Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családi körülmények...

Milyen családi körülmények miatt érzi egy fiatal hogy szélsőséges stílusirányzatokat kell felvennie, és annyira egyedivé válnia, hogy mindenképp felvegyen valamilyen őt megkülönböztető stílust?

Figyelt kérdés

Mi lehet ennek a gyökerében? tapasztalatok, érzések?


Mi viszi bele a fiatalokat abba, hogy végül rossz társaságba kerüljenek? Vagy annyira egyediek legyenek? Akár deviáns viselkedésig eljutva? Mi nem működik ezekben a családokban?



2013. jan. 28. 22:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
61%

10es nincs igazad.


Egy egészséges boldog családból, kijőve egy magabiztos boldog gyerek nem viszi magát poénból el...szott élethelyzetekbe. Testvérek helyzete is lehet teljesen más, hiába ugyanaz a család.


Szerintem az érzelmi intelligencia kell hogy fontos legyen. Igen, szerintem az lesz.

2013. jan. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Na most miért kellett ennyire lepontozni? Inkább fetjtsétek ki a véleményeteket akkor, hogy miért ne lenne igy?
2013. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

mondjuk én is úgy képzelem, hogy mindenképp kell valami lelki oknak állnia a háttérben. Hiába gazdag egy család, látszólag megvan mindenük, ha otthon nincs béke. Nagyon sok gazdag lelkisérült gyereket láttam a lumperek között.


Meg igen, testvérek között is lehet különbség, mert az egyiket szeretik, a másikat nem, vagy az egyikre hárítják a felelősséget, a másiknak mindent elnéznek stb. Ha válás van, a nagyobbiknak tovább volt apja, a kisebbnek nem stb.


Az is lehet, hogy akik nem kallódtak el, azoknak vagy jó példát mutattak a szülők, vagy valami hatásos szigorral manipuláltak jól.

2013. jan. 30. 19:31
 14/25 anonim ***** válasza:

Igen igen ilyenekre gondok én is.

Meg ottvan még talán a testvéreknél még egy eléggé általános dolog is, mikor az egyik gyereknek a dolgaival egyetértenek, aztán a másik nem rosszabb, csak máshogy működik, őt már úgy kezelik mintha tökre nem hozná a várt eredményeket.


És itt ugyer a várt ról van szó. Pedig csak annyi más, nem pedig roszabb.

2013. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
De most nem értem, mit értetek a deviáns viselkedés alatt? "Szélsőséges stílusirányzat" lehet csak úgy minden nélkül is, nem kell hozzá rossz társaság.
2013. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
piálás, drogozás
2013. jan. 30. 21:14
 17/25 anonim ***** válasza:
Értem. Azt hittem, arról is szó van, amikor valaki tinédzserkorában a normális lázadásként mondjuk goth lesz, és elkezd feketében járni, de a jegyei maradnak jók, nem cigizik, nem iszik, csak stílust keres.
2013. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
hát azért szerintem az se normális dolog, bár lehet hogy be lehet tudni önmaguk keresésének. Minden esetre tök fölösleges szerintem az egész. Már így 30 fölöttről nézve. Akkor persze abban a korban érthető. De kérdés, hogy egy fiatal mit mond erre, miért van szüksége rá, hogy feketébe öltözzön mondjuk? Mi veszi rá erre?
2013. jan. 31. 09:37
 19/25 anonim ***** válasza:
Lázadás a társadalmi szabályok ellen látványosan.
2013. febr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
mit értesz "társadalmi szabályok" alatt? egy tízenévesnek van ezekről kialakult képe egyáltalán?
2013. febr. 2. 17:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!