Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másod keresztanya? Mi értelme?

Másod keresztanya? Mi értelme?

Figyelt kérdés
Szoval felkértek masod keresztanyanak.Nem szivesen vettem.Mert közeli szemelyröl,testvéremről van szo.Anyagilag messze sokkal jobban állok ,idősebb is vagyok mint az elso keresztanya.Ő 14 en pedig 26.Most nem tudom mi értelme masod keresztanyának lenni?Szoval szivesen tamogatnam minden szempontbol a.gyereket,van is miből,de ez a kihangsulyzott masod keresztanya.rosszul esett.Egy 14 éves hogy tud pl anyagilag segiteni?Miert nem ő a masod keresztanya?Lehet en vagyok kicsit hisztis,de nem értek egyet a döntessel,nem.szivesen vállalom igy a dolgot.
2013. jan. 30. 13:38
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Az anyuka nem dolgozik tehat a penz is jol jön.Pl az összes baba ruhat tőlem kapjak.Babakocsi ugyszinten.Aranyfulbevo is.Nem vagyok anyagias,ha az lennek abszolut nem erdekelne ,mert a.penzemre ülnék inkabb....
2013. jan. 30. 13:58
 12/29 A kérdező kommentje:
Koszi.A lany nem.az anyuka.testvere.Han testverenek lanya!de inkabb lemondom.Ne.legyen vita:)
2013. jan. 30. 14:00
 13/29 anonim ***** válasza:
91%

Lemondaszt a keresztanyaságról?


Amúgy meg szerintem a gyerek és a rokon sorsa nem függ attól, h keresztanyja vagy-e vagy sem. :)

2013. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Igen lemondok,igy nem lesz az hogy pl szülinapkor stb melyik keresztanya add többet,ki hanyszor latogatja stb. Tamogatom,de legalabb nem lesz elvárás es en sem.sertődók meg hogy masod keresztanya vagyok...Maradok nagyneni.
2013. jan. 30. 14:06
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van. Attól még lehetsz majd remek nagynéni, h nem vagy keresztanyja. Kíváncsi vagyok a sógornőd hogy fog reagálni.
2013. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Remélem nem fog haragudni.De ha elfogadtam volna bennem lenne egy.életen át az a bizonyos kijelentése:(
2013. jan. 30. 14:16
 17/29 anonim ***** válasza:
90%
El sem tudjátok képzelni, hogy a keresztanyaság nem a pénzről szól? Én még nem is hallottam arról, hogy másodkeresztanya. Most felhívtam az ismerős papot, aki engem keresztelt. Ő még az életben nem keresztelt két keresztanyával gyereket. A gyereknek is zavaró lehet.
2013. jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
73%

Az egyik válaszoló vagyok, aki gyerekének két keresztanyja van. Nekem is két keresztanyám van és két keresztapám, anyukám nővérei és azok férjei. Soha de soha nem zavart, sőt még tetszett is, hogy jeles alkalmakkor duplán kaptam ajándékot :)


De most itt értem a kérdezőt, ő nem akart "másod" lenni, és nincs ebben sem semmi rossz.

2013. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem pont azért lennél jó "másod" keresztanyának, mert úgy van vele anyuka, ha kiszúrja a szemed valami keresztanya dologgal, akkor hátha nem apad ki az ajándékforrás ugyebár.


Szerintem bunkóság. Most vagy az vagy, vagy sem. Ha neki a 14 éves kell, akkor legyen az, de akkor ne környékezzen már meg téged egy ilyen hülyeséggel, hogy legyél "másod keresztanya". Mi másért lennél, ha nem azért, hogy vegyed a gyereknek a dolgokat?

2013. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%
eddig is segítettél, ahogy írod, pedig nem voltál "második keresztanya". nagynéniként meg ezután is segíthetsz. ez a második keresztanyaság nekem is fura, de nem biztos, h sértő szándék van mögötte. az is lehet, h az anyuka mindenképp szeretett voln a a saját családjából választai, de mivel ennyit segítesz és szíveden viseled a bab sorsát, féltek, h neked rosszul esik, ha kihagynak, ezért találták ki a második keresztanyaságot. szerintem jól döntöttél, nem kell anak lenned, ha nem akarsz. passzolj de szeresd, segítsd a babát ugyanúgy, ahogy eddig
2013. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!