szóval kihölés nincsen, remélem nem is lesz.

2013. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mainapig:)
2013. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene már az elején a kihülésen gondolkodni? Ébren lehet tartani a lángot akkor is, ha takarékon működik. Mi naponta kimondjuk, amit érzünk, hogy szeretjük egymást és nagyon jó egymással. Most pld.én itt vagyok, a férjem rejtvényt fejt az asztal másik odalán. Megy a TV., kellemes meleg van itt a nappaliban. Festeni szerettem volna ma, de elment az idő. Nem baj, majd holnap.

Törekedjetek arra, hogy szép napokat "rendezzetek" egymásnak és figyejetek egymás vágyaira, igényeire.

2013. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy a szerelem elmúljon! A kezdeti lila köd elszáll, de nem értek egyet azzal, hogy a szerelem szükségszerűen elmúlik. Ha tesz érte az ember, akkor megmaradhat, ezért kell rengeteget dolgozni azon, hogy ne hűljetek ki. 10 évvel a hátam mögött beszélek, sokat dolgoztunk azon, hogy megmaradjon a szerelem, és meg is maradt. Nem, nem a lila köd, hanem a szerelem. A feltétel nélküli szeretet, testi vágy és bizalom.


Szóval rajta, tegyetek érte, hogy egy irányba haladjatok és egyforma ütemben. Hogy a változások egyszerre érjenek titeket és egyformán hassanak rátok. Nem könnyű, de megéri hogy 10 év után is ugyan azzal a hévvel vágyni a másikra, ugyan azt érezni, mint az elején.

2013. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Három éve ismerem a férjemet, van egy majdnem egy éves babánk. éN a mai napig szerelmes vagyok belé. Áldott jó ember, minden nap elmondom neki, hogy mennyire szeretem. Sokszor simogatom, puszilgatom.
2013. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5,5 éve vagyunk együtt a párommal.

Én még mindig azt tudom mondani, hogy minden egyes nap még egy kicsit jobban szeretem, mélyebb a kapcsolatunk.

Egyáltalán nem távolodtunk el egymásól. Persze vannak napok, hetek, mikor nem égünk teljes lángon, de takarékon akkor is :) Volt már, hogy beszéltünk erről, és rájöttünk, ez teljesen természetes.

Én azt gondolom a szerelem nem vész el, csak átalakul :D vagyis valami sokkal jobb, mélyebb, bizalmibb kapcsolat alakul ki...ami olyan jóóó...:)



Amúgy én sosem voltam az a rózsaszín ködben úszó szerelmes-fajta, de szeretni azt mindig is tudtam mélyen, annyira, hogy közben tudtam reálisan gondolkodni...


Szerintem ne félj, nem múlik el, csak átlakul:)

2013. jan. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-)

Mi is gyakran simogatjuk egymást, csókok, puszik, hisz ez természetes:-))) Mindenkinek sok boldogságot a további évtizedekre is! :-)))

2013. jan. 27. 09:25
 10/12 anonim ***** válasza:
4 éve vagyunk együtt, nálunk még javában tart a szerelem és nem úgy néz ki a dolog, mintha kihülne mostanában. Mindennapi apró figyelmességekkel lehet táplálni az érzelmeket, ezek nálunk megvannak és sosem vesszük természetesnek, nem válik rutinná. Nem szabad arra gondolni, hogy mi lesz, ha elmúlik a lángolás, inkább folyton azon kell gondolkodni, hogy mivel tudnánk kedveskedni a Párunknak, legalábbis szerintem. Nekünk most volt a 4 éves évfordulónk pár napja, kitaláltam, hogy ez alkalomból sütök a Férjemnek langallót, mert nagyon szereti és kevés helyen lehet kapni. Neten megnéztem a receptet és megsütöttem. Hatalmas boldogságot okoztam vele és ez nekem olyan jó érzés volt! Tehát nem is kell drága ajándék ahhoz, hogy fenntartsuk a jó kapcsolatot. De lényeg, hogy az évek múltával is folyton ápolni kell, tenni azért, hogy lángoljon az a szerelem! Sok boldogságot!
2013. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!