Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy csalódást fogok okozni a...

Nagy csalódást fogok okozni a szüleimnek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, és a lelkemre kötötték, hogy semmiből nem bukhatok meg. Nem lehet kettesem. Csak négyest és ötöst akarják elfogadni. Nos ez ebben a félévben nem teljesül. Valószínűleg 3 tárgyból bukok a 18 közül, és oda lesz a kevés kis ösztöndíjam is. Arra gondoltam, hogy mivel jó órarendet sikerült összeállítanom ezért péntek-szombat-vasárnap dolgoznék, ezzel megkeresve azt az összeget. Később pedig kedvezményes tanrendet kérnék a dékántól, és fél évet dolgoznék egyfolytában. Akkor csak vizsgázni kellene bemenni.

Lelkileg ha nem is, anyagilag tudom majd kompenzálni így a dolgokat?


20/L



2013. jan. 28. 00:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Pl. vállalsz fordítási munkát. Egy oldalnyi szövegért kb. 2-3 ezer Ft-ot kapsz (karakterenként kb. 1 Ft-ot). 6 oldalnyi szöveget 8 órában simán lefordíthatsz, középfokú alatti nyelvtudással is (már nem kell szótárazni, mert van Google fordító és még egy csomó online eszköz)
2013. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A kedvezményes tanrendet biztos, hogy nem fogják megadni Neked, erre számolj. Tényleg csak nagyon jó indok mellett fogadják el a kérelmed. Nekem időközben kisbabám született, ezért elfogadták, de volt aki kétszakos akart lenni, na Neki például nem. Csak gondoltam ezt kalkuláld bele!
2013. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Elmondtam nekik, és ki akarnak venni az egyetemről...
2013. febr. 5. 16:08
 14/19 anonim ***** válasza:

Áh, szóval el akarják rontani az esélyeidet egy későbbi jobb állásra, csak mert 3-ból megbuktál egyetemen. Értelmes szüleid vannak (már bocs). Kíváncsi lennék, mit gondolnak, ez miben fog segíteni (akár nekik, akár neked).

Egyébként kész szerencse, hogy felnőtt vagy és nem tudnak a te beleegyezésed ellenére csak úgy "kivenni".


Egyébként meg szabad kérdezni, hogy mit tanulsz?

2013. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Magyar-informatikus könyvtáros szakon vagyok másodéves hallgató. Az informatika miatt még csak nem is mondható, hogy büfédolgot csinálok. Programozást, mert hasonlókat is tanulok.

Anya ma mondta, hogy ő nem vállal felelősséget azért ha mondjuk apám infarktust kap ennek hallatára és onnantól az én felelősségem lesz. Úgy döntöttem apunak el sem mondom a 3 bukást, csak egyet. Következő félévben felveszem őket újra és akkor TALÁN vallok.

2013. febr. 5. 16:39
 16/19 anonim ***** válasza:
Munka mellett ennyire sem fog menni az egyetem. A 18 tantárgy az sok. Nem kötelező mindenkinek diplomát szerezni. Ezzel a szakkal is nehéz lesz elhelyezkedni.
2013. febr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nehéz lesz de sajnos reál tárgyakból nem vagyok jó, fizikai munkát pedig egészségügyi okokból nem végezhetnék különben lebénulok. Szóval volt a legideálisabb
2013. febr. 5. 18:42
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan azok a szülők akiknek életükben közük nem volt az egyetemhez, és gőzük nincs hogy működik.
2013. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én végzős informatikus-könyvtáros hallgató vagyok. (Aki írta is, hogy időközben kisbabája született!) Nem akarlak elkeseríteni de az informatikus-könyvtáros szak is igencsak büfé-ruhatáros szaknak számít. Én utólag láttam be, hogy nem kellett volna ezt a szakot választanom, de most már mindegy. Szívem szerint magyar tanár lettem volna, de sajnos nem volt annyi pontom, hogy bekerülhessek államilag támogatott képzésre így választottam valami olyasmit, amivel kicsit közelebb kerülhetek az irodalomhoz, a könyvekhez. :)

Tervezgettem, hogy felveszem mellé a magyar tanári szakot, de így, hogy jött a baba erről le kellett mondanom.

Tény, hogy így valamivel jobbak az esélyeid, hogy a magyar ott van mellette, de tudod, hogy a pedagógusokat is inkább elfelé bocsájtják mint felfelé veszik ...

Viszont ami pozitívum! És ezt nyugodtan átadhatod a szüleidnek is!

Le a kalappal előtted, hogy két szakos vagy, ráadásul az egyik szakod a magyar és CSAK három tárgyadat nem sikerült teljesítened. Azt javaslom a szüleidnek, hogy menjenek el egy magyar szakra és próbálják meg teljesíteni amit Tőled elvárnak. :) Igaz, én nem vagyok magyar szakos, de nálunk a tanárképzőn híres a magyar szak, rettenetesen nehéz! Pláne ha még van mellette egy másik szak is! Ne félj, nem minden félév egyforma, nekem a legutolsó évemben sikerült összehoznom az eddigi legjobb (4,2-es) átlagot! :-) Minden csak akaraterő kérdése. Bele fogsz jönni! Semmiféleképp se hallgass a szüleidre!!!

Egyébként pedig ha államilag támogatott képzésben vagy, ráadásul ugye 20 évesen, nagykorúként, mégis hogyan akarnak kényszeríteni rá, hogy otthagyd az egyetemet?? :-) Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nem értem a szüleidet, hogy ha egyszer vállaltak Téged miért hátráltatnak az életedben? Inkább segíteniük, ösztönözniük kellene, nem lekorlátozni és zsarolni Téged! Nagyon szomorú!

2013. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!