Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családi körülmények...

Milyen családi körülmények miatt érzi egy fiatal hogy szélsőséges stílusirányzatokat kell felvennie, és annyira egyedivé válnia, hogy mindenképp felvegyen valamilyen őt megkülönböztető stílust?

Figyelt kérdés

Mi lehet ennek a gyökerében? tapasztalatok, érzések?


Mi viszi bele a fiatalokat abba, hogy végül rossz társaságba kerüljenek? Vagy annyira egyediek legyenek? Akár deviáns viselkedésig eljutva? Mi nem működik ezekben a családokban?



2013. jan. 28. 22:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Az értelmesebbeknek van, a többi meg birkamódjára követi, tehát így már annyira nem is egyediek. :
2013. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Pl. Látja, hogy mi folyik a családban, általában ilyesmik.
2013. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem egyénfüggő. Valaki jól tűri a válást is, más kamasz meg kisebb dolgokért is kiakad.
2013. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Azért a feketében járást nem lehet összehasonlítani a drogozással.

Azért hoztam ezt fel példának, mert ez a tesóm volt. 13 évesen elindult a death metal szakasza, és máig is tart. Nem keres feltűnést, mindig 4-5-ös tanuló volt, soha nem volt semmi balhéja. Egyszerűen ez ő.


Egyébként a fordítottja ugyanígy igaz: tőlem mindig kérdezik, hogy rocker vagyok-e, mert bakancsot hordok.

???

Egyszerűen csak szeretem.


Szép ruhában is lehet drogozni, és Marilyn Manson-nak öltözve is lehet valaki normális - a kettő nem függ össze. Sőt, szerintem kiváló szűrő ahhoz, hogy olyan emberekkel vegyük körül magunkat, akik túlnéznek ezen.

2013. febr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A kerdesed es utana a kifejtes ketto nagyon kulonbozo dolog.

A szelsoseges stilusiranyzat kinek mi. Kepzeld el, hogy anyu es apu kiskosztumos/oltonyos hetkoznapokban elnek, hetvegen is adnak magukra. Ha a gyerekuk kamaszkorban elkezd egy konnyedebb sportos vagy turazos stilusiranyzatot kovetni, akkor az a szulokhoz kepest nagyon szelsoseges es biztos kiakadnak rajta mit kell mindig nadragban lennie a lanynak stb.

Mi idonkben volt, aki punk lett vagy tiszta fekete kemeny rockeros cuccokban jart, de nem mind ivott es foleg nem drogozott. :-) volt aki kiszokitette a hajat vagy feltupirozta es rozsaszinre fujta...szulok felhaborodasara.


A szulok stilusanak elutasitasa es a sajat stilus keresese az onkifejezes (mai kamaszkorban neha elcsuszik szelsosegekbe is) egyszeruen az onmagunk kereseserol a felnottek elleni lazadasrol szol. Ez TERMESZETES. Anyamek meg azzal lazadtak, hogy 60-as evekben miniszoknyat vettek fol. Nagymamam a terdig ero ruhaval lazadt. Fuuu es nagyon szelsosegesnek tartottak a szuleik:-).


Amit meg a kerd3s kifejtesere irsz azteljesen mas. Sajnos a nagy onmagunk keresese es a felnotte valas gyotrelmei kozott ez a nem.vagyok mar gyerek, de igazabol nem akarok olyan felnott lenni mint, akiket latok magam korul (mindegy hogy az alkesz apa vagy eppen meno ugyved vagy orvos) az ha otthon nem veszik eszre a valtozast, nem segitik a gyereket a lelki fejlodesben sajnos konnyen elmehet rossz iranyba. Igen be lehet kerulni rossz tarsasagba, ki lehet probalni "menőnek" tartott uj felnottes dolgokat cigi, pia, manapsag fuves cigi, vodkas vatta a fenekbe, eki vagy farba kuk i, mindenkivel smarolas es mindenfele challangek a tiktokon, de azert alapjaban, aki nem hulye teljesen az ezekbol kiszall egy ido utan. En ismerek teljesen rendezett csldban elot is, akinek a gyereke eleg szelsoseges iranyba elment kamaszkorban, de olyat is aki nagyon szepen felnott es olyat is ahol a lustasag volt a legnagyobb deviancia. Es ugyanezeket ismerem olyan csladban is ahol katasztrofalisak a szulok. Persze sajnos akinek bantalmazo szulei vannak, azoknal a szelsosegesseg es "rossz tarsasagba" keveredes gyakoribb. Elsosorban talan azert, mert tudatalatt remelik igy tobb figyelmet kapnak majd otthon vagy elismerest. De sajna nem.

2020. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!